Prva četvrtina je bila izuzetno efikasna i interesantna, a Kavalirsi su je otvorili serijom 15:5 i odmah pokazali da im ne pada na pamet da uspore i da silno žele 15. pobedu zaredom.
Na jednocifreni zaostatak se Šarlot vratio tek nakon trojke Vase Micića za 27:20, ali je domaći tim uspeo da održi veliku prednost i sa 38:28 okončao prvi 12-minutni period.
I u drugoj četvrtini su odbrane bile u drugom planu. Micić je tada postigao svoju drugu trojku, a Klivlend deonicu dobio sa 34:31 i povisio prednost na 13 poena razlike, kada je na semaforu stajalo 72:59 uoči poluvremena.
Lamelo Bol i Majls Bridžis su napravili sjajnu seriju i spustili zaostatak na 102:99, a važna je bila i trojka Vase Micića u finišu trećeg kvartala kada je smanjio na 99:96.
Micić je tu i stao sa poenima, a Kavalirsi su na kvalitet izvukli trijumf i srušili Šarlot za 15. pobedu u nizu.
Srpski košarkaš Vasilije Micić je imao 9 poena (3 trojke iz 4 pokušaja), a njegov saigrač Lamelo Bol je bio najefikasniji pojedinac sa 31 poenom i 12 asistencija, Majls Bridžis je imao 19 poena uz po 8 skokova i asistencija, a Brendon Miler i Grent Vilijams ubacili su po 15 poena.
Klivlend Kavalirse su do pobede nosili Darijus Garland sa 25 poena, 5 skokova i 12 asistencija, Taj Džerom je imao 24 poena i 8 asistencija, Evan Mobli 23 poena i 11 skokova, a Džeret Alen 21 poen uz 15 skokova.
Novak Đoković nije uspeo da se plasira u finale Vimbldona, a baš kao i prošle sezone, bolji u polufinalu je bio Janik Siner. Italijan je dominantnom partijom zasluženo zakazao meč protiv Saše Zvereva.
Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije ostvarila je novu pobedu u Ligi nacija, pošto je u beogradskoj Areni savladala selekciju Nemačke rezultatom 3:0 (25:20, 25:22, 25:23).
Novak Đoković nije uspeo da se plasira u finale Vimbldona, a baš kao i prošle sezone, bolji u polufinalu je bio Janik Siner. Italijan je dominantnom partijom zasluženo zakazao meč protiv Saše Zvereva.
Možda i najružnija utakmica na Mundijalu. Paragvajci su tukli, simulirali, provocirali, ali je Francuska "bunker" probila iz penala, koji je realizovao Mbape. Sada ih čeka Maroko.
Fudbaleri Vojvodine neslavno su započeli borbu za Ligu Evrope, porazom od Ferencvaroša u Novom Sadu. Potencijalno lepa premijera pretvorila se u hladan tuš koji je priredio ozbiljan tim kakav je Fradi.
Nadali smo se novom spektaklu i dobili smo ga. Đoković i Siner opet u polufinalu Vimbldona, treći put u poslednje četiri godine. Italijan je favorit, ali Srbin ima posebnu auru u Londonu.
Novak Đoković je u polufinalu Vimbldona, pao je Feliks Ože-Aljasim. Sa 39 godina, posle pet sati i 15 minuta, opet je pomerio granice. Sledeća prepreka je najbolji na svetu, Janik Siner.
Od spektakularnog dolaska 2018. i šampionske titule 2020. do predaje ključeva franšize Luki Dončiću – analiza jednog od najvažnijih perioda u modernoj istoriji Lejkersa.
Jedan bivši automehaničar podigao je ozbiljnu prašinu nakon što je javno priznao da je tokom svoje karijere lažirao stotine popravki pod garancijom. Ipak, on tvrdi da je za to imao "debeo razlog".
Tehnološki gigant Nvidia predstavio je seriju kolekcionarskih kartica "GeForce Trading Cards" koje, prema rečima kompanije, predstavljaju "najveće trenutke u istoriji GeForce PC gejminga".
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar