Košarka 10

24.3.2024.

8:25

Pokuševski efikasniji od Micića – Bogdan i Atlanta na +41 protiv Hornetsa

Košarkaši Atlante Hoksa naneli su težak poraz Šarlotu u Džordžiji u meču NBA lige rezultatom 132:91.

Izvor: B92.net

Autor: B92

B92
B92
EPA-EFE/ERIK S. LESSER

Konačnih +41 za Hokse bila je i najveća razlika koju su akumulirali tokom ovog potpuno neravnopravnog meča.

Na terenu "State Farm" Arene igrala su i trojica srpskih košarkaša - Bogdan Bogdanović sa jedne i Vasilije Micić i Aleksej Pokuševski sa druge strane.

Kapiten srpske reprezentacije odigrao je dobar, racionalan meč, završio ga je sa 12 poena (5/10 iz igre, 2/4 za tri), upisao je i šest asistencija.

Ona ka Fernandu na startu poslednje deonice bila je uvertira za spektakularno zakucavanje Angolca.

Veći broj produktivnih dodavanja od Bogdana u timu Atlante imali su samo Marej (12) i rezervista Forest (9).

Na drugoj strani u vrlo bledom timu Šarlota Micić je kao starter ubacio osam poena (3/10 iz igre, 0/3 za tri) i podelio šest asistencija, za 30 minuta u igri.

Aleksej Pokuševski je za 24 minuta postigao devet poena i time izjednačio svoju najbolju poentersku partiju od trejda iz Oklahome.

Isti broj poena ubacio je i Memfisu.

Ovog puta iz igre je imao učinak 2/4, za tri 1/3, za jedan 4//4, dodao je tome i 5 skokova i 4 asistencije.

O samom meču najbolje govori krajnji rezultat, Hoksi nisu imali milosti prema gostima koji su bili kao džak za udaranje za košarkaše domaćeg tima.

Najjače ih je "izudarao" Marej koji je ubacio 28 poena (7/9 za tri) a sjajnu utakmicu odigrao je Angolac Bruno Fernando koji je "sa klupe" doneo Hoksima 25 poena.

To mu je bio i rekrod karijere.

Priliku je maksimalno iskoristio još jedan rezervista, Gerison Metjuz, koji je utakmicu završio sa 20 poena.