Komesar lige je pričao o planovima NBA lige, o širenju na azijsko tržište, dotakao se Olimpijskih igara gde je viđena fenomenalna košarka, a pričao je i potencijalnom dolasku NBA na Balkan, u Grčku ili Srbiju.
Silver je napomenuo da je tako nešto veoma teško napraviti jer zahteva resurse i nema ekonomski smisao ako se pravi jednokratni događaj.
Poznato je da Janis Adetokumbo želi da dovede Milvoki Bakse u Grčku, a sada je Silver otkrio da isti zahtev imaju Nikola Jokić i Luka Dončić.
"Čisto da spomenem, i Nikola i Luka su obojica pitali (može li NBA da dođe u Srbiji ili Sloveniju)", rekao je Silver na pitanje B92.sporta, nakon što je već spomenuo da je Janis isto tražio.
Silver je potom objasnio koliko je to zahtevan posao.
EPA-EFE/SARAH YENESEL
"Rekao bih da je vrlo teško, jer je organizacija ovih utakmica izuzetno zahtevna po pitanju resursa i gotovo nikada nema ekonomski smisao kao jednokratni događaj. A tamo gde ima smisla, bilo da je to u Meksiko Sitiju, Parizu, ovde u Abu Dabiju, kao što sam već rekao, to je deo višegodišnje inicijative", kazao je Silver i nastavio:
"Cenim strast naših navijača (u Srbiji, Grčkoj, Sloveniji) i tih specifičnih igrača (Jokić, Adetokumbo, Dončić) kada je u pitanju donošenje utakmica u njihove matične zemlje i gradove. Nije lako organizovati to. To je nešto o čemu ćemo i dalje ozbiljno razmatrati. Nažalost, organizacija ovih utakmica postaje sve skuplja svake godine i zahteva sve više resursa".
Silver je istakao da, uprkos težini posla, NBA liga želi da se oduži igračima koji su zaštitna lica NBA.
"Ali, znate, takođe želim da se odužimo tim sjajnim igračima. I znamo koliko je to važno navijačima na tim tržištima. Tako da ćemo nastaviti da razmatramo tu mogućnost", zaključio je Adam Silver.
Dosadno prvo, a onda spektakularno drugo poluvreme. Hrvatska je vodila preko Perišića, ali su Ronaldo i Ramoš doneli preokret Portugalu. VAR je u dubokoj nadoknadi razočarao "vatrene" i poslao ih kući.
Nemački fudbalski savez (DFB) i selektor Julijan Nagelsman rastali su se nakon lošeg nastupa reprezentacije na Svetskom prvenstvu, prenose nemački mediji.
B92 Games Fantasy i Mundijal ulaze u osminu finala, a takmičari imaju rok do 4. jula u 18.45 da potvrde tim. Moguće je napraviti do pet besplatnih izmena, uz najviše dva igrača iz iste reprezentacije.
Legendarni argentinski golgeter govorio je o životu posle karijere, zdravstvenim problemima, reprezentaciji Argentine i večitoj dilemi – Mesi ili Maradona.
Meč Pabla Karenja Buste i Rafe Hodara u drugom kolu Vimbldona obeležili su preokret, prekid zbog mraka, ali i nekoliko situacija koje su izazvale dosta komentara.
Dosadno prvo, a onda spektakularno drugo poluvreme. Hrvatska je vodila preko Perišića, ali su Ronaldo i Ramoš doneli preokret Portugalu. VAR je u dubokoj nadoknadi razočarao "vatrene" i poslao ih kući.
NBA tokom Letnje lige testira revolucionarne promene – jedno slobodno bacanje koje može da vredi dva ili tri poena i loptu sa ugrađenim senzorom za pomoć sudijama.
Džejlen Braun se emotivnom porukom oprostio od Bostona nakon velikog trejda u Filadelfiju. Poručio je da je istovremeno uzbuđen zbog novog izazova i razočaran odlaskom.
Nemački fudbalski savez (DFB) i selektor Julijan Nagelsman rastali su se nakon lošeg nastupa reprezentacije na Svetskom prvenstvu, prenose nemački mediji.
Od spektakularnog dolaska 2018. i šampionske titule 2020. do predaje ključeva franšize Luki Dončiću – analiza jednog od najvažnijih perioda u modernoj istoriji Lejkersa.
Posle pet uzastopnih sezona među evropskom košarkaškom elitom, Monako je završio svoje evroligaško poglavlje, a novi učesnik postao je Bešiktaš Dušana Alimpijevića.
Nakon što je BMW 2022. godine obustavio proizvodnju i prodaju automobila u Rusiji, malo ko je očekivao da će se modeli ovog proizvođača ponovo pojaviti na proizvodnim trakama. Ipak, upravo to se dogodilo.
Iz AMSS ističu da uoči predstojećeg vikenda očekuju veće gužve na graničnim prelazima, gde se zbog novog sistema kontrole i registracije putnika za ulazak u EU očekuju dodatna zadržavanja.
Jacob & Co napravio je jedinstveni luksuzni sat za kolekcionara automobila iz SAD, a na brojčaniku ovog remek-dela nalaze se minijaturne replike tri modela brenda Ferrari i jednog Bugattija.
Trenutna kriza sa memorijskim čipovima primorava kompanije da se snalaze sa novim idejama kako bi nabavile željene količine RAM-a, a Apple razmatra prilično rizičan potez.
Sud pravde EU odbacio je žalbu kompanije Google i potvrdio kaznu od 4,1 milijarde evra koju je Evropska komisija izrekla zbog zloupotrebe dominantnog položaja kroz operativni sistem Android.
Komentari 13
Pogledaj komentare Pošalji komentar