23:02

Irving u poslednjoj sekundi preko Jokića pogodio za pobedu Dalasa VIDEO

Košarkaši Denver Nagetsa posle velike drame izgubili su od Dalasa 107:105.

Profimedia

Ove sezone Denver i Dalas su dva puta ukrštali "koplja", oba puta su Nagetsi izlazili kao pobednici, a treći meč pripao je Maveriksima, koji su košem Kajrija Irvinga u poslednjoj sekundi uspeli da dođu do veoma važnog trijumfa.

Imali su izabranici Džejsona Kida plus 13 u poslednjoj deonici, ali su Džamal Marej i Nikola Jokić uspeli da vrate aktuelnog šampiona u igru i da izbore uzbudljivu završnicu.

Imao je Denver šut za pobedu, Marej je promašio, da bi bek Dalasa u poslednjem napadu sa šest metara pogodio poluhorog preko Jokića za veliko slavlje domaćina.

Denver je trenutno drugi na Zapadu sa skorom 47-21, dok su Maveriksi osmi sa učinkom 39-29.

Centar Denvera Nikola Jokić nije bio u svom ritmu na ovom meču, mučio sa realizacijom, ali je na kraju za 39 minuta igre ostvariio dabl-dabl od 16 poena (6/16 iz igre, 0/2 za tri, 4/5 sa penala) uz 11 skokova i sedam asistencija.

Junak Dalasa, Kajri Irving  utakmicu je završio sa 24 poena, devet asistencija, sedam skokova i tri ukradene lopte.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Luka Dončić sa 37 poena uz devet asistencija, a Derek Lajvli postigao je 14 poena uz osam skokova.

U ekipi aktuelnog šampiona Džamal Marej imao je 23 poena, sedam asistencija i četiri skoka, Majkl Porter 20 poena i sedam skokova,.

Velika borba viđena je tokom celog meča, nijedna ekipa nije uspela da se odvoji na pristojnu razliku, da bi Dalas dodao gas  u trećem delu i krenuo da trasira put pobedi.

U poslednjem kvartalu imali su i 13 poena viška i kada se činilo da je sve gotovo, Denver se serijom vratio i sveo minus na samo tri poena.

Jokić je u finišu doneo izjednačenje, a onda je Denver trojkom Mareja poveo 105:102,  da bi Dončić  sa druge strane vratio trojku za izjednačenje.

Pobedu Dalasu doneo je Irving, levom rukom u poslednjoj sekundi utakmice.

Dalas je ostvario petu pobedu u poslednjih šest utakmica i osmi je na tabeli Zapada sa 39 pobeda i 29 poraza.

Sva dešavanja mogli ste da pratite u LIVE BLOG-u na B92. sport.

22:58

48' Irving za pobedu!

Levom rukom, sa šest metara - poluhorg za pobedu Dalasa! I to preko Nikole Jokića.!Veliko slavlje domaćina i trijumf od 107:105

Irving je meč završio sa sa 24 poena i devet skokova.  Odličnu rolu imao je Luka Dončić, koji je postigao 37 poena (12/27 iz igre, 5/11 za tri) uz devet uhvaćenih lopti.

Kod Denvera istakao se Marej sa 24 poena,  Porter je pomogao sa 20 poena i devet skokova. Nikola Jokić nije bio u svom ritmu na ovom meču, za 39 minuta igre ostvario dabl-dabl od 16 poena (6/16 iz igre, 0/2 za tri, 4/5 sa penala) uz 11 skokova i sedam asistencija.

22:57

48' Ne da Dončić pobedu Denveru!

Pogodio je Slovenac trojku za novo izjednačenje - 105:105

Samo 2,8 sekundi do kraja.

22:55

47' Jokić za izjednačenje!

Pogađa preko Dončića za 102:102.

Još 60 sekundi do kraja!

22:55

47' Trojka Mareja!

Kakva luda završnica!

Prošla je trojka Džamala Mareja za 105:102! Ostalo je još 40 sekundi do kraja meča.

Da li će ovo biti pobeda Denvera?

22:53

46' Drama u Dalasu!

Džamal Marej potpuno je vratio Denver u igru! Pogodio je težak šut i njegova ekipa je na jedna poen zaostatka - 100:101

22:52

22:49

45' Vratio se Denver!

Od minus 13  stigli su na samo tri poena zaostatka. Marej i Kaldvel-Poup su povukli šampiona i uneli dodatnu dramu u završnici - 101:98

22:46

22:42

44' Nada za Denver, ali...

Ušle su dve trojke gostiju i dale im nadu da mogu da se vrate u  ovaj meč, ali kad nema Dončića i Irvinga, tu je Derek Lajvli.

Zakucava za stotku Dalasa, koji čuva prednost od devet poena - 100:91

22:39

41' Plus 13 - prva dvocifrena prednost Dalasa

Rezultat na semaforu je 98:85, Dončić i Džons su namestili ruku. Ozbiljni problemi za aktuelnog šampiona NBA lige.

22:36

40' Rešetaju Luka i Kajri!

Opet dve vezane trojke bekovske linije Dalasa za 94:85.  Nemoćni su gosti iz Kolorada.

Mora Meloun da vraća Jokića sa klupe.

22:34

38' Dalas nastavio u svom ritmu

Vidno nervozan je tim iz Kolorada, ne mogu da nađu načina da zaustave raspoloženog domaćina, koji dominira u svim aspektima. Preko odbrane, skoka i realizacije.

Plus šest za ekipu koju vodi Džejson Kid - 82:89

22:28

37' Počinje poslednja deonica

Dalas u nju ulazi sa viškom od pet poena.

Ko će do pobede?

22:27

22:23

Kraj 3/4- Dalas na plus 5!

Odlična deonica domaćina, koji je u ovih 12 minuta Denvru dozvolio samo 18 poena.

Muče se Nagetsi, ne ide Jokiću, koji posle 3/4 ima 14 poena (5/15 iz igre) uz devet skokova i šest dodavanja.

Kajri Irving je ima svoje momente u ovom delu, ukupno ima 19 poena.

22:22

Kajri Irving!

Kakav finiš beka Dalasa, koji je izrešetao Nagetse - 84:79

22:20

22:14

Nalet Dalasa - 9:0!

Brzinska serija protiv uspavanog Denvera, koji Majk Meloun mora da trgne. Muče se Nagetsi u ofanzivi, loši procenti šuta su karakteristika ovog meča.

Posle tajma trenera Denvera, seriju Maveriksa prekinuo je i Nikola Jokić - 12 poen i tek četvrti pogođen šut. 72:76

22:09

31' Dončić i Irving sjajni

Iskombinovali su Dončić i Irving za seriju od 7:0!

Vodi Dalas - 72:70

22:04

29' Plus pet za Denver!

Kaldvel-Poup posgodio je trojku iz ćoška za 70:65. Mora trener Dalasa da zove tajm-aut, kako bi prekinuo ovu mini seriju rivala.

22:01

26' Koš Jokića!

Prvi koš iz igre posle prve četvrtine - ukupno 10 poen (3/12 iz igre), uz to ima pet dodvanj i osam uhvaćenih lopti. Plus pet za tim iz Kolorada 65:60.

21:59

25' Počinje 3/4

Napad za Dalas, u kom Irving  uspeva da poentira preko Nikole Jokića. Srbinu u narednom napadu diže trojku, ali šut ne prolazi. Na semaforu ostaje 61:60 za Denver.

21:52

21:43

21:43

Kraj prvog poluvemena - Denver vodi 61:58

Četvrtina u kom su se ekipe smenjivale u vođstvu, a blistao je Dončić, koji ima 23 poena.

Slovenački plej ima 8/15 iz ige, 3/7 za tri, 4/4 sa penala. Poenterskom učinku dodao je i po dva skokova i dodavanja.

Jokić za sada ne može da se pohvali tipičnim izdanjem, samo osam poena uz pet skokova i tri asistencije.

Šut je problematičan, slabih 2/10 iz igre za 18 minuta na parketu. Sa penala ima 4/5, dok je samo jednom šutirao za tri i nije bio precizan.

U ekipi Denvera Porter je najbolji sa 15 poena, slabu partiju ima i Džamal Marej, koji je postigao samo devet poena (2/9 iz igre), ali je podelio šest asistencija.

21:39

22' Egal završnica

Izjednačeno u Dalasu u samom finišu poluvremena.

Da vidimo da li će neko na odmor sa prednosšću -56:56

21:33

Magija Dončića

21:30

19' Velika borba u Dalasu

Jokić razigrava saigrače, ali i dalje na osam poena. Uz to ima pet skokova, a podelio je tri dodavanja.

Igra se u serijama, uz konstantne promene vođstava, nijedna ekipa još uvek nije u stanju da se odlepi na veću razliku - 54:53

21:24

15' Trojka Dončića

Ide trojka Slovenca, kao kap za novu promenu vođstva. Već u narednom napadu, vezao je još jednu trojku. Ima 21 poen.

Tajm-aut Denvera - 46:44

21:23

14' Serija na seriju

Serijom od pet poena uzvratio je Denver i ponovo vratio prednost.

Jokić je trenutno na klupi.

21:21

13' Serija Dalasa

Nanizali su šest poena na početku durge deonice i preuzeli vođstvo od Denvera - 36:34

21:14

21:11

Kraj prve četvrtine - Denver vodi 34:30

Nikola Jokić ima osam poena, od toga je pola dao sa penala. Aktuelni MVP još traži ritam. Kod Denvera prednajči Porter sa 12 poena, a Luka Dončić je sa poenom manje najbolji kod Dalasa.

21:09

21:06

10' Nova trojka Denevra

Siguran je Votson, ali sve prati Karji Irving koji zakucava, a onda i Dante Egzum iz kontre prolazi kroz reket Nagetsa.

Tim Majka Melouna i dalje ima prednost 30:26, ali uzeo je prvi trener Denvara tajm-aut u finišu deonice.

Pre toga, dosuđene su dve tehničke. Jedna Melounu druga Džeksonu.

21:01

9' Zakucavanje Portera

Sjajan potez košarkaša Denvera, ali njegovu masjtoriju na drugoj strani neutrališe Luka Dončič.

Donić i Porter za sada poenterski predvode svoje timove - 23:18

21:00

8' Porter blista

Druga njegova trojka na meču, a već je sakupio 10 poena i trenutno je najbolji pojedinac.

Plus pet za Nagetse - 19:14

20:59

20:56

7' Konačno poeni Jokića iz igre

Posle sedam minuta igre, Nikola Jokić posle jednog penala pogodio je i prvi šut na meču.

Denver se odlepio na 16:12. Džejsnon Kid zove svoje košarkaše na klupu.

20:53

6' Denver poveo prvi put na meču

Tu prednost omogućio je Eron Gordon. Asistenciju je upisao Džamal Marej - 14:12

Jokić za sada ima jedan poen i tri skoka.

20:52

20:49

4' Porter donosi poene

Posle tajma-auta uspevaju Nagetsi da poentiraju, doduše ne iz igre. Porter precizan oba puta, a ona u sledećem napadu ulazi i trojka.

Čini se da su gosti konačno ušli u svoj mod - 8:12

20:46

3' Dalas krenuo silovito

Dve trojke u tri minuta postigao je Dalas, dosta tečnije deluje igra domaće ekipe.

Iz tog razloga Majk Meloun mora da traži tajm-aut, jer njegovi Nagtesi gude 3:10.

20:43

2' Poeni i za Jokića

Fauliran je bio centar Denvera, iskoristio je jednio, drugo promašio.

Na drugoj strani, Dončić je već podigao trojku i podigao za 5:1.

20:39

1' Počeo je duel

Prvi naapd za Denver, ali Marej nije iskoristio napada.

Lošu realizaicju gostiju koristi Dončić za prve poene Dalasa  - 2:0

20:29

Idemo u Dalas - sve je spremno za duel

20:26

Detroit se pobudio

Napravili su domaći košarkaši seriju od 10:0 i sada vode protiv Majamija - 14:13.

Nikola Jović još uvek nije ulazio u igru.