Košarka 15

23.5.2024.

15:30

Da li su sudije pomogle Dalasu da pobedi? VIDEO

Jedna sudijska odluka obeležila je prvi meč finalne serije Zapadne konferencije NBA plej-ofa.

Izvor: B92.Sport

Tanjug/AP Photo/David Zalubowski

Dalas Maveriksi su pobedili Minesota Timbervulvse 108:105 za 1-0 i prednost domaćeg terena u nastavku serije.

Možda i ključni trenutak meča bila je i jedna sudijska odluka u završnici utakmice.

Minesotin Karl-Entoni Tauns je minutu i 40 sekundi pre kraja, pri vođstvu Dalasa dva razlike, uhvatio loptu posle promašaj svog saigrača i zakucao za izjednačenje.

Nažalost po Timbervulvse, sudije su taj koš poništili dosudivši tzv. "basket interference", odnosno "ometanje pogotka".

U NBA ligi zabranjeno je dirati loptu dok god se ona nalazi iznad nivoa obruča, a sudije se procenile da je Tauns uradio upravo to.

Tu odluku odlučili su i da provere dodatnim pregledanjem snimka, koja govori da se radilo o nijansama, dok su navijači podeljeni oko ispravnosti odluke.
Nakon tog poništenog koša, Dalas je poveo četiri razlike i povratka za Minesotu više nije bilo.

U napetoj utakmici prevaga je bio Luka Dončić ključnim koševima i odbrambenim potezima u poslednjim minutima, a Slovenac je na kraju završio meč sa 33 poena, osam asistencija i šest skokova.