Košarka 334

20.5.2024.

4:31

Raspad Denvera, Jokić 34p – istorijski preokret Vulvsa, od -20 do finala Zapada!

Košarkaši Denver Nagetsa izgubili su od Minesote Timbervulvs 98:90, sedmu utakmicu polufinala Zapadne konferencije.

Izvor: B92.Sport

Autor: Petar Tadić

Petar Tadić
Petar Tadić
Tanjug/AP Photo/David Zalubowski

Nagetsi su imali čak +20 na startu drugog poluvremena (58:38), ali je onda usledio epski raspad aktuelnih šampiona NBA. Minesota je uspela da izvede najveći preokret u istoriji sedmih utakmica i zasluženo se plasirala u finale Zapada gde će igrati protiv Dalas Meveriksa.

Minesota je početkom četvrte četvrtine potpuno preuzela kontrolu nad utakmicom, Nagetsi nisu mogli ništa da zagrade i gosti su iz drugih opcija konstantno održavali prednost.

Briljirao je Rudi Gober sa nekoliko "srećnih" pogodaka, a odličan doprinos dali su i Tauns, Gober, Mekdenijels, Konli, Edvards...

Nikola Jokić je imao 34 poena, 19 skokova i sedam asistencija, ali zanimljivo samo dve asistencije u drugom poluvremenu. Iz igre je šutirao 13-28.

Pratio ga je Marej sa 35 poena, dok su ostali podbacili. Porter je ubaacio sedam, Poup pet, a Gordon četiri poena.

Vulvse su do pobede predvodili Mekdenijels i Tauns sa po 23 poena, Edvards je ubacio 16, Gober 13, Konli 10, a Rid 11 poena.

Nagetsi nisu dobro otvorili utakmicu, pošto su gosti iz Mineapolisa serijom 8:0 došli do sedam poena prednosti, 5:12.

Marej je forsirao, kao i Porter junior, Denver je morao kako je znao i umeo da pronađe ritam, a posle tajm-auta Melouna u tome su i uspeli.

Džamal se razigrao, Jokić je uglavnom bio zadužen za asistencije, ali ono što je bilo fenomenalno u prvoj deonici jeste odbrana nakon pomenutih 5:12.

Nagetsi su odlično čuvali Edvardsa, konstantno su ga udvajali i zatim dobro pokrivali ostatak terena. Vulvsi se nisu snašli i Denver je serijom koševa došao do 24:19 na kraju prve četvrtine.

Isti intenzitet su preneli i na drugu deonicu, te je prednost samo rasla i u jednom trenutku je iznosila +11, 32:19. To je bila serija 16:0 za Denver.

Minesota je imala odgovor, ali nije mogla u kontinuitetu da igra na visokom nivou u napadu. Denver je to iskoristio i predvođen Marejem i Jokićem imao maksimalnih +15 na poluvremenu, 53:38.

Jokić je imao 13 poena, 15 skokova i pet asistencija, dok Marej postigao 24 poena za poluvreme.

Drugo poluvreme smo ukratko opisali na startu izveštaja i tu nema šta mnogo da se doda. Denver je poveo +20, mislio da je kraj, ali Minesota je verovala.

Malo po malo su se vraćali i do kraja četvrtine su potpuno istopili zaostatak, 67:66. Bili su u naletu, potom ih je malo pogledala i sreća u nekim situacijama i potpuno zasluženo su pobedili.

Jokić je isporučio u četvrtoj četvrtini, pogađao je, vukao, ali opet se mnogo trošio i jednostavno nije mogao sam da preokrene. Falio je doprinos drugih igrača, ne Mareja, on je dao 35 poena, ali Porter, Gordon, Kej-Si-Pi...

Denver ovako završava svoju epizodu u ovogodišnjem plej-ofu i nadamo se da će sada Nikola Jokić imati dovoljno vremena da se spremi za Olimpijske igre u Parizu.

ISTORIJA!

Najveći preokret u istoriji sedmih utakmica izveli su Minesota Timbervulvsi!

04:28

48' Poslednji minut!

Koš Jokića preko Rida, -5, 88:93.

Konli je promašio, ali je Tauns prikucao, 88:95.

04:24

47' Poslednja dva minuta

Mrtva lopta! Skakaće Poup i Konli.

Ponovo mrtva lopta, Marej i Mekdenijels će da skaču...

Marej je promašio trojku, možda je ovo bila poslednja nada. Konli je ubacio jedno slobodno, a onda Marej pogađa, 86:93.

04:22

48' Kraj za Rudija Gobera

Njegov šesti faul, Jokić će imati dva slobodna bacanja. Pogodio je oba, 84:92.

Ulazimo u poslednja dva minuta.

04:17

45' Rid blokira Jokića

Mnogo kontakta... napad je za Minesotu.

Edvards je promašio trojku, a onda Rid prikucava, 82:89.

Potom izgubljena lopta i potom trojka Edvardsa za +10, 82:92!

04:15

44' Sve je manje vremena

Marej ponovo pogađa, 82:85.

Rid je promašio trojku, ali je Gober ponovo obezbedio skok. Potom je Edvards promašio, ali je Rid uhvatio loptu.

Rid će imati dva slobodna bacanja. Pogodio je oba, 82:87.