Nakon što je odradio jednu utakmicu suspenzije zbog previše tehničkih grešaka, Luka Dončić se vratio na parket i pokazao zašto je MVP kandidat.
Još jedna spektakularna košarkaška predstava mladog Slovenca viđena je u Los Anđelesu kada su Lejkersi ubedljivo pobedili Klivlend Kavalirse rezultatom 127:113.
Luka Dončić je odigrao brutalno i postigao 42 poena uz 5 skokova i 12 asistencija, a imao je i dve ukradene lopte i šut iz igre 13/26 uz 10 slobodnih bacanja.
Tanjug/AP Photo/Mark J. Terrill
Dončića je ispratio sjajni Ostin Rivs koji je postigao 19 poena uz 6 skokova i 4 asistencije, dok je 18 poena i 9 skokova bio učinak Diandrea Ejtona, a po 14 poena imali su Džejk Laravija, Rui Haćimura i Lebron Džejms.
U redovima Klivlenda se istakao Džeret Alen sa 18 poena i 4 skoka, Džejms Harden je imao 17 poena i 3 asistencije, Tomas Brajant 14 poena i 6 skokova, Maks Štrus je ubacio 11 poena, Donovan Mičel 10 uz 3 skoka i 6 asistencija, a 10 je imao i Tajris Proktor koji je imao i 4 podeljene asistencije.
Ovo je bila četvrta uzastopna pobeda Los Anđeles Lejkersa koji su dodatno pobegli Denver Nagetsima i učvrstili poziciju broj 3 na Zapadu sa 50 pobeda na 6 utakmica pre kraja regularnog dela.
Kavsi su pružili najveći mogući otpor, ali su konkurentni bili u prvoj deonici u kojoj su imali i 7 poena prednosti, da bi Lejkersi na pogon Dončića došli do preokreta i imali +15 u drugoj.
Na poluvremenu je bilo 65:53 uz preko 50% šuta iz igre, a razlika je otišla na 20 poena u trećoj četvrtini kada je na semaforu pisalo 86:66 u korist Lejkersa, pa su sa 110:83 ušli u četvrtu četvrtinu.
Domaćin je imao samo 17 poena u poslednjoj deonici i opet "pregazio" Klivlend Kavalirse.
NBA utorak na sredu:
Orlando - Finiks 115:111
Bruklin - Šarlot 86:117
Detroit - Toronto 127:116
Hjuston - Njujork 111:94
Milvoki - Dalas 123:99
Los Anđeles Lejkers - Klivlend 127:113
Los Anđeles Klipers - Portland 104:114
Bivši fudbaler Crvene zvezde Marko Perović nije štedeo crveno-bele posle šokantne eliminacije od Viktorije Plzen i poraza od 5:1 nakon produžetaka u revanšu.
Reprezentacija Srbije u basketu 3x3 povukla se sa Mediteranskih igara u Tarnatu. Srpska selekcija trebalo je da u subotu odigra meč protiv ekipe Košarkaškog saveza tzv. Kosova.
Rodžer Federer od subote i zvanično je deo Međunarodne teniske kuće slavnih, ali svečani trenutak u Njuportu za jednog od najvećih igrača u istoriji pretvorio se u veoma emotivnu retrospektivu.
Iako iza sebe nema takmičarski meč od pre četiri meseca, Karlos Alkaras uoči početka US Opena uživa najveće poverenje tržišta prognoza. Španac je prema poslednjim podacima "Polymarketa" označen kao prvi kandidat za osvajanje poslednjeg Grend slema u sezoni.
Fudbaleri Crvene zvezde igraće u Ligi konferencije ove sezone, nakon što su eliminisani od Viktorije Plzenj u plej-ofu za Ligu Evrope. Tri penala za češki tim, crveni za Bukarija "kumovali" su katastrofi prvaka Srbije.
Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Čukarički rezultatom 4:0 na stadionu „Rajko Mitić“ i u dobrom raspoloženju dočekuju revanš sa Viktorijom Plzenj u plej-ofu za Ligu Evrope.
Poseta Los Anđeles Lejkersa Ljubljani izazvala je i neočekivanu polemiku, pošto su se nakon informacija o srpskoj muzici na zabavi NBA ekipe pojavile nacionalističke reakcije na društvenim mrežama. Na sve su reagovali slovenački mediji.
Rodžer Federer od subote i zvanično je deo Međunarodne teniske kuće slavnih, ali svečani trenutak u Njuportu za jednog od najvećih igrača u istoriji pretvorio se u veoma emotivnu retrospektivu.
Iako iza sebe nema takmičarski meč od pre četiri meseca, Karlos Alkaras uoči početka US Opena uživa najveće poverenje tržišta prognoza. Španac je prema poslednjim podacima "Polymarketa" označen kao prvi kandidat za osvajanje poslednjeg Grend slema u sezoni.
Partizan je u revanšu imao energiju, publiku, prilike, momentum i rezultat koji je dugo držao živim nadu da je veliki preokret moguć. Ali evropski fudbal ima ružnu osobinu – pamti samo ono što si uradio, a ne ono što si mogao
Kinesko automobilsko tržište zatrpano je novim modelima, a tempo kojim ih proizvođači predstavljaju postao je toliko brz da čak i rukovodioci počinju da upozoravaju da takav ritam nije održiv.
Nemačka obaveštajna služba spremila je novu regrutaciju - traži hakere i ljude sa veštinama koje bi mogle da budu korisne u oblasti sajber-bezbednosti i hakovanja.
Komentari 4
Pogledaj komentare Pošalji komentar