Kako američki portal specijalizovan za praćenje Los Anđeles Klipersa piše, ekipa iz Kalifornije je trenutno u problemu koji bi svaki tim voleo da ima.
Ime tog problema je Bogdan Bogdanović i sve je pokazao u porazu od Nju Orleans Pelikansa.
Kada je uskočio u tim nakon povreda Darijusa Garlanda i Benedikta Maturina nije razočarao imao je 16 poena za 27 minuta uz 6 od 9 iz igre i 3 od 5 van linije 7,25.
"Jasno je da Los Anđeles Klipersi imaju prednost u tome što postizanje poena uglavnom nikada nije problem u spoljnoj liniji. Ali u večerima kada su svi zdravi, glavna emocija u vezi sa Bogdan Bogdanović je frustracija, jer igrač takvog talenta mora da sedi na klupi zbog toga što ispred njega ima previše igrača koji zaslužuju minutažu.
Odluka Tajrona Lua da ostavi Bogdana Bogdanovića na klupi praktično je jedino rešenje, uprkos njegovom vrhunskom kvalitetu.
Sa 33 godine, Bogdanović i dalje ima sposobnost da pomogne ekipi u borbi za titulu. Poseduje izuzetno opasan napadački arsenal na svim nivoima igre, a uz to i odlične liderske osobine koje dolaze do izražaja u teškim trenucima", navodi portal Clipperholics.
Imagn Images / Sipa USA / Profimedia
Zato je Bogdanović bio ključan u preokretu prošle sezone, a pomogao je i tokom perioda kada su Klipersi imali skor 6-21.
Pored toga, kroz prvih 20 utakmica ove sezone, Bogdanović je bio solidan. Beleži u proseku 7,7 poena, 2,8 skokova i 2,5 asistencija za nešto više od 21 minuta po meču.
Ipak, ispao je iz rotacije zbog propuštenih utakmica, a pošto su se igrači poput Džordana Milera i Kobija Sendersa iznenada nametnuli, Bogdanović nije ni dobio pravu priliku da se vrati u konkurenciju za veću ulogu.
"Osim u slučaju povreda, nije realno očekivati da će Tajron Lu odjednom početi da menja rotaciju i eksperimentiše ubacivanjem Bogdanovića u drugu postavu.
Ti dani su prošli, jer je sezona pri kraju, a uvođenje novina tik pred plej-of nije dobra ideja.
Zbog toga, iako je Bogdanović izuzetno talentovan i to je pokazao u porazu od Nju Orleans Pelikans, on će u dogledno vreme ostati po strani.
Mesta su ograničena i trenutno se tu ništa ne može promeniti.
Jedino što treba da radi jeste da bude spreman u slučaju da dobije priliku i to je problem koji bi svaka ekipa želela da ima", objašnjava pomenuti portal.
Sa druge strane okeana nalaze se navijači Partizana koji se nadaju da će Bogdanović napustiti NBA ligu i vratiti se u beogradske crno-bele.
Srpski teniser Hamad Medjedović plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Barseloni, pošto je u osmini finala pobedio Australijanca Aleksa de Minora rezultatom 6:3, 6:4.
Trener Denvera Dejvid Adelman kritikovao je narativ oko Nikole Jokića, ističući da srpski centar predvodi NBA po skokovima i asistencijama, ali da će MVP nagrada najverovatnije pripasti Šeju Gildžesu-Aleksanderu.
Malo upućeniji u fudbal su tada znali o kakvom se igraču radi, a ubrzo su to saznali i "grobari" koje je Natho momentalno kupio lakoćom pokreta i dodavanja već na debiju.
Košarkaši Los Anđeles Klipersi pobedili su Golden Stejt 115:110 i kao deveti nosioci igraće u plej-inu upravo protiv Voriosa, koji su 10. nosioci na Zapadu.
Malo upućeniji u fudbal su tada znali o kakvom se igraču radi, a ubrzo su to saznali i "grobari" koje je Natho momentalno kupio lakoćom pokreta i dodavanja već na debiju.
Partizan dočekuje Žalgiris u 37. kolu Evrolige nakon što je preminuo legendarni Duško Vujošević – kompletna analiza meča, statistika, kvote, izjave aktera i informacije gde gledati prenos uživo.
Stanovnici Havane ostali su zatečeni kada je mehaničar Huan Karlos Pino stigao u glavni grad vozeći svoj automobil Fiat 126p, uprkos ozbiljnoj nestašici goriva u zemlji.
Porsche je proširio ponudu modela 911 predstavljanjem novog GT3 S/C (Sport Cabriolet), prvog GT3 kabrioleta sa potpuno automatskim platnenim krovom i isključivo manuelnim menjačem.
Komentari 23
Pogledaj komentare Pošalji komentar