Pre svega zahvaljujući sjajnoj igri Dezmonda Bejna, koji je postigao 36 poena, dok je Paolo Bankero dodao 16 poena i osam asistencija. Vendel Karter Džunior je bio ključan sa 15 poena i 14 skokova, a Tristan da Silva je ubacio 13 poena.
Ova pobeda označila je 5. pobedu za Orlando u poslednjih sedam utakmica (5-2), što je podiglo tim u poslednjem delu sezone.
Kao što je često slučaj, Kavaj Lenard je bio lider za Kliperse, sa 37 poena. Lenard je igrao sa povredom članka, nakon što je napustio meč protiv Lakersa zbog iste povrede, ali nije dozvolio da to utiče na njegov učinak.
Benedikt Maturin je sa 21 poenom i 9 skokova sa klupe pokušao da donese pobedu. Međutim, Maturin nije uspeo da pogodi trojku za pobedu pri zvuku sirene.
Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović je i sedmu utakmicu u nizu proveo na klupi. Nakon što se izborio sa problemima sa povredom, kapiten "orlova" je nastupio u samo jednom meču u 2026. godini odigravši svega 12 minuta.
Za Orlando, ovo je bila teška pobeda, s obzirom na to da su imali samo 8 pogođenih trojki iz 23 pokušaja, iako su nedavno postavili rekord sa 27 trojki u pobedi protiv Sakramenta. Džejlen Sags je i dalje van terena zbog bolova u leđima, što je otežalo igru za Medžik, ali je ekipa uspela da se izbori sa tim izazovima.
Meč je bio izuzetno uzbudljiv, a Klipersi su imali 107:105 prednost na 3:03 pre kraja, zahvaljujući Lenardovom šutu. Međutim, Bejn je izjednačio, a zatim odveo Orlandu u vođstvo 109:107. U poslednjim minutama, Maturin je promašio četiri uzastopna šuta za Kliperse, dok je Bankero zakucavanjem sa kontre doneo Medžiku sigurno vođstvo od 111-107.
Na kraju, Bejn je pokušao da poveća prednost, ali je njegov pokušaj blokiran od strane rukija Niderhausera, dok je Maturin u poslednjem trenutku pokušao da pogodi trojku, ali nije uspeo.
Orlando sada putuje u Los Anđeles na duel sa Lejkersima u utorak, dok Klipersi dočekuju Minesotu u četvrtak.
NBA, rezultati Oklahoma - Klivlend 121:113 Atlanta - Bruklin 115:104 Golden Stejt - Denver 128:117 Milvoki - Toronto 94:122 Indijana - Dalas 130:134 Vašington - Šarlot 112:129 Los Anđeles Lejkersi - Boston 89:111 Minesota - Filadelfija 108:135 Čikago - Njujork Niksi 99:105 Finiks - Portland 77:92 Los Anđeles Klipersi - Orlando 109:111
Saša Obradović, trener košarkaša Crvene zvezde, osvrnuo se na nesvakidašnju plejmejkersku situaciju u njegovom timu nakon pobede nad Fenerbahčeom (79:73) u meču 31. kola Evrolige.
Košarkaš Partizana Aleksej Pokuševski se u razgovoru za B92.sport dotakao odlaska Željka Obradovića iz Humske, kao i dolaska Španca Đoana Penjaroje na njegovo mesto.
Bivši fudbaler Juventusa Miralem Pjanić rekao je da je za Dušana Vlahovića najbolje da ostane u Juventusu i da bi u tom slučaju imao rekordnu sezonu u "staroj dami" pod vođstvom trenera Lučana Spaletija.
Menadžer Čelsija Lijam Rosenior kaže da je sudija Pol Tirni trebalo da se fokusira na svoj posao, umesto da se pozicionira usred okupljanja "plavaca" pre meča sa Njukaslom.
Francuski košarkaš Nando De Kolo nagovestio je da bi ova sezona mogla da bude poslednja u njegovoj bogatoj karijeri, posebno ukoliko sa Fenerbahčeom osvoji titulu u Evroligi.
Los Anđeles Klipersi produžili su niz pobeda na četiri, nakon što su u petak uveče pobedili Čikago Bulse rezultatom 119:108, u još jednoj utakmici u kojoj na terenu nije bilo Bogdana Bogdanovića.
Selektor Poljske i strateg grčkog velikana Arisa Igor Miličić je u intervjuu za B92.sport govorio o fenomenu Mateuša Ponitke, "procvatu" Danila Anđušića, tajni uspeha sa nacionalnim timom, ali i o tome kako se košarkaški svet prilagođava novim porecima.
Dvostruka pobeda nad Interom, one protiv Atletika i Sitija, jesu bile čuvene, slavne i nezaboravne, ali ova protiv Portugalaca u prvoj utakmici 1/8 finala Lige šampiona bila je zaista nešto posebno.
U američkoj državi Njujork otkriven je neobičan problem u saobraćaju – pojedini vozači dobijaju stotine kazni za prekoračenje brzine, ali i dalje nesmetano učestvuju u saobraćaju.
Kompanija Anthropic zatražila je od američkog apelacionog suda odlaganje sudskog postupka, nakon što je Pentagon saopštio da ta kompanija predstavlja rizik u lancu snabdevanja.
PEGI, organizacija koja određuje starosne oznake za video-igre u Evropi, uvodi stroža pravila za ocenjivanje naslova koji sadrže mikrotransakcije i takozvane loot box mehanike.
Komentari 6
Pogledaj komentare Pošalji komentar