Slovenački košarkaš je u igri proveo tek nešto više od 15 minuta, ali je morao pre vremena da napusti parket zbog bolova u nozi.
Za vreme provedeno na parketu, Dončić je zabeležio 10 poena uz šut iz igre 3/10, te imao četiri skoka, dve asistencije i pet izgubljenih lopti.
Najefikasniji u ekipi Lejkersa je bio Ostin Rivs sa 35 poena, Lebron Džejms je ostvario 17 poena i 10 asistencija, ali i čak osam izgubljenih lopt, dok su Hačimura i Laravija imali po 14 poena.
Džoel Embid je postigao 35 poena na drugoj strani, te imao po sedam skokova i asistencija. Tajris Maksi je dodao 26 poena i 13 asistencija.
Lakersi su se vratili na parket nakon iscrpljujuće turneje od osam utakmica u gostima i uspeli su da prekinu seriju od pet uzastopnih pobeda Filadelfije, zahvaljujući sjajnoj igri u drugom poluvremenu.
Ključni trenutak meča dogodio se u poslednjoj četvrtini, kada su Lejkersi otvorili deonicu serijom 21:6, uz dve vezane trojke Rivsa, čime su prvi put preuzeli vođstvo.
Los Anđeles je četiri minuta pre kraja imao +16 (110:94), ali se Filadelfija vratila u meč – ruki Edžkomb je 36 sekundi pre kraja ukrao loptu Džejmsu i pogodio trojku za 116:113.
Ipak, Maxi Kleber je 12 sekundi pre kraja asistirao Ruiju Hačimuri za zakucavanje koje je presudilo susret, a Lejkersi su izdržali poslednji nalet gostiju.
Rivs je meč završio sa 12/17 iz igre i pet pogođenih trojki, i to u tek drugoj utakmici nakon pauze od pet i po sedmica zbog povrede lista, uz ograničenu minutažu.
Ipak, pobedu Lakersa zasenila je povreda Luke Dončića. Najbolji strelac NBA lige napustio je igru 3:03 minute pre kraja prvog poluvremena, vidno šepajući, a klub je kasnije saopštio da se radi o bolovima u levoj nozi.
Dončić se nije vraćao u igru u drugom poluvremenu.
Rivs, Dončić i Džejms su zajedno nastupili u tek desetoj utakmici ove sezone, obeleženoj brojnim povredama ključnih igrača Lejkersa.
Olimpijski šampion na srednjoj skakaonici u Predacu postao je Nemac Filip Rajmund, dok je najveće iznenađenje priredio 18-godišnji Kacper Tomašik, koji je osvojio srebrnu medalju.
Košarkaši Crvene zvezde savladali su Budućnost sa 93:80 u 18. kolu ABA lige, a trener crveno-belih Saša Obradović je izneo utiske na konferenciji za medije posle meča.
Crvena zvezda je imala meč u rukama, kontrolisala ritam veći deo meča i odbranom držala Makabi ispod svog proseka, ali je sve stalo u poslednji napad, gde je Džordan Nvora promašio pobedu.
U utakmici koja je po rezultatu bila ubedljiva, a po utisku još ubedljivija, Partizan je protiv Panatinaikosa (78:62) pokazao kako izgleda timska pobeda u punom značenju te reči.
Košarkaši Partizana od 20 sati i 30 minuta dočekuju ekipu Panatinaikosa u meču 27. kola Evrolige, a ovo je sve što treba da znate o predstojećem susretu u Beogradskoj areni.
Hyundai je potvrdio da će za dva meseca predstaviti novi električni hečbek - Hyundai Ioniq 3, direktnog rivala modelima Volkswagen ID.3, Renault Megane i Peugeot e-308.
Hakerska grupa APT28, koju bezbednosne službe povezuju sa ruskom obaveštajnom agencijom GRU, krenula je u masovnu ofanzivu koristeći svežu ranjivost u Microsoft Office paketu.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar