Oklahomu je predvodio Šej Gildžes-Aleksander sa 29 poena, devet skokova i devet asistencija. Čet Holmgren imao je 19 poena, sedam skokova, tri blokade i dve ukradene lopte, a Džejlen Vilijams 18 poena uz pet skokova i pet asistencija.
U ekipi Dalasa Kajri Irving postigao je 20 poena, Luka Dončić imao je 19 poena, devet asistencija i šest skokova, uz šut 6/19, a Danijel Gaford dodao je 16 poena, 11 skokova i pet blokada. Dante Egzum utakmicu je završio sa pet poena.
Nije Luka Dončić bio na svom nivou na ovom meču, jer je vidno bio fizički limitiran. Slovenac nije bio dovoljno spreman ni na meču protiv Klipersa, ali protiv Oklahome nije mogao da pruži bolju partiju u prvom meču koji je otišao u koristi prvoplasirane ekipe na zapadu.
Ovo je duel dva igrača koji su uz Nikolu Jokića glavni kandidati za naslov MVP sezone.
I sada je Šej Gildžus–Aleksander pokazao zbog čega je jedan od najboljih igrača u NBA ligi ove sezone. Kanađanin je bio najefikasniji u svom timu sa 29 poena, uz flertovanje sa tripl-dablom, jer je utakmicu završio sa po devet skokova i asistencija.
Pokazala je ekipa Oklahome zbog čega je bila najbolja u regularnom dela sezone, sada su lakše od očekivanog slavili na prvom meču.
Imali su Tanderi prednost na poluvremenu, dok su u drugom deli meča još samo dodali gas i pregazili ekipu Dalasa, koja se dosta izmorila posle serije protiv Los Anđeles Klipersa.
Jednostavno ekipa Dalasa nije imala odgovor na dobru partiju košarkaša Oklahome, koji su imali dobre procente šuta, dok su Maveriksi uprkos visokom nivou igre nisu mogli da izbegnu ubedljiv poraz u prvom meču.
Drugi duel u seriji Oklahome i Dalasa biće odigran u noći između četvrtka i petka (03.30)
Druga utakmica igra se u Oklahomi u noći između četvrtka i petka.
Predsednik FIFA Đani Infantino suočava se sa sve ozbiljnijim pritiskom pred izbore za čelnika svetske kuće fudbala, ali je u jeku pobune iz Evrope dobio snažnu podršku šest arapskih fudbalskih saveza.
Nikola Maraš završio je epizodu u Alavesu na neslavan način, pošto je španski klub odlučio da raskine ugovor sa srpskim štoperom iz disciplinskih razloga.
Crvena zvezda je eliminisana iz kvalifikacija za Ligu šampiona. Crveno-beli su u revanšu poraženi od Hapoela iz Ber Ševe sa 2:0, pa je izraelski tim posle dve utakmice slavio ukupnim rezultatom 3:0.
Ozbiljan klub, koji u poslednjih 10-15 godina ima kontinuitet igranja najvećih takmičenja. Ovu sezonu nisu počeli baš najsjajnije, sa tek dva boda u prva tri kola češkog prvenstva.
Drugi mandat u voljenom klubu Dejan Stanković završio je sa 24 pobede, tri remija i pet poraza. Kao glavni trener radio je još u Sampdoriji, Ferencvarošu i moskovskom Spartaku.
Možemo ovako unedogled i sada je kasno, bar za Ligu šampiona. Ostaje borba za Ligu Evrope. Nimalo lak protivnik, Viktorija Plzenj, u Beograd stiže već narednog četvrtka.
Porsche će tokom 2026. i 2027. godine svoje emisije CO2 u Evropi obračunavati zajedno sa kineskim proizvođačem automobila Xpeng, umesto sa Volkswagen grupom.
U zoni Pančevačkog mosta je pojačana kontrola saobraćaja jer se ne poštuje zabrana kretanja vozila ukupne mase veće od 12 tona, saopšteno je danas iz Puteva Srbije.
Tesla je objavila opoziv za više od 20.000 vozila u SAD zbog problema sa farovima koji bi mogao da smanji vidljivost vozača, ali i zaslepi druge učesnike u saobraćaju.
Tokio je značajno povećao subvencije za kupovinu električnih automobila. Uz kombinovanje gradskih i državnih podsticaja, cena pojedinih modela može biti niža za više od 16.000 dolara.
Komentari 30
Pogledaj komentare Pošalji komentar