Junak večeri bio je Kejonte Džordž, koji je odigrao najbolju partiju u dosadašnjoj NBA karijeri i postigao čak 43 poena. Sjajno ga je pratio Jusuf Nurkić, koji je upisao drugi tripl-dabl u karijeri – 16 poena, 18 skokova i 10 asistencija. Centar Jute prvi put od januara 2019. godine stigao je do dvocifrenog učinka u tri statističke kategorije.
Zapažen učinak imao je i ruki Ejs Bejli sa 20 poena, dok je Ajzea Kolijer dodao 18 poena i 10 asistencija. Juta je ovim trijumfom došla do skora 15-29, a trener Vil Hardi zabeležio je jubilaru 100. pobedu u trenerskoj karijeri. Džordž je pritom treći put u poslednjih šest utakmica prebacio granicu od 30 poena.
Na drugoj strani, Entoni Edvards bio je najefikasniji akter susreta sa 38 poena, ali Minesota nije uspela da sačuva prednost od 15 poena. Timbervulvsi su završili turneju od četiri utakmice sa tri uzastopna poraza i sada imaju učinak 27-17. Džulijus Rendl postigao je 19 poena, dok je Rudi Gober upisao dabl-dabl sa 11 poena, 10 skokova i četiri blokade.
Ključni trenutak dogodio se u završnici, kada je Edvards pogotkom uz faul smanjio na 121:119, ali je Džordž ubrzo odgovorio trojkom iz ugla, 59 sekundi pre kraja, čime je prelomio utakmicu u korist domaćih. Bejli je ranije pokrenuo seriju 11:2 atraktivnim zakucavanjem i pogođenom trojkom, kojom je Juta prvi put povela u poslednjoj deonici.
Minesota je u trećoj četvrtini, predvođena Edvardsom, preokrenula minimalni minus u vođstvo 96:84, a do tada je dominirala i u poenima iz kontre. Ipak, domaći tim je u poslednjoj deonici poentirao u prvih 11 napada i potpuno preuzeo kontrolu.
Juta je meč odigrala bez najboljeg strelca Laurija Markanena, kao i Kevina Lava i Brajsa Sensaboa. Uprkos tome, prekinut je negativan niz, iako je tim do ovog duela imao skor 0-10 u utakmicama bez Markanena.
Nastup srpskog košarkaša Nikola Jokića, u poslednjem meču NBA lige, zaveden je kao "neizvestan". Ukoliko ga propusti, trostruki MVP će i zvanično ostati bez šanse da još jednom podigne trofej za najkorisnijeg igrača lige.
Veliko finale Mastersa u Monte Karlu donosi dvostruki ulog – trofej i prvo mesto na ATP listi. U nedelju (15.00) će se za oba priznanja boriti Karlos Alkaraz i Janik Siner.
Trener Milvoki Baksa Dok Rivers nije ostao dužan nakon spekulacija o narušenim odnosima unutar ekipe, pa je javno prozvao novinara Šemsa Čaraniju zbog, kako tvrdi, netačnih informacija.
Košarkaš Minesota Timbervulvsa Entoni Edvards ponovo je privukao pažnju javnosti, ovog puta izborom "idealnog igrača" sastavljenog od najboljih osobina NBA zvezda.
Nastup srpskog košarkaša Nikola Jokića, u poslednjem meču NBA lige, zaveden je kao "neizvestan". Ukoliko ga propusti, trostruki MVP će i zvanično ostati bez šanse da još jednom podigne trofej za najkorisnijeg igrača lige.
Veliko finale Mastersa u Monte Karlu donosi dvostruki ulog – trofej i prvo mesto na ATP listi. U nedelju (15.00) će se za oba priznanja boriti Karlos Alkaraz i Janik Siner.
Partizan dočekuje Žalgiris u 37. kolu Evrolige nakon što je preminuo legendarni Duško Vujošević – kompletna analiza meča, statistika, kvote, izjave aktera i informacije gde gledati prenos uživo.
Partizan odavno nema nikakve šanse da se domogne plej-ofa ili plej-ina Evrolige, ali su crno-beli više puta napominjali da žele svima da pomrse račune i da će igrati maksimalno ozbiljno svaki meč do kraja.
Procene govore da novim proizvođačima može biti potrebno i do milijardu evra ulaganja tokom prve decenije poslovanja u Nemačkoj, bez garancije da će postići značajniji tržišni udeo.
Iako prvi model iPhone Air nije ostvario prodajne rezultate kojima se Apple nadao, novi izveštaji sugerišu da tehnološki gigant iz Kupertina ne odustaje od ovog koncepta.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar