Atlanta Hoksi povukli su jedan od najvećih poteza u NBA ligi ove sezone i trejdovali Treja Janga u Vašington, dok u suprotnom smeru stižu iskusni bek Si-Džej Mekolum i krilo Kori Kispert.
Izvor: NBA
EPA/ERIK S. LESSER
Informacija poznata od juče je sada i ozvaničena, a očekuje se da Jang bude predstavljen u Vašingtonu već u petak uveče pred meč sa Pelikansima. Trenutno nije poznato kada će debitovati za Vizardse.
Generalni menadžer Atlante Onsi Saleh emotivno se oprostio od dosadašnjeg lidera ekipe.
"U ime cele franšize želim da se zahvalim Treju na svemu što je uradio za Atlantu, kako na terenu, tako i van njega. Više od sedam sezona, uključujući četiri Ol-star nastupa, učinio je da postane jedan od omiljenih igrača navijača i jedan od najvećih u istoriji kluba. Želimo njemu i njegovoj porodici sve najbolje", poručio je Saleh.
Dolazak Mekoluma i Kispertа, prema njegovim rečima, donosi Atlanti novu energiju i stabilnost.
"Dovođenjem Si-Džeja Mekoluma, jednog od najboljih šutera u NBA ligi i velikog veterana, kao i Korija Kispertа, dobijamo dodatni kvalitet na terenu i u svlačionici, a istovremeno zadržavamo fleksibilnost za buduće poteze", dodao je prvi operativac Hoksa.
Mekolum ove sezone beleži 18,8 poena u proseku, uz skoro 40 odsto šuta za tri poena, a čak je dva puta prebacio granicu od 40 poena, uključujući i partiju od 46 poena upravo protiv Atlante krajem novembra. U poslednjih 27 utakmica redovno postiže dvocifren broj poena i spada među najkonstantnije strelce lige.
Tokom 13-godišnje NBA karijere, Mekolum je odigrao više od 800 utakmica i prosečno beleži skoro 20 poena po meču. Među aktivnim igračima nalazi se pri samom vrhu liste po broju pogođenih trojki, a u istoriji NBA lige već sada zauzima visoko mesto po tom parametru. Veći deo karijere proveo je u Portlandu, a zatim je nastupao i za Nju Orleans i Vašington.
Kori Kispert, koji je u NBA ligi petu sezonu, ove godine ima prosek od 9,2 poena po utakmici uz skoro 40 odsto šuta za tri poena. U dosadašnoj karijeri već je prešao granicu od 600 pogođenih trojki i spada među najpouzdanije šutere Vašingtona u poslednjoj deceniji.
S druge strane, Trej Jang napušta Atlantu kao jedan od najznačajnijih igrača u istoriji franšize. U dresu Hoksa odigrao je 493 utakmice i prosečno beležio 25,2 poena i 9,8 asistencija. U plej-ofu je predvodio Atlantu do finala Istočne konferencije 2021. godine, a klub napušta kao rekorder po broju asistencija i pogođenih trojki u istoriji franšize.
Četvorostruki Ol-star i član idealne treće petorke NBA lige iz 2022. godine ostavlja dubok trag u Atlanti, ali Hoksi očigledno započinju novu eru sa iskusnim pojačanjima i drugačijom strukturom tima.
Kurasao je osvojio prvi bod u istoriji na Svetskom prvenstvu, pošto je u Kanzasu odigrao 0:0 protiv Ekvadora, a junak meča bio je golman Eloj Rum sa čak 15 odbrana.
Nekadašnji švedski reprezentativac Zlatan Ibrahimović pohvalio je nastupe Maroka na Svetskom prvenstvu i ocenio da afrički tim više ne može da se smatra autsajderom na velikoj sceni.
Nekadašnji napadač Francuske Olivije Žiru imao je samo reči hvale za Lionela Mesija nakon fantastičnog početka Svetskog prvenstva, na kojem je kapiten Argentine postigao pet golova u prve dve utakmice.
Predsednik Fudbalskog saveza Turske Ibrahim Hadžiosmanoglu izjavio je da selektor reprezentacije Vićenco Montela i fudbaleri imaju podršku posle eliminacije sa Svetskog prvenstva.
Fudbalska reprezentacija Portugala nije uspela da opravda ulogu velikog favorita na premijeri Svetskog prvenstva, pošto je odigrala nerešeno sa DR Kongom – 1:1 (1:1).
Atlanta Hoksi trejdovali su protekle noći najboljeg igrača ekipe i dugogodišnjeg lidera Treja Janga (27) u Vašington za Si-Džeja Mekaluma i Korija Kisperta.
Kako se NBA sezona zahuktava i kako se timovi koji konkurišu za sam vrh polako izdvajaju u svojim konferencijama, tržište igrača postaje sve aktivnije.
Nekadašnji napadač Francuske Olivije Žiru imao je samo reči hvale za Lionela Mesija nakon fantastičnog početka Svetskog prvenstva, na kojem je kapiten Argentine postigao pet golova u prve dve utakmice.
Ako je suditi po uvodnih 90 minuta za većinu reprezentacija, pred nama je Svetsko prvenstvo koje bi moglo da ostane upamćeno kao jedno od najdramatičnijih i najneizvesnijih u istoriji.
Aleksa Amanović sa dosta uspeha godinama nastupa u Kazahstanu, a posle skoro polovine sezone se nalazi na dobrom putu da sa Ordabasijem skine Kairat sa trona.
Partizan je sezonu 2025/26 završio bez osvojenog trofeja. Od šokantnog odlaska Željka Obradovića u novembru, preko uspona i padova tokom godine, do poraza od Dubaija u finalu ABA lige – analiza sezone crno-belih.
Četvrta utakmica finala ABA lige donosi duel Partizana i Dubaija u Beogradu. Dubai vodi 2:1 u seriji, a crno-beli pred svojim navijačima traže pobedu i izjednačenje u borbi za titulu.
Renault je predstavio osveženi Renault Megane E-Tech Electric za modelsku godinu 2026, sa modernizovanim dizajnom, većim dometom i bržim punjenjem baterije.
Komentari 6
Pogledaj komentare Pošalji komentar