Jokić je protekle noći, u pobedi Denvera nad Majamijem, ostvario novi tripl-dabl: 33 poena, 16 asistencija i 15 skokova. To mu je peti tripl-dabl ove sezone.
Ovo je sedmi put da je Jokić imao meč sa najmanje 30 poena uz po 15 skokova i asistencija. Od 1980. svi ostali igrači su ukupno zabeležili sedam takvih utakmica.
"Protiv ekipa koje igraju nisko, ono što mi žrtvujemo u brzini, nadoknađujemo snagom u reketu – kao što to radimo godinama. Imali smo 62 poena iz reketa, 21 ofanzivni skok, 22 poena iz drugog napada, ali samo 8 pogođenih od 21 prilike. Moglo je da bude ogromno veče, promašili smo neke šuteve oko koša, delom zbog njihove visine i atleticizma. Svaka utakmica je drugačija, radiš ono što moraš da pobediš – i to je bilo to večeras. Dominacija u reketu. Imali smo dobre šuteve za tri, ali ih nismo pogađali. Nikola je ponovo bio zaista poseban", rekao je Adelman, te se osvrnuo na Jokićev učinak:
"On ima osećaj za prostor kakav nikada ranije nisam video. Protiv različitih odbrana, udvajanja, zona – njemu je svejedno. Njegov komfor i pregled igre su bez premca. I, znate, uvek to kažem – nemojte da vam dosadi. Uživajte dok je tu, jer ovo je nešto što verovatno više nećemo videti".
Upitan je Adelman da prokomentariše izjavu Nikole Jovića koji je otkrio da mu je Jokić rekao kako bi voleo da su zajedno u Denveru.
"Ne želim da budem kažnjen, ali taj dečko je zaista talentovan. Majami ima sjajnog igrača koji se razvija, postao je fizički jači, može da šutira, vodi loptu. To je prototip savremenog NBA igrača. Siguran sam da bi mu bilo zabavno da igra sa nama, ali on je trenutno na dobrom mestu u Majamiju".
Prokomentarisao je i Tima Hardaveja.
"On tako dobro širi teren. Može da izbaci šut brzo i lako, što je ogromna stvar. Tim zna kako da igra. To je momak sa kojim svi žele da igraju. Večeras je šutirao devet puta — voleo bih da jednom šutne i 19, jer ima sposobnost da se zapali i da preokrene utakmicu u jednoj četvrtini".
Istakao je i saradnju Jokića i Gordona.
"Aron je krilni centar, pravi muškarac. Ako igrate nisko, on će da ‘jede’ u reketu, i to je uradio. On i Nikola imaju neverovatnu sinergiju. Pik-en-rol sa dva visoka igrača je teško braniti, a 62 poena iz reketa došla su upravo iz te saradnje".
Na kraju i par reči o Kristijanu Braunu:
"On je bek, ali ima sjajan osećaj za rolanje. Nije samo postavljač blokova, zna gde da se nađe i kako da završi. Hvata loptu pod kontrolom, pravi fintu, završava akcije. CB je stvoren da igra sa nama – nesebičan je, i momci koji rade prave stvari za tim uvek na kraju budu nagrađeni".
Crvena zvezda je imala meč u rukama, kontrolisala ritam veći deo meča i odbranom držala Makabi ispod svog proseka, ali je sve stalo u poslednji napad, gde je Džordan Nvora promašio pobedu.
U utakmici koja je po rezultatu bila ubedljiva, a po utisku još ubedljivija, Partizan je protiv Panatinaikosa (78:62) pokazao kako izgleda timska pobeda u punom značenju te reči.
Košarkaši Partizana od 20 sati i 30 minuta dočekuju ekipu Panatinaikosa u meču 27. kola Evrolige, a ovo je sve što treba da znate o predstojećem susretu u Beogradskoj areni.
Ram se konačno vraća u segment srednjih pikapova u SAD, čime završava pauzu koja traje još od 2011. godine, kada je originalna Dakota izašla iz proizvodnje.
Mladi na TikToku pokazuju kako izgleda kad su drogirani. Na platformi se maltene ugovara i prodaja droge. Ali, ima i onih koji tamo traže i nalaze pomoć.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar