Redik je Lejkerse vodio do trećeg mesta u Zapadnoj konferenciji u svojoj prvoj godini kao samostalni trener i time "kupio" poverenje i naklonost vođstva franšize iz "el-eja".
Prethodnog leta potpisao je saradnju na četiri sezone koja će, prema navodima ESPN-a, a i samog generalnog menadžera Roba Pelinke koji je to poručio između redova, biti revidiran i produžen.
"Samo da bude jasno da je on (Redik) lider kada je reč o igri i trenerskom radu", rekao je Pelinka o motivima da produži ugovor sa Redikom nakon što je ovaj sa ekipom imao 50 pbeda i obezbedio treće mesto u Zapadnoj konferenciji u svojoj prvoj sezoni kao trener.
Pelinka je rekao da je odluka doneta zbog "poverenja i vere" u bivšeg NBA veterana, koji se pridružio Lejkersima bez prethodnog iskustva kao glavni trener.
"Mislimo da je on poseban trener sa posebnim stavom koji nam zaista pomaže da definišemo kulturu izvrsnosti Lejkersa. Samo smo želeli da jasno stavimo do znanja da je to ono u šta verujemo, na šta ćemo se osloniti i čemu će se naši igrači prilagoditi dok budemo nastavili da razvijamo identitet. Mislim da je dugoročno planiranje korisno dok gradimo ovaj tim i idemo napred".
Imagn Images / ddp USA / Profimedia
Redik je izrazio zahvalnost Pelinki, bivšoj predsednici kluba Džini Bas i novom vlasniku Lejkersa Marku Volteru na pruženoj prilici.
"Nije mi promaklo, ovo je retkost da trener nakon prve samostalne sezone dobije produženje ugovora. Svestan sam koliko sam srećan što sam u organizaciji koja me na taj način podržava", poručio je.
Nakon što su rešili pitanje trenera na duge staze Lejkersi sada čekaju odgovor na "pitanje svih pitanja" koje glasi - da li nastavljaju sa prvom zvezdom tima Lebronom Džejmsom.
Pelinka je poručio da su Lejkersi spremni da izađu u susret svim željama Džejmsa ukoliko bude želeo da i dalje bude deo "jezerdžija".
"Prva stvar koju želimo da uradimo u vezi sa Lebronom i njegovom budućnošću jeste da mu ukažemo apsolutno poštovanje da sa svojom porodicom izabere svoju priču u smislu koliko godina će nastaviti da igra. Zaslužio je to pravo".
Pelinka je rekao da su Lejkersi izgradili "zaista konkurentan i jak tim" sa kojim će pobeđivati i Džejms i Luka Dončić. Dodao je i daće Džejmsu, koji ulazi u rekordnu 23. sezonu, u potpunosti prepustiti da odluči koliko još želi da igra.
Pelinka je zatim upitan da li bi Lejkersi bili zainteresovani da ponovo potpišu ugovor sa Džejmsom u leto 2026. godine.
"Voleli bismo da Lebronova priča bude takva da na kraju piše da se penzionisao u u Lejkersima. To bi zaista bila lepa priča".
U utakmici koja je po rezultatu bila ubedljiva, a po utisku još ubedljivija, Partizan je protiv Panatinaikosa (78:62) pokazao kako izgleda timska pobeda u punom značenju te reči.
Košarkaši Partizana od 20 sati i 30 minuta dočekuju ekipu Panatinaikosa u meču 27. kola Evrolige, a ovo je sve što treba da znate o predstojećem susretu u Beogradskoj areni.
Vlada Srbije usvojila je na današnjoj sednici Uredbu o uslovima i načinu sprovođenja subvencionisane kupovine novih električnih vozila, a zahtevi za dodelu subvencija mogu se podneti elektronskim putem od 1. marta do 30. septembra.
Šlep službu niko ne voli, ali životne situacije nas nekad nateraju da moramo da ih pozovemo. Dodatna "so na ranu" može biti ako morate da šlepate automobil sa automatskim menjačem.
Iako su prve procene ukazivale na 2028. godinu, najnovije informacije iz same industrije sugerišu da ćemo novu Microsoftovu konzolu videti ranije nego što se očekivalo.
Hrišćansko-demokratska unija (CDU) nemačkog kancelara Fridriha Merca razmatra uvođenje starosnih ograničenja za korišćenje društvenih mreža, kojima bi se deci mlađoj od 16 godina ograničio pristup tim platformama.
Evropska unija je optužila TikTok da krši Zakon o digitalnim uslugama (DSA) zbog funkcija "zavisnog dizajna", poput automatskog reprodukovanja i beskonačnog skrolovanja.
Komentari 2
Pogledaj komentare Pošalji komentar