Košarka 177

23.4.2024.

6:42

Tripl-dabl Jokića, Marej pogodio uz zvuk sirene za pobedu! VIDEO

Košarkaši Denver Nagetsa poveli su 2-0 protiv Los Anđeles Lejkersa nakon dramatične druge utakmice u Koloradu!

Izvor: B92.Sport

Autor: Petar Tadić

Petar Tadić
Petar Tadić
Tanjug/AP Photo/Jack Dempsey

Džamal Marej pogodio je šut za pobedu, uz zvuk sirene za konačnih 101:99!

U "Bol areni" je viđena neverovatna utakmica u kojoj su Denver Nagetsi od prvog do poslednjeg minuta bili u zaostatku, jedini put kada su imali prednost je upravo krajnji rezultat, 101:99.

Denver je u trećoj deonici gubio i -20, ali je uspeo da se vrati i povede 2-0 u seriji.

Nikola Jokić odigrao je brutalnu utakmicu postigavši 27 poena, uz 20 skokova i 10 asistencija.

Sofascore

Majkl Porter junior je meč završio sa 22 poena, a Marej, koji je sve do poslednjih minuta igrao užasnu utakmicu, dodao je 20 poena i šest asistencija.

U poraženom timu, Dejvis je imao učinak od 32 poena i 11 skokova, dok je Džejms ostvario 26 poena, osam skokova i 12 asistencija.

Serija se sada seli u Los Anđeles gde će se odigrati naredne dve utakmice.

Los Anđeles Lejkersi su slično kao i u prvoj utakmici odlično otvoril susret. Raspoloženi su bili Dejvis i Rasel, a Nagetsi su non-stop bili u zaostatku.

Jokić je u meč ušao tek sredinom prve deonice i sa nekoliko koševa zaredom doveo ekipu do egala. Međutim, bilo je očigledno da pored njega i Portera nema raspoloženih igrača.

Solidan posao je uradila klupa Denvera na početku druge četvrtine, ali u nastavku su starteri podbacili, pre svega Džamal Marej.

Dejvis i Rasel su nastavili sa sjajnom igrom, pratio ih je i Džejms, dok je na drugoj strani Jokić pokušavao da razigra saigrače, međutim, aktuelni šampioni nisu mogli ništa da pogode.

Prednost je samo rasla i na kraju poluvremena bilo je čak +15 za ekipu Darvina Hema, 44:59.

Treća deonica nije dobro počela za Nagetse. Dejvis i Lejkersi su nastavili da gaze, te je u jednom trenutku bilo čak +20 za tim Darvina Hema.

Međutim, sredinom četvrtine gosti su stali i Denver je polako počeo da topi zaostatak. Polako su smanjivali, ali je utisak bio da propuštaju šanse. U četvrtu deonicu se ušlo sa rezultatom 69:79.

U ovim trenucima kreće prava drama, Nagetsi još više tope zaostatak, s tim što su Lejkersi imali odgovor preko Lebrona Džejmsa.

Ipak, ni to nije bilo dovoljno. Jokić i Porter su bili raspoloženi, nadovezao se i Marej koji je na kraju šutem za pobedu rešio utakmicu.

06:28

48' Poslednji minut!

Rasel je poentirao od tablu, 95:97.

Marej je pogodio oba slobodna bacanja, 97:97.

Lebron pogađa, 97:99.

Marej za dva, egal je, 99:99.

06:26

47' Poslednja dva minut!

Ostin Rivs nije pogodio trojku!

Marej je pogrešio, Džejms ukrao loptu i zakucao, 92:95!

Trojka Majkla Portera Juniora! 95:95!

Do kraja je ostalo 75 sekundi.

06:25

46' Koš za koš!

Marej smanjuje na -4, 89:93.

Rui Hačimura je promašo trojku!

NIKOLA JOKIĆ UZ FAUL!

Pogađa i dodatno slobodno bacanje, 92:93.

06:24

45' Poeni Jokića!

Sjajan potez Nikole, poentira jedan na jedan, 87:91.

Težak šut pogađa Ostin Rivs, 87:93.

06:18

44' Tajm-aut, Denver preti!

Jokić je poentirao u reketu rivala, 85:89. Lejkersi traže tajm-aut.

Lebron pogađa uz faul, 85:91.

06:17

06:15

42' Egal!

Džamal Marej poentira za samo -2, 81:83.

Lebron Džejms pogađa trojku, 81:86. Koldvel-Poup nije uspeo da pogodi, a onda Džejms pogađa novu trojku, 81:89.

06:13

41' Promašaj Jokića

Jokić nije uspeo da pogodi šut, izašla mu je lopta iz koša.

Rui Hačimura je ubacio jedno slobodno bacanja, 77:83. Marej poentira, 79:83.

06:12

06:08

40' Tajm-aut Darvin Hem!

Pejton Votson poentira iz kontranapada za samo -5, 77:82! Tajm-aut klupa Lejkersa.

06:05

39' Denver i dalje u zaostatku

Braun je promašio oba slobodna bacanja... Jako loše dodavanje Rasela za Dejvisa, napad je za Denver.

Poentira Marej, 75:82. Prins nije uspeo da pogodi.

06:02

37' Počela je četvrta deonica

Poenima Erona Gordona, 71:79. Lebron nije uspeo da poentira, ali Hejs je obezbedio novi napad za Lejkerse.

Trojka Prinsa na isteku napada, 71:82.

06:00

05:53

36' Kraj treće četvrtine

Mogao je Denver mnogo bolje da iskoristi mučenje Lejkersa na kraju treće četvrtine. Ništa nisu mogli da pogode gosti iz Los Anđelesa, ali nisu ni Nagetsi.

Zaostatak je smanjen, ali je i dalje +10, 69:79.

05:52

05:49

34' Kriza Lejkersa

Četiri minuta bez koša iz igre, četvrta lična greška Dejvisa. Ali, Denver i dalje to ne koristi.

Jokić poentira za -9, 65:74. Trojka Rasela na isteku napada, 65:77.

05:46

31' Tajm-aut Lejkersi!

Jokić postiže poene iz kontre i smanjuje na -13! Lejkersi traže tajm-aut.

Dobra odbrana Denvera, ali ne koriste to u napadu. Lopta izlazi iz koša Mareju.

05:44

31' Može li Denver da se vrati?

Porter junior je poentirao iz kontranapada, 59:74. Međutim, u narednom napadu lopta izlazi iz koša Jokiću.

05:42

05:38

30' Denver ne može ništa da odbrani

Dejvis je poentirao preko Gordona, a zatim Kej-Si-Pi smanjuje na -17, 57:74. Novi tajm-aut.

Hačimura je promašio trojku, a potom i Džamal Marej.

05:35

28' Lejkersi kontrolišu ritam

Hačimura je poentirao u reketu, 51:70. Koldvel-Poup na drugoj strani pogađa oba slobodna bacanja, 53:70.

Džejms pogađa sa poludistance, 53:72.

05:33

05:29

26' Ponovo Dejvis!

I ponovo uz faul Mareja poentira, 48:65. Ovo je već 30. poen Dejvisa.

Jokiću izlazi lopta iz koša.

Rivs pogađa trojku za +20, 48:68. Tajm-aut Darvin Hem.

05:19

05:19

25' Počela je treća četvrtina

Poenima Entonija Dejvisa, uz faul, 44:62.

Marej pogađa na startu treće deonice, 46:62. Lebron je promašio polaganje.

05:09

24' POLUVREME

Denver Nagetsi gube 15 poena! Rasel je pogodio trojku za 44:59.

Veoma loše poluvreme za ekipu Melouna.

05:07

05:06

05:03

22' Dejvis sve pogađa

Krilni centar Lejkersa poentira za +10, 39:49. Na drugoj strani Porter junior pogađa trojku, 42:49.

Zicer za Dejvisa, sjajna asistencija Džejmsa, 42:51.

Jokić je pogodio oba slobodna bacanja, 44:51.

04:58

20' Serija Lejkersa

Ostin Rivs je pogodio trojku i Meloun je zatražio tajm-aut, 37:45.

Gordon poentira posle tajm-auta, 39:45. Dejvis je nezaustavljiv, 39:47.

04:57

04:54

18' Porter odličan

Asistencija Nikole Jokića, trojka Majkla Portera juniora, 37:38. Dejvis poentira preko Jokića, 37:40.

04:53

04:52

14' Rasel ne može da pogodi

Peta trojka Dianđela Rasela, 32:36. Pejton Votson nije uspeo da pogodi trojku.

04:47

15' Egal utakmica

Nagetsi poentiraju iz kontre i preko Brauna smanjuju na -1, 32:33.

04:42

13' Počela je druga četvrtina

Meloun je zatražio čelendž, nakon što su sudije dosudile faul Mareja nad Lebronom. Uspešan čelendž Denvera.

Braun poentira za -2, 26:28.

04:39

04:35

12' Kraj prve četvrtine

Lejkersi bolje otvorili, Nagetsi se probudili, tačnije Jokić, i posle prve četvrtine je rezultat 24:28.

04:34

10' Nova trojka Jokića

Srpski košarkaš postiže drugu trojku na utakmici, 22:26.

Lejkersi nisu uspeli da poentiraju, a nisu ni Nagetsi. Na isteku desetog minuta Dejvis poentira, 22:28.

04:30

04:27

04:27

9' Trojka Jokića

Uključio se u utakmicu srpski košarkaš, 17:24. Lebron potom nije uspeo da poentira, a zatim Jokić ponovo postiže koš, 19:24.

04:26

7' Lejkersi raspoloženi

Marej je poentirao za 11:17, a zatim Džejms pogađa trojku za +9, 11:20.

Trojku nije uspeo da pogodi Kej-Si-Pi.

04:22

04:21

6' Denver loše otvorio utakmicu

Tajm-aut Majkla Melouna posle lakih poena Dejvisa iz kontranapada, 9:15.

Porter je promašio trojku posle tajm-auta. Dejvis je pogodio oba slobodna bacanja, 9:17.

04:18

4' Dlo se zapalio

Treća trojka Rasela, 5:11. Marej uzvraća na drugoj strani, 7:11.

Jokić nije šutnuo za četiri minuta na parketu.

04:15

3' Rasel raspoložen

Dianđelo Rasel pogađa trojku, 5:6. Sjajna rampa Džejmsa nad Marejem.

Rivs poentira, 5:8.

04:05

1' Prvi napad za Nagetse

Trojka Portera juniora na startu utakmice, 3:0. Ostin Rivs je promašio otvorenu trojku.

Rasel uzvraća trojkom, 3:3.

03:58

Darvin Hem ne zna kako da zaustavi Jokića

"Ne znam šta da radim. Jednostavno moraš izaći tamo i pokušati biti što disciplinovaniji, agresivniji i dosledniji. I imati mentalitet sledeće akcije, čoveče. Momak je generacijski talenat", rekao je trener LA Lejkersa.