Košarka 27

18.4.2024.

8:00

Kraj sezone za Bogdanovića – Vučević i Čikago zaustavili Atlantu

Košarkaši Čikaga savladali su Atlantu na svom terenu rezultatom 131:116 i tako stigli na korak do plasmana u plej-of.

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
Profimedia

Ovim je i sezona za Hokse završena, samim tim i za Bogdana Bogdanovića, koji je bio dvocifren na ovom susretu.

Postigao je 21 poen (8/18 iz igre, 3/10 za tri, 2/2 penali), pet skokova, četiri asistencije i dve ukradene lopte.

Hokse poraza nisu mogli da spasu ni Dižonte Marej sa 30 poena, sedam skokova i šest asistencija, kao ni Klint Kapela sa 22 poena i 17 skokova, odnosno Trej Jang sa 22 poena i 10 asistencija.

Sofascore

Na drugoj strani istakli su se Kobi Vajt sa 42 poena, devet skokova i šest asistencija, Nikola Vučević je dodao 24, uz 12 skokova i dve asistencije, a Demar Derozan 22 poena, devet asistencija i šest skokova.

Bulsi su silovito ušli u meč i nakon prve četvrtine već imali ogromnih +18.

Atlanta se vratila u meč do poluvremena, ali je krajem treće i početkom poslednje četvrtine bilo jasno da će Bulsi slaviti.

Čikago će se za mesto u plej-ofu boriti protiv Majamija.