Dolazak Ejtona u Lejkerse zaokružio je formiranje tima koji će biti konkurentan u borbi za titulu.
Tip igrača koji je nedostajao Lejkersima
Lejkersi su želeli još zimus, kada su doveli Luku Dončića, a za njega dali Entonija Dejvisa, da dovedu centra koji će imati bitnu ulogu na terenu.
Propao im je plan sa Markom Vilijamsom iz Šarlota, jer su poništili njegov trejd nakon što nije prošao lekarske preglede.
Sada su u Ejtonu dobili ono što su tražili i to na još višem nivou.
U pitanju je prvi pik sa drafta 2018. godine, čovek zbog koga Luka Dončić nije bio prvi izbor te godine, a sada će biti saigrači.
Sofascore
Ejton je jedini igrač u istoriji NBA lige koji je u plej-ofu imao prosek od 15 poena uz 60 odsto šuta iz igre.
Prosečno tokom NBA karijere beleži 16,4 poena i 10,5 skokova uz 59%"
Vrhunski i snažni centar (visok 216 centimetara i težak 114 kilograma) kog su stručnjaci upoređivali sa Dejvidom Robinsonom je upravo profil igrača koji je nedostajao Lakersima.
Loše navike i loši saigrači
Imagn Images / ddp USA / Profimedia
Ejton je prošle sezone imao prosek od 14,4 poena, 10,2 skokova, 1,6 asistencije i jedne blokade po utakmici, ali je zbog povrede lista u februaru odigrao je samo 40 utakmica i svih 40 puta je bio starter.
Međutim, novi centar Lejkersa prema poznavaocima prilika u NBA ligi ima i tamnu stranu.
Džejson Kvik iz "Atletika" piše da su ga se Blejzersi rado rešili.
"Bili su umorni od njegovih loših navika. Kasnio je na treninge i putovanja na gostovanja te nije dolazio na rehabilitaciju", otkriva Kvik.
Ipak, istina je i da se Ejton mučio u Portlandu jer je igrao sa prosečnim saigračima, što je sigurno uticalo i na njegovu motivaciju.
Nikada nije bio Ol-star, ali je prvi igrač koji je ostvario dabl-dabl koševa i skokova u prvih sedam NBA sezona od Dvajta Hauarda.
Ejton je prvih pet sezona u NBA ligi proveo u Finiks Sansima, a pre dve godine je otišao u Portland u sklopu trejda kojim je Demijen Lilard završio u Milvoki Baksima.
Deandre Ejton otvoreno je pokazao nezadovoljstvo svojom ulogom u Los Anđeles Lejkersima nakon poraza od Orlando Medžika, iako je iza njega ostala jedna od najboljih partija od dolaska u tim.
Igrače Partizana nije demoralisao mali broj navijača u Areni, svega nešto preko 10.000 je bio u najvećoj dvorani na Balkanu u utorak veče, ali su svi kući otišli zadovoljni.
Britanski regulator Ofcom kaznio je 4chan sa ukupno 520.000 funti (602.000 evra) zbog nepoštovanja pravila Zakona o bezbednosti na mreži iz 2023. godine.
Pentagon planira da angažuje kompanije za razvoj veštačke inteligencije (AI) kako bi obučile posebne verzije svojih modela na poverljivim informacijama.
Kompanija Google započela je uvođenje nove funkcije u aplikaciji Google Messages, koja korisnicima omogućava deljenje lokacije u realnom vremenu direktno unutar razgovora.
Komentari 14
Pogledaj komentare Pošalji komentar