Oklahoma je u velikom finalu u odlučujućoj sedmoj utakmici pobedila Indijanu 103:91, te rezultatom 4-3 u seriji došla do istorijske titule za franšizu.
Odigrao je domaćin sjajnu timsku utakmicu, međutim, susret u Oklahomi obeležila je teška povreda Tajriza Haliburtona.
Nikola Topić je šesti Srbin koji je postao NBA šampion
Hali je posle samo sedam minuta igre povredio ahilovu tetivu, verovatno je i pokidao, te su Pejsersi do kraja susreta bili bez glavnog organizatora igre.
Sofascore
Oklahoma je ključnu prednost stekla krajem treće i početkom četvrte četvrtine kada su stigli do čak +21, 89:78. Indijana nije uspela da se vrati i Tander je osvojio titulu.
Šej Gildžus-Aleksandar je odigrao dobru utakmicu, 29 poena i 12 asistencija, a pratili su ga Vilijams sa 20, Holmgren sa 16 poena, osam skokova i pet blokada, kao i Karuzo i Valas sa 10 poena.
U poraženom timu najefikasniji je bio Benedikt Maturin sa 20 poena, 13 skokova i tri asistencije.
Početak utakmice obeležio je Tajriz Haliburton koji je postigao brze tri trojke za Indijana Pejserse.
Gledali smo egal košarku, a onda je sredinom prve četvrtine usledio šok - Haliburton je u polazu u dribling pokidao ahilovu tetivu.
Plejmejker Indijane je uz suze napustio parket, a ovaj trenutak kao da je još više zbližio goste koji su odigrali dobro poluvreme.
Povreda Halija nije poremetila Pejserse, te smo do kraja prvog perioda gledali egal košarku. Oklahoma je veoma loše šutirala za tri poena, 4-18, pa je Indijana na poluvremenu imala pola koša prednost, 48:47.
Domaćin je bolje otvorio treću četvrtinu i nošen odličnim Gildžes-Aleksandrom, koji je razigravao ekipu, došao je do osetnije prednosti, 75:66.
U ovim trenucima utakmice Ti Džej Mekonel je dao sve od sebe da zadrži Indijanu u kakvom-takvom egalu i uspeo je u tome. Sjajno je igrao u trećoj deonici i zbog njega su Pejsi bili u igri pred poslednjih 12 minuta igre.
Međutim, u četvrtoj četvrtini nije bilo spasa za Pejserse. Gubili su mnogo lopti i Oklahoma je rutinski održala prednost.
Prema rečima doskorašnjeg pomoćnika u Partizanu Đozepa Marije Iskijerda, Đoan Penjaroja bi naredne nedelje trebalo da bude zvanično predstavljen kao novi trener crno-belih.
Nair Tiknizjan je stigao letos u Crvenu zvezdu sa epitetom ozbiljnog pojačanja, međutim, nije do sada uspeo da uveri javnost u to, pre svega zbog manjkavosti u defanzivi.
FIBA i NBA saopštile su da će u januaru nastaviti sa planovima o osnivanju nove profesionalne pan-evropske lige za košarkaše, uključivanjem potencijalnih timova i vlasničkih grupa u proces pridruživanja.
Košarkaš Indijane Tajris Haliburton razmatra hirurške opcije, nakon što je pokidao Ahilovu tetivu u odlučujućoj sedmoj utakmici finala NBA lige protiv Oklahome.
Nair Tiknizjan je stigao letos u Crvenu zvezdu sa epitetom ozbiljnog pojačanja, međutim, nije do sada uspeo da uveri javnost u to, pre svega zbog manjkavosti u defanzivi.
Dosad je u B92.sport skeneru tradicija nalagala pojedinačno ocenjivanje učinka svakog košarkaša, ali nakon onoga što se dogodilo u Kaunasu – "papir" ostaje prazan.
Komentari 58
Pogledaj komentare Pošalji komentar