Istorijski tripl-dabl Haliburtona – Pejsersi na korak od finala VIDEO
Košarkaši Indijana Pejsersa poveli su sa 3:1 protiv Njujork Niksa u finalnoj seriji plej-ofa Istočne konferencije NBA lige, pošto su na svom terenu slavili sa 130:121.
Neverovatni Tajris Haliburton je predvodio Indijanu do pobede, postigao je 32 poena uz 12 skokova i 15 asistencija, a imao je i čak četiri ukradene lopte bez da je izgubio ijednu.
On je tako postao prvi košarkaš koji je kao igrač Pejsersa zabeležio tripl-dabl uz minimum 30 postignutih poena tokom jedne plej-of utakmice.
Sofascore
Paskal Sijakam je dodao 30 poena uz pet skokova, Benedikt Maturin je postigao 20 poena, dok su dvocifreni strelci još bili Eron Nesmit sa 16 poena i Majls Tarner sa 13 poena.
U ekipi Njujorka najefikasniji je bio Džejlen Branson sa 31 poenom i pet asistencija, Karl-Entoni Tauns je dodao 24 poena i 12 skokova, Ou Dži Anunobi je upisao 22 poena, dok je Mikal Bridžis postigao 17 poena.
Jedini preostali dvocifreni strelac u ekipi Niksa bio je Džoš Hart sa 12 poena, uz 11 skokova.
Utakmica je bila izjednačena skoro do poluvremena, a u jednom trenutku je Indijana došla do prednostni i nije je ispuštala do kraja meča, većim delom je bila dvocifrena.
Indijana će svoju prvu priliku da obezbedi plasman u finale plej-ofa NBA lige imati u noći između četvrtka i petka, kad gostuje u Njujorku u petoj utakmici serije.
Bolji iz ove serije će u finalu plej-ofa NBA lige igrati protiv pobednika duela između Oklahome i Minesote, u kom ekipa Tandera vodi 3:1.
Šejk Milton, košarkaš Partizana, osvrnuo se u velikom intervjuu na dolazak u Beograd, aklimatizaciju na evropsku košarku, ali i odlazak Željka Obradovića.
Crvena zvezda je imala meč u rukama, kontrolisala ritam veći deo meča i odbranom držala Makabi ispod svog proseka, ali je sve stalo u poslednji napad, gde je Džordan Nvora promašio pobedu.
U utakmici koja je po rezultatu bila ubedljiva, a po utisku još ubedljivija, Partizan je protiv Panatinaikosa (78:62) pokazao kako izgleda timska pobeda u punom značenju te reči.
Košarkaši Partizana od 20 sati i 30 minuta dočekuju ekipu Panatinaikosa u meču 27. kola Evrolige, a ovo je sve što treba da znate o predstojećem susretu u Beogradskoj areni.
Uvek postoji nešto neodoljivo privlačno u onome što ne možeš da imaš. Taj poriv, čini se, nije zaobišao ni ukus za automobile osramoćenog finansijera Džefrija Epstajna.
Nakon što je Anthropic tokom Super Bowla emitovao reklame kojima ismeva uvođenje oglasa u ChatGPT, direktor OpenAI-ja Sem Altman odgovorio je žestokim optužbama, nazivajući konkurentsku firmu "autoritarnom" i "obmanjujućom".
Istraživači bezbednosti otkrili su masovnu kampanju sajber špijunaže, pod nazivom "Shadow Campaigns", koja je ciljala vladine institucije i kritičnu infrastrukturu širom sveta, uključujući i Srbiju.
Komentari 15
Pogledaj komentare Pošalji komentar