Ipak, najveći udarac nije bio sam rezultat, već povreda Džejsona Tejtuma tri minuta pre kraja meča.
Tejtum je povredio desnu nogu dok je pokušavao da dođe do izgubljene lopte.
Odmah je pao na parket u bolovima, tražeći tajm-aut.
Medicinsko osoblje Bostona mu je priteklo u pomoć, a on nije mogao da stane na nogu i uz pomoć tima je napustio teren.
Potom je u kolicima odvezen u svlačionicu.
Trener Seltiksa Džo Mazula je nakon utakmice izjavio da još nema detalja o povredi:
"Sutra ide na magnetnu rezonancu, pa ćemo znati više", rekao je Mazula, a navodi se da je Tejtum verovatno pokidao Ahilovu tetivu što može da bude izuzetno duga pauza.
Pre nego što se povredio, Tejtum je odigrao "brutalnu" partiju i upisao 42 poena, 8 skokova, 4 asistencije, 4 ukradene lopte i 2 blokade i sve to na 16/28 iz igre, što je 57%.
Time je postao tek treći igrač u istoriji NBA plej-ofa koji je zabeležio takve brojke, uz Patrika Juinga i Hakima Olajdžuvona.
U trenutku povrede, Tejtum je bio u naletu – postigao je devet od poslednjih jedanaest poena Bostona, održavajući nadu u preokret.
Njegovi saigrači su posle utakmice bili vidno potreseni, više zabrinuti za Tejtumovo zdravlje nego zbog samog poraza.
"Teško je. Nema mnogo toga što može da se kaže. Mislim da smo svi pomalo bez reči. Ne toliko zbog poraza, već zbog JT-a. Ali sutra dižemo glave i idemo dalje", rekao je Džejlen Braun.
Al Horford, koji je uz Tejtuma godinama, bio je podjednako zabrinut:
"Poraz je poraz. Ali više me brine Džejson. Bitno mi je da budem tu za njega, to mi je prioritet", dodao je Horford.
Potom je isto upitan i Letonac:
"To je deo ovog sporta. Naravno da nam je teško, ali moramo da idemo dalje. JT ne bi želeo da tugujemo, želeo bi da igramo najbolje što možemo. Daćemo sve od sebe i živećemo s rezultatom", rekao je Kristaps Porzingis.
Fudbaleri TSC-a iz Bačke Topole eliminisani su iz najvišeg ranga srpskog fudbala, gde ostaju, posle drame u poslednjem kolu, kragujevački Radnički, ali i lučanska Mladost.
Džejson Tejtum spreman je za sedmu utakmicu protiv Filadelfije, uprkos problemima sa listom, ali pojedini analitičari smatraju da bi Seltiksi trebalo da ga poštede.
Analiza bolnog poraza Crvene zvezde od Partizana u polufinalu ABA lige (2-0). Statistički krah na parketu, skandiranje u Pioniru i bizarna reakcija Saše Obradovića.
Cupra će u narednim godinama uvesti u serijsku proizvodnju radikalni sportski SUV koncept Tindaya, koji će postati novi vodeći električni model marke i direktan rival modelima BMW iX3 i Volvo EX60.
Komentari 2
Pogledaj komentare Pošalji komentar