Indijana je u noći između utorka i srede na gostujućem terenu slavili protiv Kavalirsa 120:119.
Junak Pejsersa bio jeTajris Haliburton, koji je pogodio trojku za pobedu na 1, 1 sekund do kraja meča, dok su Pejsersi postigli poslednjih osam poena za 47,9 sekundi i tako iznenadili prvoplasirane Klivlend Kavalirse i poveli sa 2-0 u polufinalnoj seriji Istočne konferencije.
Haliburton je postigao 11 od svojih 19 poena u poslednjih 12 minuta meča.
Three teams have come back from 7+ points down in the final minute of playoff games in the play-by-play era.
Two of those three teams are the Pacers, this season 🤯
Nakon što je Endru Nembhard ukrao pas iz auta od Maksa Strusa iz Klivlenda 27,5 sekundi pre kraja, Indijana je pokušala da pronađe potencijalnu trojku za izjednačenje pre nego što je Haliburton projurio ka košu i bio fauliran.
Pogodio je prvo slobodno bacanje, ali je promašio drugo, pokupio je ofanzivni skok i driblao do linije za tri poena, odakle je pogodio.
Indijanu su do pobede predvodili Eron Nejsmit i Majls Tarner sa po 23 poena, a uz pomenutnog Tajrisa Haliburton i Benedikt Maturin je imao po 19 poena.
Sofascore
Kod Klivlenda bolji od ostalih bio je Donovan Mičel sa 48 poena i devet asistencija, a istakli su se i Maks Strus sa 23 i Džeret Alen sa 22 poena, uz 12 skokova.
To je prvi put da su Pejsersi pobedili u prve dve utakmice plej-of serije na gostovanjima još od 1994. godine, kada su pobedili u prvom kolu protiv Orlanda.
Serija se igra na četiri pobede, a naredni meč je u noći između petka i subote i domaćin je Indijana.
Vaterpolo reprezentacija Srbije ostvarila je pobedu i u trećoj utakmici grupe C Evropskog prvenstva u Beogradu, ovog puta protiv Izraela rezultatom 19:9.
ATP je objavio zvanični kalendar za 2027. godinu, a nova potvrda stigla je i za ono što smo već znali – ni Srbija (Beograd), ni Atina nemaju svoje mesto u rasporedu turnira u naredne dve godine.
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
U dvorištu olimpijskog šampiona ne pomaže ni kada dođete sa evropskim i svetskim oreolom, jer ako je Srbija rešena da pobedi najbolje - to će se i desiti.
Evropsko prvenstvo u Beogradu otvoreno je jasnom porukom branioca titule – Španija je stigla spremna da dominira i da nastavi niz medalja osvojenih na EP.
Pre nego što su spasene, turistkinje su se čak fotografisale pored svog iznajmljenog Mercedesa, koji je privremeno postao atrakcija na skijaškoj stazi.
Direktor Olivije Fransoa smatra da gradski automobili nemaju realnu potrebu da idu brže od zakonskog ograničenja. Kako ističe, prosečna maksimalna dozvoljena brzina u Evropi iznosi oko 118 km/h.
Komentari 7
Pogledaj komentare Pošalji komentar