Ko bi rekao da će Golden Stejt Voriorsi bez Stefa Karija pobediti Minesotu Timbervulvse i to na njihovom terenu?
Ekipa koja je nedavno eliminisala Los Anđeles Lejkerse bez prednosti domaćeg terena je sada dopustila brejk Golden Stejtu i izgubila prvi meč sa 99:88.
Heroj je bio Badi Hild. Sjajni šuter je odmenio povređenog Stefa Karija i predvodio Voriorse do trijumfa sa 24 poena, 8 skokova i 3 asistencije.
Ispratio ga je Džimi Batler koji je ubacio 20 poena uz 11 skokova i 8 asistencija, dok je 18 poena, 8 skokova i 6 asistencija bio učinak Drejmonda Grina.
Stef Kari je za 13 minuta na parketu ubacio 13 poena, a onda se povredio. On se uhvatio za nogu nakon što je pogodio flouter i odmah su ga odveli u svlačionicu.
Kako se navodi, Karija ovih dana očekuje magnetna rezonanca pa će Voriorsi obavestiti javnost o Stefovom zdravstvenom stanju.
Minesotu je predvodio Entoni Edvards sa 23 poena, 14 skokova i 2 asistencije, a iz igre je šutirao 9/22.
Ispratili su ga Naz Rid sa 19 poena i 5 skokova, Džulijus Rendl sa 18, 3 skoka i 6 asistencija, dok je Džejden Mekdenijels imao 12 poena, 4 skoka i 1 asistenciju.
Rudi Gober se sada nije naigrao, pa je za 26 minuta imao 9 poena i 11 skokova.
Delovalo je kao da je napad Minesote bio taj koji je delovao osakaćeno, kao da im fali jedan ili pet ključnih igrača, u porazu od 99:88 protiv oslabljenog Golden Stejta.
Minesota je šutirala 0 od 15 za tri poena u prvom poluvremenu, nakon što je u pobedi nad Lejkersima u prethodnoj seriji pogodila samo 7 od 47 trojki.
Međutim, problemi u napadu išli su mnogo dublje od samog lošeg šuta. Rotacije i pažnja na detalje kod Golden Stejta bile su daleko preciznije nego ono što je Los Anđeles prikazao u prethodnoj rundi.
Minesota je prestala da kruži loptom, ali i igračima. Vukovi su bili zarobljeni u mestu. U jednom trenutku treće četvrtine zaostajali su čak 23 poena.
Tek u četvrtoj četvrtini počeli su agresivnije da napadaju reket, uspevši da naprave mini-seriju i smanje zaostatak na devet poena u poslednjih šest minuta.
Ipak, uzastopni koševi Džimija Batlera i Badija Hilda prekinuli su napadačku sušu Golden Stejta i ponovo podigli prednost na 14, da bi na kraju slavili sa 99:88, odnosno 11 razlike.
Druga utakmica igra se u četvrtak u Mineapolisu i "Vukovi" imaju imperativ pobede.
Trener Crvene zvezde Dejan Stanković mogao bi već ovog leta da napusti stadion "Rajko Mitić", pošto se njegovo ime nalazi među kandidatima za novog šefa stručnog štaba Panatinaikosa
Bitka igrača i Grend slemova se zaoštrava. Teniseri nisu zadovoljni udelom u prihodima i traže da Grend slem turniri budu kao ATP i WTA. Prvi protesti su zakazani na Rolan Garosu.
Trener košarkaša Crvene zvezde Saša Obradović rekao je pred drugi meč serije polufinala plej-ofa protiv Partizana da su on i ekipa videli gde su grešili u prvom meču i da moraju da budu mnogo bolji.
Tradicionalni međunarodni bokserski turnir "Beogradski pobednik" još jednom je potvrdio status jednog od najuglednijih sportskih događaja u regionu i jednog od najstarijih turnira u Evropi.
Generalni direktor Fudbalskog kluba Crvena zvezda Zvezdan Terzić dobio je novi četvorogodišnji mandat na mestu predsednika Upravnog odbora Sportskog društva Crvena zvezda.
Košarkaši Crvene zvezde savladali su Cedevita Olimpiju (95:86) u majstorici četvrtfinala ABA lige i tako se plasirali u polufinale, gde ih očekuje okršaj sa Partizanom.
Košarkaški klub Crvena zveda malo pred ponoć se oglasio povodom izjave trenera Cedevita Olimpije Zvezdana Mitrovića date nakon majstorice četvrtfinala plej-ofa ABA lige.
Entoni Edvards odigrao je sjajnu partiju i predvodio Minesotu do pobede nad San Antonijom u četvrtoj utakmici polufinala Zapada, a posle meča otkrio je koliko mu je ovaj duel emotivno značio.
Uprkos pobedi u gostima, trener Vulvsa verovatno želeći suptilno da skrene pažnju NBA i sudijama pred naredne mečeve protiv Vembanjame, pres konferenciju je otvorio pitanjem o spornim blokadama.
Bitka igrača i Grend slemova se zaoštrava. Teniseri nisu zadovoljni udelom u prihodima i traže da Grend slem turniri budu kao ATP i WTA. Prvi protesti su zakazani na Rolan Garosu.
Trener košarkaša Crvene zvezde Saša Obradović rekao je pred drugi meč serije polufinala plej-ofa protiv Partizana da su on i ekipa videli gde su grešili u prvom meču i da moraju da budu mnogo bolji.
Stala je Vojvodina na korak do trofeja Kupa Srbije, ali posle osvojenog drugog mesta i izborenih kvalifikacija za Ligu Evrope, može reći da je sezona bila uspešna kada se svedu računi.
Večiti derbi u polufinalu ABA lige doneo je sve ono što regionalna košarka godinama nosi sa sobom: veliku tenziju, promene ritma i na kraju dramatičnu završnicu u kojoj je Partizan uspeo da sačuva prednost i savlada Crvenu zvezdu (100:94) za vođstvo od 1-0.
U prethodna dva finala uspešniji je bio beogradski klub, uključujući i prošlogodišnjih 3:0 u Zaječaru, pa je jasno da tim iz Novog Sada ima i dodatni motiv da konačno uzvrati udarac.
Šta kažete na uređaj pomoću kog možete da napravite espreso gde god se nalazili, bez ikakvih kablova i drugih peripetija? Upravo to omogućava Honorov prenosni aparat za kafu, koji smo imali na testu.
Komentari 9
Pogledaj komentare Pošalji komentar