Ludnica u Indijani: Pejsersi "okrenuli" nemoguće – na krilima Haliburtona izbacili Janisov Milvoki VIDEO
U spektakularnoj završnici u hali "Gainbridge Fieldhouse", Indijana Pejsersi su posle produžetka savladali Milvoki Bakse sa 119:118 i obezbedili plasman u drugo kolo plej-ofa Istočne konferencije, ukupnim rezultatom 4-1 u seriji.
Publika u Indijanapolisu imala je priliku da prisustvuje pravom košarkaškom trileru, koji je kulminirao pogotkom Tajrisa Haliburtona u poslednjoj sekundi produžetka.
Time je domaći tim kompletirao neverovatnu seriju od 8:0 u finišu preokrenuvši rezultat koji je delovao nenadoknadivo — Baksi su na ulasku u poslednjih 40 sekundi imali prednost od sedam poena (118:111).
Gosti su bolje otvorili meč, ekspresno poveli sa 13:0, a tokom druge četvrtine imali i maksimalnih +20 (33:13).
Ipak, Pejsersi su strpljivom i upornom igrom uspeli da se vrate, a Haliburton je već na kraju regularnog dela izbacio publiku na noge, kada je izjednačio rezultat i poslao meč u produžetak. Janis Adetokumbo je tada imao šansu da donese pobedu Milvokiju, ali je njegov pokušaj bio neuspešan.
U dodatnih pet minuta nastavila se neizvesnost, a iako su gosti ponovo stekli solidnu prednost, nisu izdržali pritisak. Haliburton je, uz pomoć saigrača, režirao veliki preokret i svojom minijaturom stavio tačku na jednu od najuzbudljivijih utakmica dosadašnjeg plej-ofa.
Janik Siner odbranio je titulu na Vimbldonu, pošto je u velikom finalu savladao Aleksandra Zvereva rezultatom 6:7, 7:6, 6:3, 6:4 i stigao do pete Grend slem titule u karijeri.
Novak Đoković nije uspeo da se plasira u finale Vimbldona, a baš kao i prošle sezone, bolji u polufinalu je bio Janik Siner. Italijan je dominantnom partijom zasluženo zakazao meč protiv Saše Zvereva.
Centar Milvoki Baksa Majls Tarner otvoreno je govorio o "lažnim rivalstvima" u NBA ligi, incidentu između Baksa i Pejsersa i svom bivšem saigraču Tajrizu Halibartonu, kojeg je opisao kao "omiljenijeg negativca" u ligi.
Fudbaleri Vojvodine neslavno su započeli borbu za Ligu Evrope, porazom od Ferencvaroša u Novom Sadu. Potencijalno lepa premijera pretvorila se u hladan tuš koji je priredio ozbiljan tim kakav je Fradi.
Nadali smo se novom spektaklu i dobili smo ga. Đoković i Siner opet u polufinalu Vimbldona, treći put u poslednje četiri godine. Italijan je favorit, ali Srbin ima posebnu auru u Londonu.
Novak Đoković je u polufinalu Vimbldona, pao je Feliks Ože-Aljasim. Sa 39 godina, posle pet sati i 15 minuta, opet je pomerio granice. Sledeća prepreka je najbolji na svetu, Janik Siner.
Od spektakularnog dolaska 2018. i šampionske titule 2020. do predaje ključeva franšize Luki Dončiću – analiza jednog od najvažnijih perioda u modernoj istoriji Lejkersa.
Volkswagen grupa najavila je da će se ubuduće fokusirati na one segmente tržišta koji donose najveći profit, kao i da će značajno smanjiti broj modela u svojoj ponudi.
Mercedes-AMG iskoristio je ovogodišnji Festival brzine u Gudvudu kako bi predstavio novi CLA 45 4MATIC+, koji stiže u verzijama limuzine i Shooting Brake.
Apple je podneo tužbu protiv OpenAI-ja, tvrdeći da je više od 400 bivših zaposlenih pokralo poverljive fajlove i delove neobjavljenih uređaja. Uprkos sukobu oko hardvera, saradnja na Apple Intelligence sistemu se nastavlja.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar