Kapiten Srbije je u ova dva meča odigrao možda i najgore partije u svojoj karijeri.
Igrač koji je u februaru stigao u Kliperse u trejdu iz Atlante i u završnici regularnog dela sezone počeo da se nameće kao opasno oružje sa klupe, bio je neprepoznatljiv u prethodnih nekoliko dana u Koloradu.
Bogdanović nije uspeo da pogodi nijedan od osam šuteva u dva meča (0/3 i 0/5), od čega su polovina bili pokušaji za tri poena.
Pritom je izgubio pet lopti i napravio šest faulova! A igrao je 12 i 15 minuta. Džamal Marej ga je potpuno neutralisao.
Dok je u prvom meču imao pet skokova i dve asistencije, u drugom je uz dva proigravanja imao samo još po jednu uhvaćenu i ukradenu loptu.
Kavaj veruje u kapitena Srbije
Sofascore
S obzirom koliko su neizvesni dueli Nagetsa i Klipersa, Bogdanović će morati brzo da se vrati u pravi ritam, jer ako nastavi ovako, potpuno će izgubiti poverenje trenera Tajrona Lua pa bi mogao da bude samo posmatrač u nastavku serije.
"Videli ste ih tokom sezone. Oni su NBA igrači. Igra je ista. Samo je sada u igri titula. NBA plej-of. To je sve. Momci igraju žešće. Prošli su to. Imali su utakmice u kojima su promašivali rane šuteve i to ih je držalo. Misli da će biti dobro", prokomentarisao je Kavaj Lenard mučenje Bogdanovića i Normana Pauela u dva meča sa Nagetsima.
Ukoliko se Bogdanović i Pauel razigraju u nastavku serije, Nagetsima će biti znatno teže da paridaju Klipersima.
Kawhi Leonard on Norman Powell and Bogdan Bogdanovic playing through struggles:
“They’ve been through the season. They’re NBA players. It’s the same game. It’s just a title on it now. NBA Playoffs. That’s it. Guys is playing harder. They’ve been through it. They’ve had games… pic.twitter.com/2hEHk8j8Nw
— Joey Linn (@joeylinn_) April 22, 2025
Bogdanović je u regularnom delu sezone prosečno beležio 10,8 poena uz 42,7% iz igre i 36,3% za tri poena, te imao 2,9 skokova i 2,7 asistencija po meču.
Njegov prosek u celoj NBA karijeri je 14,3 poena, 3,3 skokova i 3,2 asistencije po utakmici uz 43,7% iz igre i 38,2% za tri poena.
Treći meč između Klipersa i Nagetsa igra se u petak od 3 ujutru po našem vremenu, u Los Anđelesu.
Španski i grčki mediji u četvrtak uveče objavili su gotovo identične informacije – da bi bezbednosna situacija na Bliskom istoku mogla ozbiljno da utiče na mogućnost da se Željko Obradović već ove sezone vrati na evroligašku scenu.
Aleksandar Zverev govorio je o ulozi trenera u profesionalnom tenisu tokom Mastersa u Indijan Velsu, osvrnuvši se i na period u karijeri Rodžera Federera kada se činilo da nema zvaničnog trenera.
Italija nastavlja da učvršćuje svoju poziciju na svetskoj teniskoj sceni, a od 2028. godine Milano će postati domaćin prvog ATP turnira na travi u istoriji te zemlje.
Košarkaši Crvene zvezde odigrali su jedan generalno loš duel i zasluženo izgubili od Bajerna, ekipe koja samo još matematički nije ostala bez doigravanja ove sezone.
Košarkaš Bajerna Nenad Neno Dimitrijević je u razgovoru za B92.sport govorio o napornom ritmu sezone u Evroligi, dolasku u redove ekipa iz Minhena, saradnji sa trenerom Svetislavom Pešićem, ali i pričama koje su ga ranije povezivale sa Partizanom i ŽOC-om.
Fudbaleri Jedinstva ispisali su nove stranice klupske istorije prolaskom u polufinale Kupa Srbije, a odlučujući pogodak u penal seriji protiv Zemuna delo je Uroša Savkovića.
Policija je upozorila vozače motocikala, mopeda i automobila da u predstojećem periodu budu posebno oprezni, jer sa lepšim vremenom počinje moto sezona.
Prošlo je oko dve godine otkako je u Kini pokrenut brend AUDI, nastao kao zajednički projekat kompanija Audi i SAIC Motor. Koristi tehnologiju Kineza i ima nema čuveni Audi logotip sa četiri prstena.
Retki motocikl marke Holden iz 1902. izlazi na aukciju sa cenom od 70.000 funti. Predstavlja unapređenje ranijih prototipova, nakon što je kompanija još 1895. godine razvila jedan od prvih dvotočkaša.
Komentari 24
Pogledaj komentare Pošalji komentar