Košarka 6

8.4.2024.

8:00

Srpski "stršljenovi" pokazali Oklahomi čega se odrekla: Umalo dupli dabl-dabl

Oklahoma je kao gost u "Spektrum centru" pobedila Šarlot rezultatom 121:118 prethodne noći u NBA ligi.

Dušan Đukanović
Tanjug/AP Photo/Nell Redmond

* Grafika: Sofascore

"Grmljavina" je predovđene Aronom Viginsom koji je ubacio 26 i Četom Holmgrenom i Džošom Gidijem koji su dodali po 20 poena, prekinula niz od tri uzastopna poraza.

Kod Hornetsa je najefikasniji bio Grent Vilijams sa 19 poena, a dobre partije pružili su i srpski košarkaši Vasilije Micić i Aleksej Pokuševski.

Srpski duo je imao motiv više protiv tima koji se odrekao njihovih usluga ranije tokom sezone.

Sofascore

Micić je za 31 minut na parketu postigao 17 poena (6/12 iz igre, 4/7 za tri), uz deset asistencije i po jedan skok i ukradenu loptu, dok je Pokuševski igrao deset minuta manje i upisao 14 poena (6/9 iz igre, 2/4 za tri) i devet skokova.

U finišu meča Gidi je pogodio dva slobodna bacanja i odveo svoj tim na +3. Priliku da "stršljenovima" donese produžetke je imao Brendon Miler koji nije uspeo da pogodi za tri.