Lejkersi su razbili najbolju ekipu Zapada i najbolju odbranu lige, kojoj su za poluvreme ubacili skoro isto poena (78) koliko su u prvom ovosezonskom meču za celu utakmicu (93).
Ovo je bio drugi poraz OKC u nizu, ali neće promeniti ništa u tome da će biti prvi na Zapadu, dok su Lejkersi zabeležili bitan trijumf u obrbi za treće mesto sa Denverom, Golden Stejtom, Minesotom i Memfisom.
Zanimljivo, Šej Gildžes-Aleksander nije izveo nijedno bacanja, što je prvi put da je imao takvu utakmicu još od 2021. godine.
Nije nužno odigrao loše potencijalni MVP, ali su Lejkersi pogodili praktično sve što su šutnuli, a Dončić je bio posebno raspoložen.
Praktično ni u jednom trenutku ove utakmice nije bilo ni pomisli da Oklahoma može da pobedi, a već posle prve četvrtine primili su 42 poena.
Ekspresno su došli Lejkersi do čak +29 u drugoj četvrtini, a u prvom poluvremenu ubacili su čak 15 trojki – i to iz 22 pokušaja!
Domaćin je u drugom poluvremenu najviše uspeo da se približi na 18 poena zaostatka, što nije rezultovalo ni pomisli o nekakvoj drami.
Najbolji kod pobednika bio je Dončić sa 30 poena, sedam skokova i šest asistencija. Ostin Rivs je ubacio 20 poena, a Lebron Džejms je imao 19 poena i sedam asistencija.
Na drugoj strani, pomenuti Gildžes-Aleksander je imao 26 poena i devet asistencija, a najbolje ga je pratio Džejlen Vilijams sa 16 poena i šest skokova.
Očekivalo se standardno obraćanje glavne stjuardese svim putnicima, ali umesto njenog začuo se muški glas – bio je to glas kapetana aviona Jovana Prokopijevića.
Tiknizjan je odličnim partijama prošle sezone skrenuo pažnju na sebe i bilo je jasno da će ga Zvezda teško sačuvati. Levi bek će put Grčke za sedam miliona evra (5+2).
Albertu Rijeri je bilo dovoljno nekoliko dana da od Crvene zvezde napravi tim. Od onako razbijenog na komade pre nedelju dana do ovoga sada, svaka čast.
Postoje stadioni koji su veliki zato što su ogromni. Postoje i oni koji postanu veliki zbog utakmica koje su na njima odigrane. "Koliseum" u Hetafeu pripada ovoj drugoj grupi.
Jokić protiv Vembanjame. Srbija protiv Francuske. Beogradska arena protiv jedne od najjačih evropskih reprezentacija. Prijateljski meč na papiru, ali spektakl koji će teško iko želeti da propusti.
Kada se govori o ogromnoj zaustavnoj moći, najčešće se pomisli na sportske automobile i superautomobile sa karbon-keramičkim diskovima, ali Brembo je novu granicu pomerio u potpuno drugom pravcu.
BYD širi ponudu ogromnih SUV vozila novim modelom Fangchengbao Tai 9. Veliki plug-in hibrid ima tri reda sedišta, dva elektromotora i bateriju od 66,5 kWh.
Posle višegodišnjeg čekanja, Tesla Semi konačno stiže u Evropu. Električni kamion biće predstavljen u septembru na sajmu IAA Transportation u Nemačkoj, gde će biti otkriveni svi detalji evropske verzije.
Jedna od glavnih odlika inverter klima jeste da omogućavaju znatno veću uštedu struje u odnosu na "obične", a ovaj tekst objašnjava na koji način funkcioniše njihova tehnologija.
Komentari 36
Pogledaj komentare Pošalji komentar