Bila je ovo 11 pobeda u nizu za ekipu Tandera, a do pobede ih je vodio Šej Gildžus-Aleksander sa 33 poena uz šest skokova i po tri asistencije i ukradene lopte.
Zanimljivo, Šeju je ovo bila 69. utakmica sa 20+ poena u nizu, sa čime se izjednačio sa legendarnim Majkl Džordanom. Ispred su samo Oskar Robertson (76) i Vilt Čeberlen (80).
Pored nejga istakao se Džalen Vilijams sa 23 poena, pet skokova i tri asistencije, dok je Čet Holmgren ubacio 22 poena uz 11 skokova, četiri asistencije i šest blokada.
Kod Detroit Pistonsa je Tim Hardavej Džunior imao 23 poena uz tri skoka i isto toliko asistencija, dok je Denis Šruder upisao 15 peona uz sedam asistencija i četiri skoka.
Kontrolisala je Oklahoma meč do samog kraja, ali u završnici je mogla da ostane bez pobede, nekoliko puta je u Detroit prilazio na -4 (107:103), ali je domaći tim uspeo da odbije nalete i na kraju upiše ubedljivu pobedu.
Oklahoma je ubedljivo prva na Zapadu sa 64 pobede i 12 poraza, dok je Detroit na petom mestu Istoka sa skorom 42-34.
Pistonse u nastavku sezone očekuje duel sa Toronto Reptorsima, dok Oklahoma gostuje Hjuston Roketsima.
Hjuston Roketsi su deklasirali Jutu Džez sa 143:105 na svom parketu, u okviru NBA lige.
Turski košarkaš Alperen Šengun je bio nadomak tripl-dabla, ubacio je 15 poena uz 14 skokova i devet asistencija. Hjuston je do pobede predvodio Džejlen Grin sa 22 poena uz četiri skoka, pratio ga je Dilon Bruks sa 21 poenom.
U redovima Roketsa je bilo ukupno sedam igrača sa dvocifrenim učinkom.
Kod Jute se istakao Ajzea Kulier sa 22 poena, pet skokova i 10 asistencija, pratio ga je Kolin Sekston sa 18 poena i četiri skoka.
Već posle prvog poluvremena bilo je rešeno pitanje pobednika. Hjuston je imao +24 (70:46) i diktirao je ritam do samog kraja meča.
Hjuston se nalazi na drugom mestu Zapada sa 50 pobeda i 27 poraza, dok je Juta poslednja sa skorom 16-61.
Dalas Maveriksi su u neverovatnoj završnici uspeli da savladaju Atlanta Hokse na svom parketu sa 120:118.
Imala je Atlanta povoljan rezultat na nešto više minut i po do kraja meča, a onda je u poslednjih 40 sekundi usledila trojka Kleja Tompsona za izjednačenje, a potom i šut Entonija Dejvisa za pobedu.
Dejvis je briljirao na tom meču, upisao je 34 poena uz 15 skokova i pet blokada, pratio ga je upravo Tompson sa 17 poena, četiri skoka i dve asistencije.
Dvocifren je bio i Spenser Dinvidi, koji je ubacio 14 poena uz četiri skoka i 10 asistencija.
Kod Hoksa su se istakli Tre Jang sa 25 poena, četiri skoka i 12 asistencija, a dabl-dabl je imao i Onjeka Okongvu sa 20 poena i 14 skokova.
Maveriksi se nalaze na devetom mestu Zapada sa 38 pobeda i 39 poraza, dok je Atlanta na osmoj poziciji Istoka sa skorom 36-40.
Crvena zvezda je potpuno nadigrala Lil u prvoj utakmici plej-ofa Lige Evrope i slavila trijumf 1:0, koji je potpuno razbesneo navijače francuskog tima.
Bivši brazilski reprezentativac Felipe Melo stao je u odbranu Vinisijusa Žuniora nakon što su se pojavile spekulacije da je napadač Reala bio žrtva rasističkih uvreda.
Panatinaikos je klub sa najvećim igračkim budžetom u Evroligi za sezonu 2025/26, dok je Crvena zvezda na osmom, a Partizan na devetom mestu, piše "Basket News".
Bivši brazilski reprezentativac Felipe Melo stao je u odbranu Vinisijusa Žuniora nakon što su se pojavile spekulacije da je napadač Reala bio žrtva rasističkih uvreda.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar