Svi koji prate košarku znaju da Šej Gildžes-Aleksander ima prednost u odnosu na Nikolu Jokića kada je u pitanju pomoć saigrača; Jokić ponovo nema luksuz da igra uz Ol-star saigrača (što nikada ni nije imao tokom karijere).
Nema saigrača koji je bio izabran u neku od najboljih defanzivnih petorki lige, što je još važnije jer je odbrana Denvera ove sezone slaba (defanzivni rejting 114.8, 20. u NBA).
To nije slučaj u Oklahomi, gde je Džejlen Vilijams bio Ol-star, a Lu Dort će gotovo sigurno biti ozbiljan kandidat za neku od najboljih defanzivnih petorki.
Ipak, OKC ne bi bio na ovom mestu bez Gildžes-Aleksandera, koji je veći deo sezone igrao bez pravog centra, koji će verovatno i sam biti u konkurenciji za defanzivne timove, a uz to (usput rečeno) i dalje ubedljivo predvodi ligu po broju poena.
Tanjug/AP Photo/Kyle Phillips
Tokom prošle nedelje, Gildžes-Aleksander je ubacio 48 poena protiv Detroita (i Kejda Kaningema), a zatim je dodao 31 poen (uz osam asistencija i samo jednu izgubljenu loptu) protiv Milvokija (i Janisa Adetokumba).
Oba meča su bila pobede, a protiv dvojice igrača koji su visoko na MVP listi, upravo je on bio najvažniji igrač na terenu.
Zbog toga, Gildžes-Aleksander se vraća na vrh MVP lestvice sa manje od mesec dana do kraja regularne sezone.
Generalni sekretar Rukometnog saveza Srbije Ivan Milivojević kaže da je Međunarodna rukometna federacija (IHF) priznala grešku sudija na meču između naše selekcije i Farskih Ostrva.
Odlazak Željka Obradovića iz Partizana i dalje odjekuje evropskom košarkom, a među onima koji su se oglasili povodom istorijskog raskida saradnje našao se i Pero Antić, trostruki prvak Evrope i čovek koji je 2017. pod Obradovićevom komandom osvojio Evroligu.
Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Bosnu i Hercegovinu u Sarajevu rezultatom 74:72 u utakmici drugog kola grupe C kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo 2027. godine.
Već dugo se polemiše oko toga ko će poneti MVP priznanje u NBA ligi ove sezone, a finalisti su košarkaš Denver Nagetsa Nikola Jokić i Šej Gildžus-Aleksander iz Oklahome.
Utakmica Partizana i Bajerna u Evroligi ostaće upamćena kao jedan od najneobičnijih mečeva koji su se ikada odigrali u beogradskom hramu košarke – a možda i mnogo šire.
I u osmini finala Kupa Srbije nije bio kraj iznenađenjima. Motivisano su delovali klubovi iz Prve lige Srbije, te su pred njima na kolena padali superligaši.
Jedna od najboljih košarkašica Evrope svih vremana i reprezentativka Jugoslavije Razija Mujanović najavila je meč BiH i Srbije u kvalifikacijama za SP 2027.
Toyota je konačno otkrila svoj novi V8 superautomobil, koji bi trebalo da se pojavi u prodaji za oko dve godine kao moćan rival modelima Mercedes-AMG GT i Aston Martin Vantage.
Start-stop sistem u automobilima postao je standard u poslednjoj deceniji, naročito kod vozila sa manjom potrošnjom goriva i strožim ekološkim normama. Koliko je zapravo koristan?
Ekstremni luksuz izgleda da prkosi svim svetskim krizama - Bugatti je već rasprodao sve planirane primerke Tourbillon modela vrednog čak 3,8 miliona evra.
Čini se da je iPhone 17 Pro neprimetno izgubio jednu dugogodišnju Apple funkciju kamere - korisnici su otkrili da Night Mode Portrait više nije dostupan na ovogodišnjim Pro modelima.
Komentari 10
Pogledaj komentare Pošalji komentar