Opet su dokazali Boston Seltiksi da su jedna od najboljih ekipa u ovoj sezoni NBA lige.

Sada su na svom terenu bili bolji od ekipe Oklahome Siti Tandera sa 135:130

Do nove pobede Seltikse je predvodio Kristaps Porzingis koji je na ovom meču upisao 27 poena uz 12 skoko i pet blokada.

Džejson Tejtum je pratio Letonca sa 24 poena, dok je Džejlen Braun imao poen manje, iako je zbog povrede ruke bio pod znakom pitanja za ovaj meč. Koji su doprineli da Boston upiše svoju 11. pobedu zaredom na domaćem terenu.

Tanderi su na ovom meču bili bez svog glavnog igrača Šaja Gildžus-Aleksandera.

Imali su Seltiksi prednost od 16 razlike posle prvog poluvremena, ali se gosti nisu predavali i uspeli su da u trećem periodu spuste minus na svega šest poena prednosti.

Dok je prvoplasirana ekipa na istoku i u celoj ligi na ovom meču ukupno bila u rezultatskom minusu 62 sekunde.

Odbio je Boston ovaj nalet Oklahome i u poslednjoj četvrtini su serijom 12:4 došli do vođstva od 105:87. I na kraju došli do nove pobede.

Veliko iznenađenje su napravili košarkašai Memfis Grizlisa koji su bili bolji od Milvokija u Fiserv forumu sa 111:101.

Do ove pobede Grizlise je predvodio Džeren Džekson Džunior koji je utakmicu završio sa 35 poena.

Drugi Džekson je utakmicu završio sa 15 poena, dok je Brendon Klark povratak na teren posle povrede obeležio sa 14 poena.

Janisovih 21  poen nije pomogao Baksima da izbegnu poraz na ovom meču, Bruk Lopes je imao 25 poena, dok i na ovom meču u sastavu nije bilo Dejmijana Lilarda.

Svega četiri poena plusa su imali gosti na poluvremenu, a presudna je bila poslednja četvrtina koju su Grizlisi dobili sa 32:23 i tako uspeli da dođu do ove pobede, koja im neće ništa značiti, jer su već izgubili sve šanse za plej-in.

Finiks je bio bolji od Klivlenda sa 122:101, i tako su ostali na šestom mestu koje vodi u plej-of.

Devin Buker je na prošlom meču ubacio 52 poena, a sada se zaustavio na 40 uz osam asistencija.

Ponovo je plej Sansa bio najbolji, a njega je pratio Kevin Durent sa 32 poena.

Dok je Jusuf Nurkić za skoro 32 minuta na terenu upisao dva poena promašivši sve šuteve iz igre, ali je imao deset skokova i šest asistencija.

Kod Klivlenda Donovan Mičel je bio najbolji sa 24 poena, dok su po 20 poena upisali Alen i Mobli.

Čak 72 poena su Sansi upisali posle prvog poluvremana i tada su imali ubedljivu prednost koja im je garantovala mirnije drugo poluvreme.

Ali su se Kavalirsi vratili i prednost domaćih sveli na 77:66, ali je onda usledila nova serija Sansa tako da je njihova prednost iznosila 98:77 koju su uspeli da sačuvaju do kraja duel i tako upišu novi trijumf.