Jokićev rekord nedovoljan protiv Adetokumba – Srbin je već sada prevazišao sam sebe! VIDEO
Košarkaši Milvokija slavili su na svom terenu protiv Denvera rezultatom 121:112 u uzbudljivom duelu NBA lige, uprkos još jednom sjajnom izdanju Nikole Jokića.
Srpski centar pružio je izuzetnu partiju i ostvario 27. tripl-dabl učinak u sezoni (najviše od svih dosadašnjih MVP sezona), ali ni njegov impresivan doprinos nije bio dovoljan da Nagetsi izbegnu poraz.
Jokić je za 38 minuta na parketu postigao 32 poena, uhvatio 14 skokova i podelio 10 asistencija, uz jednu ukradenu loptu.
Za razliku od nekih prethodnih mečeva, kada je više razigravao saigrače, Jokić je u Viskonsinu preuzeo teret napada i bio ključna ofanzivna pretnja Denvera. Njegov učinak bio je gotovo besprekoran – iz 16 pokušaja promašio je samo tri šuta (1/2 za tri poena). Ipak, nije imao dovoljno podrške ostatka tima, koji je pokazao izuzetno lošu šutersku formu.
Nagetsi su ubacili svega devet trojki iz 34 pokušaja, što je tek 26,5 odsto uspešnosti. Majkl Porter Džunior je pogodio samo pet od 22 šuta, Džamal Mari devet od 20, dok su Rasel Vestbruk i Eron Gordon kombinovano šutirali 8/26.
Sofascore
I pored problema sa preciznošću, Denver je u prvom poluvremenu imao minimalnu prednost (57:54), ponajviše zahvaljujući Jokiću, koji je u tom periodu ubacio 18 poena i uhvatio 10 lopti. Međutim, Milvoki je u trećem kvartalu preokrenuo rezultat i u odlučujuću četvrtinu ušao sa prednošću 84:81.
Kako je meč odmicao, Baksi su pojačavali ritam i učvršćivali prednost. Ključni trenutak desio se sedam minuta pre kraja, kada je Geri Trent pogodio trojku za prvo dvocifreno vođstvo domaćina, čime je praktično prelomio utakmicu.
Najzaslužniji za pobedu Milvokija bio je Janis Adetokumbo sa 28 poena, 19 skokova i sedam asistencija. Bruk Lopez dodao je 22 poena, Demijan Lilard 19, Kajl Kuzma 16, Geri Trent 15, dok je Toren Prins ubacio 10.
Pored Jokića, među Nagetsima je najbolji bio Džamal Mari sa 20 poena. Kristijan Braun zabeležio je dabl-dabl sa 13 poena i 10 skokova, dok su Džulijan Stroter i Majkl Porter Džunior postigli po 12 poena. Dvocifreni učinak imao je i Rasel Vestbruk sa 10 poena, šest skokova i pet asistencija.
Izvršni komitet UEFA sastao se u Istanbulu i doneo niz važnih odluka, među kojima su najveće promene vezane za budući format muških reprezentativnih takmičenja od 2028. godine.
Bitka igrača i Grend slemova se zaoštrava. Teniseri nisu zadovoljni udelom u prihodima i traže da Grend slem turniri budu kao ATP i WTA. Prvi protesti su zakazani na Rolan Garosu.
Košarkaši Crvene zvezde savladali su Cedevita Olimpiju (95:86) u majstorici četvrtfinala ABA lige i tako se plasirali u polufinale, gde ih očekuje okršaj sa Partizanom.
Košarkaški klub Crvena zveda malo pred ponoć se oglasio povodom izjave trenera Cedevita Olimpije Zvezdana Mitrovića date nakon majstorice četvrtfinala plej-ofa ABA lige.
Iako na prvi pogled zvuči kao scenario iz naučnofantastičnog filma, u NBA kuloarima se sve glasnije priča o velikom planu Los Anđeles Lejkersa – da u budućnosti ukrste Luku Dončića sa Nikolom Jokićem ili Janisom Adetokumbom.
Stala je Vojvodina na korak do trofeja Kupa Srbije, ali posle osvojenog drugog mesta i izborenih kvalifikacija za Ligu Evrope, može reći da je sezona bila uspešna kada se svedu računi.
Večiti derbi u polufinalu ABA lige doneo je sve ono što regionalna košarka godinama nosi sa sobom: veliku tenziju, promene ritma i na kraju dramatičnu završnicu u kojoj je Partizan uspeo da sačuva prednost i savlada Crvenu zvezdu (100:94) za vođstvo od 1-0.
U prethodna dva finala uspešniji je bio beogradski klub, uključujući i prošlogodišnjih 3:0 u Zaječaru, pa je jasno da tim iz Novog Sada ima i dodatni motiv da konačno uzvrati udarac.
Šta kažete na uređaj pomoću kog možete da napravite espreso gde god se nalazili, bez ikakvih kablova i drugih peripetija? Upravo to omogućava Honorov prenosni aparat za kafu, koji smo imali na testu.
Komentari 38
Pogledaj komentare Pošalji komentar