Košarkaši Denver Nagetsa pobedili su Portland Trejl-blejzerse 132:121 i tako stigli do 36. pobede u 55. utakmici sezone.
Izvor: Index
Imagn Images / ddp USA / Profimedia
Do osmog uzastopnog slavlja Denver su predvodili Džamal Marej s rekordom karijere od 55 poena i Nikola Jokić s 25. tripl-dablom ove sezone.
Tanjug/AP Photo/Nell Redmond
Marej je pogodio sedam od 15 pokušaja za tri i imao ukupno šut 20/36 iz igre za treći najveći učinak u broju poena u istoriji kluba.
Jedan više u decembru prošle godine ubacio je srpski centar, a rekord franšize postavio je u aprilu 1978. Dejvid Tompson ubacivši 73 poena.
Gospodin "Tripl-dabl"
Sofascore
Jokić je ubedljivo vodeći po broju tripl-dablova u ligi.
Srbin je meč završio s 26 poena, 15 skokova i 10 asistencija za novi dokaz svestranosti na parketu.
Ovo mu je bio 25. tripl-dabl u sezoni i ubedljivo je vodeći u toj kategoriji, s obzirom da niko osim njega u ovoj takmičarskoj godini nije ostvario više od deset.
Moćni tandem Nagetsa sjajno je ispratio Kristijan Braun sa 21 poenom, 10 skokova i šest asistencija, dok je Zik Nađi ubacio 16 uz pet skokova i četiri od sedam Denverovih blokada, te tri ukradene lopte.
Blejzerse je predvodio Enfrni Simons sa 26 poena uz šest proigravanja, Donovan Klingejn je dodao 17 poena uz 20 uhvaćenih lopti, dok je Džabari Voker ubacio 17 poena uz sedam skokova.
Izraelac srpskog porekla Deni Avdija, inače jedan od najboljih igrača Portlanda ove sezone, meč je završio sa 14 poena (5/12) uz pet skokova.
Portland je bio oslabljen neigranjem Deandrea Ejtona (list), Skota Hendersona (skočni zglob) i Džeramija Granta (koleno).
Ovo je druga pobeda Denvera nad Portlandom u roku od tri dana, nakon 146:117 u ponedeljak.
Lacio je u četvrtak uveče savladao Milan (1:0) i izbacio ga iz Kupa Italije, a usput je bilo i veoma zanimljivo na tribinama kultnog stadiona "Olimpiko".
Nekoliko meseci nakon što je Aleksander Zverev podigao buru tvrdnjom da turniri "rade sve" kako bi pogodovali Karlosu Alkarasu i Janiku Sineru, mnogi osporavaju tu izjavu.
Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Bosnu i Hercegovinu u Sarajevu rezultatom 74:72 u utakmici drugog kola grupe C kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo 2027. godine.
Sutrašnja sednica Upravnog odbora KK Partizan zakazana za 11 časova biće ključni trenutak za budućnost kluba – ali i za konačnu odluku Željka Obradovića, čiji ostanak ili odlazak drže crno-bele u stanju potpune neizvesnosti.
Ne stišava se bura nakon sporne sudijske odluke u finišu meča između Portlanda i Denvera u čijoj završnici su Trejblejzersi slavili rezultatom 109:107.
Utakmica Partizana i Bajerna u Evroligi ostaće upamćena kao jedan od najneobičnijih mečeva koji su se ikada odigrali u beogradskom hramu košarke – a možda i mnogo šire.
I u osmini finala Kupa Srbije nije bio kraj iznenađenjima. Motivisano su delovali klubovi iz Prve lige Srbije, te su pred njima na kolena padali superligaši.
Jedna od najboljih košarkašica Evrope svih vremana i reprezentativka Jugoslavije Razija Mujanović najavila je meč BiH i Srbije u kvalifikacijama za SP 2027.
Fordova Bronco porodica ponovo se širi. Dok su standardni Bronco i Bronco Sport već dostupni u SAD, a Bronco EV postoji samo u Kini, uskoro stiže i novi plug-in hibrid - samo za Evropu.
Američki potpredsednik Džej Di Vens oštro je reagovao na način na koji EU sprovodi svoja digitalna pravila (DSA), poručivši da Brisel ne bi trebalo da "napada američke kompanije zbog gluposti".
U Srbiju je stigla 5G mreža, pa korisnici i dalje imaju dosta pitanja o tome čemu služi, kako da je aktiviraju i da li će ih ovo dodatno koštati. Evo svih odgovora.
Komentari 44
Pogledaj komentare Pošalji komentar