Pazi šta pričaš o NBA – "dugačak jezik" ga koštao užasnog trejda
Nemački košarkaš Denis Šruder je oštro kritikovao način na koji se igrači u NBA ligi šalju u druge klubove bez njihovog znanja i saglasnosti, a odmah je na svojoj koži osetio surovost NBA sveta.
Nakon što je Luka Dončić prosleđen u Los Angeles Lejkerse bez ikakvih konsultacija s generalnim menadžerom Dalas Maveriksa, Šruder je poručio kako su košarkaši u NBA ligi "moderni robovi".
"Ovo je moderno ropstvo. Iako imaš ugovor, drugi odlučuju o tome gde ćeš otići. Naravno, mi zarađujemo mnogo novca, ali oni mogu doći i reći: 'Sutra nemoj doći na posao, poslali smo te na drugo mesto'. To bi se moralo malo promeniti", rekao je 31-godišnji Nemac.
Samo dva dana kasnije on je trejdovan – drugi put u mesec i po dana.
Da stvari budu gore po Šrudera, Juta, inače drugi najgori tim Zapada ga neće zadržati, već će otkupiti njegov ugovor, te će on morati da potražiti i treći klub u mesec i po ili da se vrati u Evropu.
On ove sezone prosečno beleži 14,4 poena uz 5,5 asistencija uz 2,6 skokova, te šutira 41,8% iz igre.
Študer je ponikao u rodnom Braunšvajgu, da bi ga 2013. Atlanta Hoksi birali kao 17. na draftu.
Nakon pet godina u Džordžiji krenle su njegove česte NBA selidbe – Oklahoma Siti Tander (2018), Los Anđeles Lejkers (2020), Boston Seltiks (2021), Hjuston Rokets (2022), opet Lejkers (2022), Toronto Reptors (2023), da bi prošle godine stigao u Netse.
Šruder je predvodio reprezentaciju Nemačke do titule prvaka sveta 2023. godine, pobedom nad Srbijom.
Najbolji srpski teniser Novak Đoković obrazložio je razloge odluke da se povuče iz Profesionalnog udruženja teniskih igrača (PTPA), organizacije čijem je osnivanju lično doprineo.
Izvršni direktor Evrolige, Paulijus Motiejunas pričao je o planovima NBA lige i projektu koji se sprema u Evropi, istakavši da je prilično skeptičan prema tim najavama.
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
Fudbalski klub Partizan uspešno je prebrodio januarski UEFA monitoring i izbeći će suspenziju iz evropskih takmičenja, kao i zabranu dovođenja novih igrača, ali ponovo uz veliku pomoć države Srbije.
Izvršni direktor Evrolige, Paulijus Motiejunas pričao je o planovima NBA lige i projektu koji se sprema u Evropi, istakavši da je prilično skeptičan prema tim najavama.
Pod svodom Beogradske arene u nedelju (20.30) bićemo svedoci novog vaterpolo klasika između Srbije i Mađarske, meča koji može da donese kartu za polufinale EP.
Odluka je doneta nakon istrage koja je pokazala da je GM, preko svoje ćerke-kompanije OnStar, prikupljao osetljive podatke bez izričitog pristanka korisnika.
Nastavljamo sa postprazničnim "paketićem" testova, a ovog puta predstavljamo vrlo zanimljiv primerak - najjeftiniji električni automobil na našem tržištu, Avantier Commuter.
Potpuno električni SUV model Hyundai Ioniq 9 osvojio je titulu za najbolji veliki SUV na dodeli nagrada za Automobil godine po izboru žena (WWCOTY) 2026.
Nakon vesti o gašenju aplikacije Microsoft Lens, tehnološki gigant iz Redmonda planira da ukloni još jednu korisnu opciju iz svog internet pregledača Edge.
Komentari 17
Pogledaj komentare Pošalji komentar