Košarkaši Partizana Aleksej Pokuševski i Mitar Bošnjaković nisu trenirali pred "večiti" derbi.
Crno-beli u 24. kolu Evrolige dočekuju Crvenu zvezdu od 20.30 u Beogradskoj areni, a trener Partizana Željko Obradović rekao je da pomenuta dvojica igrača nisu bila u trenažnom procesu, jer su bolesni.
Nastupi Pokuševskog i Bošnjakovića u duelu sa ekipom Janisa Sferopulosa su pod znakom pitanja, a od ranije je poznato da će derbi propustiti kapiten Vanja Marinković i Frenk Nilikina.
"Videćemo da li će neko od njih dvojice biti u stanju da bude sa ekipom i pomogne”, rekao je trener Partizana.
"U našoj Areni biće navijači Zvezde, mislim da je to pozitivno i ide ka tome da fer-plej pobeđuje. Nadam se da će navijači Partizana da shvate utakmicu i da neće da bude ružnih reči na račun Zvezde. Što se tiče protivnika, poznati su nam, a bitno je to da Marinković i Nilikina neće biti u timu. Aleksej Pokuševski i Mitar Bošnjaković su bili bolesni i videćemo da li će biti u stanju da pomognu ekipi", rekao je Obradović.
Isak Bonga uzbuđen pred derbi
Izvor: B92.sport
Obradović je apelovao na navijače na fer i sportsko navijanje, zbog čega je i klub uputio apel navijačima.
"Mi pokušavamo da uradimo sve da protekne u košarci, da se o tome priča. Voleo bih da sve protekne sportski i fer", dodao je trener Partizana.
Zvezda se nalazi na osmom mestu na tabeli Evrolige sa 13 pobeda i 10 poraza, dok je Partizan deseti sa skorom 12-11.
"Broj novinara koji su došli pokazuje šta se dogadja. Ja to znam, dolazi dosta ljudi iz inostranstva, nisam mogao svima da izadjem u susret, karata odavno nema. Dobro je da se priča o nama kao o najvećem derbiju u ovom trenutku, vreme je da pošaljemo najlepšu sliku iz Beograda".
Dvejn Vašington smatra da je za dobru igru važan i dobar izgled
Bosna i Hercegovina i zvanično je dobila protivnika u nokaut fazi Svetskog prvenstva, pošto će se za plasman u osminu finala boriti sa selekcijom Sjedinjenih Američkih Država.
Za sada selektor ne razmišlja o promeni golmana, ali ukoliko se kiksevi nastave, pitanje koje je do juče delovalo nezamislivo moglo bi vrlo brzo da postane potpuno realno.
Urugvajski fudbaler Manuel Ugarte doživeo je tešku povredu kolena i predsoji mu duga pauza, saopštili su njegov klub Mančester junajted i Fudbalski savez Urugvaja
AEK je kompletirao prvo pojačanje za sezonu 2026/27 i zvanično predstavio Neli Džunior Džozefa, koji je potpisao dvogodišnji ugovor do leta 2028. godine.
Srpski košarkaš Nemanja Nedović ostavio je otvorenu mogućnost promene sredine ovog leta, uprkos tome što ima važeći ugovor sa Crvena zvezda za narednu sezonu.
Ronaldo je protiv DR Kongo podbacio, ali ne i u susretu sa Uzbekistanom. Dva gola, umalo i het-trik, bili su dovoljni da trasiraju put Portugalu ka ubedljivom trijumfu.
Srpski reprezentativac i košarkaš Crvene zvezde Nikola Kalinić otkrio je da je 2021. godine imao poziv od Željka Obradovića, koji je tada pokušavao da ga dovede u Partizan.
Urugvajski fudbaler Manuel Ugarte doživeo je tešku povredu kolena i predsoji mu duga pauza, saopštili su njegov klub Mančester junajted i Fudbalski savez Urugvaja
Posle pet uzastopnih sezona među evropskom košarkaškom elitom, Monako je završio svoje evroligaško poglavlje, a novi učesnik postao je Bešiktaš Dušana Alimpijevića.
Teško je u ovoj fazi Novakove karijere analizirati žreb za jedan Grend slem turnir. Nepoznanica je u kakvom je stanju, usled čestih pauza koje pravi tokom sezone. Bilo kako bilo, Vimbldon mu je najveća šansa za 25. titulu.
Ukoliko ste u potrazi za novim televizorom, verovatno ste se našli u ozbiljnoj dilemi zbog mnoštva modela, skraćenica i tehničkih specifikacija koje prosečnom kupcu ne znače mnogo.
Komentari 46
Pogledaj komentare Pošalji komentar