Nova vest
Euroleague 20

27.1.2025.

13:45

Evroliga se oglasila zbog "večitog" derbija

U 24. kolu Evorlige sigurno da će najviše pažnje ne samo u Srbiji već i širom Evrope izazvati utakmice Partizana i Crvene zvezde.

Autor:B92.sport

B92.sport
Evroliga se oglasila zbog "večitog" derbija
Srdjan Stevanovic/Starsport

Ovaj drugi obračun večitih rivala u Evroligi igraće se pred navijačima crno-belih 31. januara od 20.30.

Biće ovo šesti duel večitih rivala u Evroligi, a trenutno pobedu više imaju košarkaši Partizana (3:2), koji su slavili u prvom ovosezonskom derbiju kada su kao gosti bili bolji od Crvene zvezde, iako su bili u veoma nezavidnoj situaciji pred taj duel.

Sada su crno-beli u mnogo boljem raspoloženju, jer su slavili na poslednja tri meča, i po prvi put ove sezone imaju pozitivan skor u Evroligi, dok Crvena zvezda je izgubila meč protiv Makabija, pa derbi dočekuje sa skorom 13/11 što je jedna pobeda više u odnosu na Partizan.

Evroliga je prepoznala važnost ovog duela, pa je na svom profilu na društvenoj mreži "X" napisala samo jednu poruku

"Derbi nedelja", napisala je Evroliga uz srpsku zastavu.

Podeli:

Komentari 20

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Partizan

Falilo je samo jedno

Malo upućeniji u fudbal su tada znali o kakvom se igraču radi, a ubrzo su to saznali i "grobari" koje je Natho momentalno kupio lakoćom pokreta i dodavanja već na debiju.

Stefan Smuđa

8:25

4 d

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu