Utakmica između crveno-belih i tima iz Kneževine je na programu u "Beogradskoj areni" sa početkom od 20 časova.
Zvezda se nalazi na sedmom mestu Evrolige sa 12 pobeda i devet poraza, dok je Monako treći sa skorom 13-8.
Pred ovaj duel tim Janisa Sferopulosa je poražen od strane Fenerbahčea (96:91), dok je Monako izgubio od Bajerna u Minhenu (95:94) i nalazi se u seriji od dva uzastopna poraza u elitnom takmičenju.
Crveno-beli su ove sezone već jednom savladali ekipu iz Kneževine, u okviru devetog kola Evrolige sa 98:90 u gostima. Tada su crveno-bele do pobede predvodili Filip Petrušev (25p, 7sk) i Kodi Miler-Mekintajer (20p, 3sk, 3as).
Zvezda i Monako do sada su odigrali sedam međusobnih mečeva u elitnom takmičenju. Crveno-beli imaju dve pobede po jednu u gostima i kod kuće, dok je njihov rival slavio u pet navrata.
Pobeda crveno-belih kod kuće, bila je najubedljivija kada su u pitanju međusobni dueli. Meč je odigran početkom 2023. godine, Zvezda je slavila sa 92:68 (+24), a zanimljivo da je i tada za beogradski tim igrao Filip Petrušev i bio najbolji na parketu s 21 poenom i šest skokova.
Crvena zvezda je porazom od Fenerbahčea ispala iz plej-of zone, ali ukoliko dođe do trijumfa protiv Monaka, mogla bi da se vrati u gornji deo tabele i pretekne današnjeg rivala.
Makabi kompletan, Zvezda oslabljena
Trener Crvene zvezde Janis Sferopulos na ovom duelu neće moći da računa na Majka Dauma koji se oporavlja od operacije, a neće biti ni kapitena ekipe Branka Lazića.
Kada je u pitanju Nemanja Nedović, bek crveno-belih je trenirao sa ekipom u četvrtak, dok je grčki stručnjak rekao da će odluka pasti neposredno pred utakmicu.
Nedović bi mogao da se nađe u sastavu i pojača tim za duel s Monakom, ali isto tako može da se desi da ostane van sastava.
Kada je u pitanju ekipa Monaka, trener Vasilis Spanulis ima sreće da može da računa na sve igrače. Niko nije povređen i svi su spremni za duel.
Sofascore
Duel dvojice Grka – učenik ili učitelj?
EPA-EFE/Georgia Panagopoulou
Trener Crvene zvezde Janis Sferopulos je tokom svoje karijere trenirao Vasilisa Spanulisa, aktuelnog trenera Monaka. On je vodio tim Olimpijakosa u periodu od 2014. do 2018. godine.
Zajedno su stigli do dva Fajnal-fora elitnog takmičenja 2014/15 i 2016/17. Ipak, oba puta su zaustavljeni na korak od titule.
Pod Sferopulosovim vođstvom i Spanulisom na terenu, Olimpijakos je uspeo da osvoji dve titule u grčkom šampionatu 2015 i 2016. godine.
Sada po prvi put od 2018. godinje, njih dvojica će ukrstiti koplja, ali ko treneri. Evo šta ima da kažu pred ovaj duel:
Janis Sferopulos:
"Igramo još jednu utakmicu u ovoj duploj nedelji. Pre nego što pričamo o toj utakmici, moram da kažem da je za nas jako bitno da pokažemo drugo lice u odnosu na jučerašnju utakmicu. Najvažnije u odbrani, jer igramo protiv kvalitetnog tima. Monako ima talenat da igra jedan na jedan, dugo igraju zajedno. Defanzivno moramo da budemo veoma snažni, a u napadu da budemo pametni, da napadamo na pravi način i u pravom trenutku. Očekujem reakciju igrača i zajedno sa našim navijačima ćemo se boriti jako za pozitivan rezultat", rekao je Sferopulos novinarima u Areni.
Vasilis Spanulis:
"Protiv Bajerna nam je nedostajalo ozbiljnosti i koncentracije. Ne možemo da pokažemo dva lica u dva poluvremena, ne može da se igra ovako. Iako mi se dopao način na koji smo se posle borili, tako se ne dobija meč."
Ko sudi Zvezdi i Monaku?
Evroliga je za glavnog sudiju na ovom meču odredila Španca Migela Anhela Peresa.
Njegovi pomoćnici biće Arturas Šukis iy Litvanije i Alberto Baena iz Španije.
Zvezdi posle utakmice sa Monakom slede dva gostovanja, ali crveno-beli ne putuju van Beograda. Prvo naredne nedelje u četvrtak 23. januara duel sa Makabijem, a potom i drugi "večiti" derbi ove sezone protiv Partizana.
Crvena zvezda je eliminisana iz kvalifikacija za Ligu šampiona, a posle veoma loše partije i poraza od Hapoela iz Ber Ševe (0:2), klub je najavio hitnu sednicu Upravnog odbora.
Predsednik FIFA Đani Infantino suočava se sa sve ozbiljnijim pritiskom pred izbore za čelnika svetske kuće fudbala, ali je u jeku pobune iz Evrope dobio snažnu podršku šest arapskih fudbalskih saveza.
Nikola Maraš završio je epizodu u Alavesu na neslavan način, pošto je španski klub odlučio da raskine ugovor sa srpskim štoperom iz disciplinskih razloga.
Crvena zvezda je eliminisana iz kvalifikacija za Ligu šampiona. Crveno-beli su u revanšu poraženi od Hapoela iz Ber Ševe sa 2:0, pa je izraelski tim posle dve utakmice slavio ukupnim rezultatom 3:0.
U utakmici punoj oscilacija, propuštenih prilika i teških odluka, daleko od savršenstva, tim Saše Obradovića je u ključnim momentima pokazao mentalnu čvrstinu i velikom borbom došao do pobede.
Ozbiljan klub, koji u poslednjih 10-15 godina ima kontinuitet igranja najvećih takmičenja. Ovu sezonu nisu počeli baš najsjajnije, sa tek dva boda u prva tri kola češkog prvenstva.
Drugi mandat u voljenom klubu Dejan Stanković završio je sa 24 pobede, tri remija i pet poraza. Kao glavni trener radio je još u Sampdoriji, Ferencvarošu i moskovskom Spartaku.
Možemo ovako unedogled i sada je kasno, bar za Ligu šampiona. Ostaje borba za Ligu Evrope. Nimalo lak protivnik, Viktorija Plzenj, u Beograd stiže već narednog četvrtka.
Porsche će tokom 2026. i 2027. godine svoje emisije CO2 u Evropi obračunavati zajedno sa kineskim proizvođačem automobila Xpeng, umesto sa Volkswagen grupom.
U zoni Pančevačkog mosta je pojačana kontrola saobraćaja jer se ne poštuje zabrana kretanja vozila ukupne mase veće od 12 tona, saopšteno je danas iz Puteva Srbije.
Tesla je objavila opoziv za više od 20.000 vozila u SAD zbog problema sa farovima koji bi mogao da smanji vidljivost vozača, ali i zaslepi druge učesnike u saobraćaju.
Tokio je značajno povećao subvencije za kupovinu električnih automobila. Uz kombinovanje gradskih i državnih podsticaja, cena pojedinih modela može biti niža za više od 16.000 dolara.
Komentari 24
Pogledaj komentare Pošalji komentar