Košarka 0

29.3.2024.

22:37

Nesalomivi PAO pobedio u poslednjoj sekundi – Virtusov peti vezani poraz

Košarkaši Panatinaikosa savladali su kao gosti Virtus rezultatom 81:79 u 32. kolu Evrolige.

Izvor: B92.Sport

Autor: B92

B92
B92
Starsport

Pobednilke poene za goste postigao je Kendrik Nan u poslednjoj sekundi utakmice.

Atamanov tim je nastavio seriju pobeda, a domaći seriju poraza - ovo im je bio peti u nizu.

Gosti su vodili gotovo 40 minuta u Bolonji, najubedljivije u drugoj četvrtini kada je, u dva navrata, bilo 17 razlike.

I u nastavku su "zeleni" kontrolisali meč, početkom treće deonice vodili su 53:39 međutim baš tada je utakmica počela da im izmiče iz ruku.

Bankijev tim je zaigrao bolje, agresivnije, preciznije i brzo je minus bio jednocifren, na kraju treće deonice sveo se na šest razlike.

Prava borba je tek usledila.

U dramatičnoj završnici srpski reprezentativac Ognjen Dobrić mogao je biti junak, pogodio je trojku za vođstvo 79:76 na 54 sekunde do kraja međutim usledio je ekspresan odgovor Atinjana.

Grigonis je uzvartio poenima, uz dodatno iskorišćeno bacanje, potom je Lundberg promašio za tri, a onda je, na vrhuncu trilera, Nan bio nepogrešiv - poentirao je za veliku pobedu Panatinaikosa.

Atinjani su se njome sada izjednačili sa Monakom i Barselonom na drugoj poziciji.

Najefikasniji kod pobednika bio je Slukas sa 20 poena, drugi strelac bio je Nan sa 16, Grent je dodao 13, Grigonis 12 poena.

Dobrić je sa 11 poena bio među najboljima kod Virtusa, koji su napadački predvodili Šengelija sa 19 i Belineli sa 17 poena.