"Imam veliku zahvalnost pre svega što sam dobio šansu da radim u Monaku, sve negativne i pozitivne stvari koje su se desile, a bilo ih je, pomogle su mi da se razvijem kao trener, da budem bolji", rekao je Obradović za Mozzart Sport.
"Kada sam dolazio, nije bilo lako da se izboriš za neki dobar posao, a sada u odlasku mogu da kažem da imam dobar rejting i uopšte se ne bojim da će da bude nešto dobro i veliko ispred mene. Drugo, što je takođe mnogo važno, ne odlazim kao gubitnik. Sve stvari koje su se dešavale bile su očekivane za mene, znaju to ljudi koji su radili unutra. Mislim na faze 'gore-dole' koje su i sada prisutne, nebitno da li je bila promena trenera ili ne", rekao je Saša.
Tim iz Kneževine vodio od 2019. do 2020. godine, potom je preuzeo Crvenu zvezdu u sezoni 2020/2021, ali je već u decembru 2020. dobio otkaz i kasnije se vratio u Monako krajem 2021.
Sada se postavlja pitanje šta je sledeći korak.
"Bilo je kontakta. Ovo je 20. godina mog trenerskog rada, kroz sve što sam prošao i dokazivanje kojim sam hteo da pokažem svoju maksimalnu posvećenost poslu i radu, prolazio sam i manje kroz manje sredine, velike timove i velike igrače... Ne želim da zvučim arogantno, ali zaslužujem veliki klub, šansu u velikom klubu. Za to sam se spremao svih ovih godina, energija mi je na velikom nivou. Gladan sam uspeha, rada i dokazivanja... Sve ovo što se desilo samo će me napraviti još boljim", istakao je Obradović.
Dodatno je objasnio kakvi su mu planovi.
"Za ovu sezonu rekao sam da neću da radim svuda, samo da bih radio. U nekim solidnim tonovima, kako to već može da se kaže, sam se rastao sa Monakom. Klub će da ispoštuje sve što treba da se ispoštuje. Čekaću pravu priliku", poručio je Obradović.
Janik Siner i Novak Đoković ponovo su odlučili da preskoče Masters u Kanadi, čime je nastavljena rasprava o prenatrpanom teniskom kalendaru i sve češćim otkazima najvećih zvezda.
Bivši igrač Crvene zvezde Filip Petrušev osvrnuo se na reakcije navijača, kada je prošle godine odlučio da napusti Mali Kalemegdan i uputi se u put Dubaija.
Džejson Tejtum održao je govor mladim košarkašima na kampu svoje fondacije u Sent Luisu, ali je jedna njegova poruka odmah pokrenula spekulacije da je bila upućena Džejlenu Braunu.
Španija je novi prvak sveta! Gol Ferana Toresa u 106. minutu doneo je pobedu nad Argentinom (1:0) posle produžetaka, dok je Lionel Mesi u, po svemu sudeći, poslednjem nastupu za reprezentaciju ostao bez odbrane svetske titule
Crvena zvezda opravdala je ulogu velikog favorita i deklasirala Larn sa 4:0 u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Dvostruki strelac bio je Bruno Duarte, a mrežu domaćina pogađali su još Kostov i Čam.
Posle pet uzastopnih sezona među evropskom košarkaškom elitom, Monako je završio svoje evroligaško poglavlje, a novi učesnik postao je Bešiktaš Dušana Alimpijevića.
U utakmici punoj oscilacija, propuštenih prilika i teških odluka, daleko od savršenstva, tim Saše Obradovića je u ključnim momentima pokazao mentalnu čvrstinu i velikom borbom došao do pobede.
Janik Siner i Novak Đoković ponovo su odlučili da preskoče Masters u Kanadi, čime je nastavljena rasprava o prenatrpanom teniskom kalendaru i sve češćim otkazima najvećih zvezda.
Bivši igrač Crvene zvezde Filip Petrušev osvrnuo se na reakcije navijača, kada je prošle godine odlučio da napusti Mali Kalemegdan i uputi se u put Dubaija.
Vojvodina je sastavila prilično jak tim za narednu sezonu, ali se protiv Ferencvaroša nije proslavila. Uoči dolaska još jednog velikana, Ajaksa, "lale" su deklasirale OFK Beograd.
Fudbaleri Crvene zvezde potvrdili su status favorita i pregazili Larn u gostima (4:0). Najbolji na terenu je bio Abu Fani, Bukari je upisao prve minute po povratku i zadovoljio, dok su strelci opet bili Duarte i Kostov.
Replika Ford Mustanga inspirisana likom Barricade iz filmskog serijala Transformers privukla je pažnju policije u Kaliforniji, ali ne na način kojem se vlasnik nadao. Umesto fotografisanja, dobio je tri prekršajne prijave.
Britanski automehaničar sa dugogodišnjim iskustvom tvrdi da jedna japanska marka godinama prednjači po pouzdanosti. Kaže da bi, kada bi svi vozili te automobile, imao znatno manje posla.
Velika Britanija postaje prva evropska država koja će uvesti porez po pređenoj kilometraži za električna vozila. Novi sistem trebalo bi da nadoknadi sve manje prihode od akciza na gorivo, kako raste broj strujaša na putevima.
Carine Evropske unije na električne automobile iz Kine nisu zaustavile kineske proizvođače. Umesto toga, fokus su prebacili na plug-in hibride, koji danas čine više od trećine prodaje ovog segmenta u Evropi.
Iako provode najviše vremena na telefonima i osećaju se sigurno na mreži, više od 50% pripadnika generacije Z već je bilo žrtva hakera – pokazalo je najnovije istraživanje.
Google proširuje pristup svom agenskom AI asistentu Gemini Spark za plaćene AI Pro i Ultra korisnike. Nova opcija donosi naprednu automatizaciju radnih zadataka direktno unutar Google Workspace aplikacija.
Komentari 16
Pogledaj komentare Pošalji komentar