Srpski trener u ponedeljak je zvanično ostao bez posle, kada je klub iz Kneževine odlučio da prekinu saradnju.
"Doslednost i stabilnost su bili ključni za identitet našeg tima pod Sašinim vođstvom. Iako smo se često mučili na početku sezone, uvek smo nalazili svoj ritam i pružali konstantna izdanja. Nažalost, ovoga puta to nije bio slučaj“, rekao je Jefimov za Nice Matin.
"Uprkos tome što je zadržao pozitivan skor u Evroligi (6-4), tim se borio da isporuči konzistentnu košarku. Upali smo u zabrinjavajuće navike i tek treba da pronađemo ritam koji definiše pravog kandidata za titulu. Ova nedoslednost je učinila odluku neizbežnom. Sa našim pogledom na najviše ciljeve, verovali smo da je promena trenera jedini način da uzdrmamo stvari, podignemo se i ponovo se fokusiramo na tim i izgradimo navike koje su nepohodne za Evroligu", dodao je on.
Odluka o rastanku sa Obradovićem doneta je posle poraza Monaka od Le Mana u nedelju.
"Bilo je neverovatno teško, posebno kada se uzme u obzir dugogodišnji odnos koji smo izgradili. Saša je bio više od trenera; bio je kreator nekih naših najupečatljivijih pobeda. Zaslužuje pravo priznanje za svoj rad, posebno što je vodio tim do tri uzastopna nastupa u plej-ofu Evrolige i istorijskog F4 2023. Ovo dostignuće je učvrstilo mesto Monaka kao moćnog učesnika Evrolige, a zauvek će biti deo Sašine i klupske istorije", pohvalio je Jefimov bivšeg trenera tima.
Saša Obradović je u drugom mandatu na klupi Monaka bio do 2021. godine i imao je ugovor do kraja ove sezone.
"U sportu je često trener taj koji oseća najveću presiju kada stvari ne idu po planu, ali da budemo iskreni – svi delimo odgovornost. Bilo da je u pitanju uprava, pre svega ja, igrači, svi smo imali odluke i postupke koji su nas doveli do toga gde smo sada. Nije Saša jedini kriv, već mi. Svi smo u ovome zajedno i svi nosimo deo ove odgovornosti", priznao je generalni direktor Monaka.
Od devojčice koja je sa torbom preko ramena žurila na treninge u dalekom Portugalu, do kapitenske trake reprezentacije Srbije – put Jovane Nogić nije bio ni kratak ni jednostavan, ali je bio njen.
Fudbaler Crvene zvezde Miloš Veljković je letos, nakon 10 godina provedenih u Bundesligi, odlučio da dođe u redove šampiona Srbije. Sada govori za B92.sport.
Od reprezentativnih neuspeha, preko teških evropskih poraza klupskog fudbala i košarke, pa sve do padova najvećih sportskih ikona – ovo su trenuci koji su obeležili 2025. godinu na način na koji niko nije želeo.
Mesecima kasnije, kada se rezultati svedu na statistiku, a medalje na sjaj u vitrini, sa SP u Tokiju Angelini Topić ostalo je još nešto što se ne meri centimetrima.
Ponuda kompanije Leapmotor nastavlja da se širi, a kineski proizvođač iza kojeg stoji Stellantis sada ulazi u potpuno novi segment predstavljanjem svog prvog potpuno električnog monovolumena.
Komentari 31
Pogledaj komentare Pošalji komentar