21:10

Alimpijević i Bešiktaš porazom počeli polufinale Evrokupa

Košarkaši Burga poveli su protiv Bešiktaša u polufinalnoj seriji Evropkupa.

Profimedia

Burg je kao domaćin pobedio tim Dušana Alimpijevića 86:74 i tako došao do prednosti posle prve utakmice.

Domaći tim tokom celog meča je bio bolji rival, konstanto su imali dvocifrenu prednost, a ekipa srpsko trenera u prvom poluvremenu imala je čak minus 18.

Do kraja prvih 30 minuta, Bešiktaš je uspeo da se približi na minus šest i delovalo je da mogu do preokreta, ali nije tako mislio francuski tim.

Dodali su gas i bez mnogo problema uspeli da završe meč u svoju korist.

Ajzea Majk je bio najefikasniji pojedinac sa 16 poena i šest skokova, a kod pobednika partiju vrednu pominjanja imao je Džekuan Luis sa 14 poena, dok je Alfred Žulijen dodao 11.

U ekipi Bešiktaša istakao se Anhel Delgado sa15 poena i 16 skokova, dok su Marko Simonović i Derek Nidam dodali 14 odnosno 13 koševa.

Sledeća utakmica igra se u Istanbulu 29. marta  dok će potencijana majstorica na programu 3. aprila.