Nova vest
b92
Košarka 0

2.12.2024.

17:38

Mesina posle poraza pomenuo i Zvezdu: "Nadam se..."

Trener Milana Etore Mesina je posle poraza od Trotone govorio i o Crvenoj zvezdi.

Autor:B92.sport

B92.sport
Mesina posle poraza pomenuo i Zvezdu: "Nadam se..."
Srđan Stevanović/Starsport

Proveri svoje znanje – Euroleague Selektor

Posle serije od četiri pobede, Olimpija iz Milana je doživela neočekivan poraz od Tortone (98:94), u okviru italijanskog šampionata.

Armani je posebno loše izgledao u prvom poluvremenu. Gostujuća ekipa je imala u jednom trenutku čak +25. Na kraju je izbegnuta katastrofa, ali ne i poraz.

Etore Mesina je posle meča izjavio da će se tim što bolje spremiti za duel sa Crvenom zvezdom, a izrazio je i zadovoljstvo zbog Fredija Gilespija, koji je odigrao kvalitetan meč.

Protiv Tortone je upisao osam poena i uhvatio dve lopte, dok na debiju protiv Fenerbahčea u skraćenoj minutaži nije uspeo da se upiše u strelce.

“Izašli smo na teren bez mentalne energije i sa vrlo malo fizičke snage, dok je Tortona bila spremna i šutirala je sa izuzetno visokim procentima, naročito sa tri poena. Prvo poluvreme je, naravno, bilo vrlo loše, kako je i svima bilo jasno. U drugom poluvremenu imali smo značajnu reakciju, ne samo mentalnu, već i taktičku, jer smo uradili mnogo dobrih stvari. Nažalost, razlika je bila prevelika i na kraju smo došli u situaciju da pobedimo, ali ponovo smo ostali bez poena”, rekao je Mesina i dodao:

“Bila bi to velika razlika, ali ovo je utakmica koja potvrđuje koliko je teško – kao što se vidi i u drugim ligama – koliko je komplikovano igrati sa tako malo vremena nakon utakmice u Evroligi. Ponekad smo pokušavali da pomerimo utakmice za ponedeljak. Ovog puta nije bilo mogućnosti za to jer ćemo opet igrati ovde u sredu, i to smo platili. Nadam se da će Fredi Gilespi nastaviti sa dobrim minutima, a mi ćemo se maksimalno pripremiti za utakmicu sa utakmicu sa Crvenom zvezdom“,

Utakmica između Crvene zvezde i Olimpije je na programu u sredu od 20 časova i 30 minuta u Milanu.

Podeli:

loader

Komentari 0

Podeli:

Euroleague

Evroliga kaznila Makabi

Disciplinska komisija košarkaške Evrolige novčano je kaznila Makabi iz Tel Aviva sa 10.000 evra zbog incidenata navijača tokom meča 17. kola protiv Valensije, saopšteno je na zvaničnom sajtu takmičenja.

Tanjug

13:28

21 min

U fokusu

Vidi sve
Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu