Iza Partizana su dve najbolje utakmice sezone, pobede protiv Zvezde i Olimpijakosa, a iza litvanskog tima je najgora utakmica sezone - poraz od Baskonije pred svojim navijačima.
Dan pred meč i pred put u Beograd pred litvanskim medijima očekivanja je izneo nekadašnji trener Partizana Andrea Trinkijeri.
"Svi znate koliko je za mene posebno gostovanje u Beogradu. Dodajmo da je Partizan tim koji je u velikom naletu. Pobedili su dve uzastopne utakmice uz sjajne defanzivne i ofanzivne elemente. Njihovi navijači prave naelektrisanu atmosferu poritv svakog rivala. Sve to kada uzmete u obzir, shvatate koliko težak posao nas čeka. Sa druge strane, posle najgoreg poluvremena koje smo imali protiv Baskonije, pregurpisali smo se i pokušali smo da sagledamo greške koje smo pravili. To naravno ne znači da ih nećemo ponovo napraviti, možda i hoćemo. Borićemo se u Beogradu, ali tamo je svakome teško. Mi nismo izuzetak. Moramo biti pametni, strpljivi i spremni da patimo. Moramo biti u stanju da budemo u zaostatku duže od dva minuta i samo onda kada budemo fizički i mentalno u utakmici bićemo u stanju da pariramo", recept je Trinkijerija za borbu u Beogradu.
Na pitanje šta se promenilo u igri Partizana, rekao je:
"Taktičke stvari su uvek sekundarne. Samo su jedna stvar od mnogih, ali je najvažnije da su igrači počeli da razumeju jedni druge. Prema mom mišljenju, imaju neverovatan roster. Imaju širok izbor igrača na spoljnim linijama i nekoliko igrača sa drugačijim karakteristikama. Imaju atletski jake defanzivce, šutere, igrače koji mogu da igraju "jedan na jedan". Činjenica da je NBA igrač Dvejn Vašington ispao iz rotacije vam dovoljno govori koliku dubinu ima Partizan. Mislim da su oni definitivno kandidati za plej-of. Izgubili su nekoliko utakmica sa malom razlikom. Što se nas tiče, mi smo krenuli dobro, ali sada smo u problemu. Da li me to izennađuje? Ne. Naravno da bih voleo da se to nije desilo, ali i dalje smo u igri, guramo napred. Do sada smo imali smao dve loše utakmice, ali to nije zbog toga što se tim nije trudio.
Italijanski trener osvrnuo se na činjenicu da je Partizan letos promenio čitav tim.
"To nije uobičajeno, ali kao postoji trener koji i u takvoj situaciji može da uigra tim, to je Željko Obradović. Već visimo da ekipa napreduje. Imam osećaj da mogu dogurati do fajnal-fora. Video sam u karijeri mnogo uspona i padova dobrih ekipa", poručio je Trinkijeri.
Trener Železničara Radomir Koković izneo je očekivanja pred utakmicu 18. kola Superlige Srbije, koju njegov tim igra protiv Napretka u Kruševcu u nedelju od 13 sati.
Nikola Milutinov nastavlja da diktira ritam pod obručima Evrolige, potvrđujući iz kola u kolo status jednog od najdominantnijih centara evropske košarke.
Američki košarkaš Vejd Boldvin, govorio je o talasu trenerskih promena u elitnom evropskom basketu, uključujući ostavke Željka Obradovića i Etorea Mesine, kao i smenu Igora Kokoškova.
Lacio je u četvrtak uveče savladao Milan (1:0) i izbacio ga iz Kupa Italije, a usput je bilo i veoma zanimljivo na tribinama kultnog stadiona "Olimpiko".
Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Bosnu i Hercegovinu u Sarajevu rezultatom 74:72 u utakmici drugog kola grupe C kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo 2027. godine.
Sutrašnja sednica Upravnog odbora KK Partizan zakazana za 11 časova biće ključni trenutak za budućnost kluba – ali i za konačnu odluku Željka Obradovića, čiji ostanak ili odlazak drže crno-bele u stanju potpune neizvesnosti.
Trener Železničara Radomir Koković izneo je očekivanja pred utakmicu 18. kola Superlige Srbije, koju njegov tim igra protiv Napretka u Kruševcu u nedelju od 13 sati.
Nikola Milutinov nastavlja da diktira ritam pod obručima Evrolige, potvrđujući iz kola u kolo status jednog od najdominantnijih centara evropske košarke.
Američki košarkaš Vejd Boldvin, govorio je o talasu trenerskih promena u elitnom evropskom basketu, uključujući ostavke Željka Obradovića i Etorea Mesine, kao i smenu Igora Kokoškova.
Utakmica Partizana i Bajerna u Evroligi ostaće upamćena kao jedan od najneobičnijih mečeva koji su se ikada odigrali u beogradskom hramu košarke – a možda i mnogo šire.
I u osmini finala Kupa Srbije nije bio kraj iznenađenjima. Motivisano su delovali klubovi iz Prve lige Srbije, te su pred njima na kolena padali superligaši.
Jedna od najboljih košarkašica Evrope svih vremana i reprezentativka Jugoslavije Razija Mujanović najavila je meč BiH i Srbije u kvalifikacijama za SP 2027.
Fordova Bronco porodica ponovo se širi. Dok su standardni Bronco i Bronco Sport već dostupni u SAD, a Bronco EV postoji samo u Kini, uskoro stiže i novi plug-in hibrid - samo za Evropu.
Evropska komisija je kaznila X u vlasništvu Ilona Maska sa 120 miliona evra, što je prva novčana sankcija izrečena po novom zakoniku o moderaciji sadržaja u EU.
Američki potpredsednik Džej Di Vens oštro je reagovao na način na koji EU sprovodi svoja digitalna pravila (DSA), poručivši da Brisel ne bi trebalo da "napada američke kompanije zbog gluposti".
Komentari 4
Pogledaj komentare Pošalji komentar