Nova vest
b92
Košarka 0

26.11.2024.

11:45

OAKA menja ime – sada će se zvati po nemačkom sponzoru

Novi markentiški potez košarkaškog kluba Panatinaikos uticao je da dođe do promene u nazivu OAKA dvorane.

Autor:B92.sport

B92.sport
OAKA menja ime – sada će se zvati po nemačkom sponzoru
IPA, Independent Photo Agency Srl / Alamy / Profimedia

U buduće će se ona zvati Telekom arena po nemačkom sponzoru sa kojim će tim iz Atine potpisati komercijalni ugovor.

Ova legendarna dvorana je pretpela velike promene, pa je tako ova hala trenutno jedina u Evroligi na kojoj se utakmice igraju na LED ekranima.

Panatinaikos će se tako pridružiti nekolicini nemačkih timova poput Bona, dok je Telekom potpisao nekoliko sponzorskih ugovora sa fudbalskim timovima Bajerna, Borusije Menhengledbaha i Kelna.

Aktuelni prvak Evrope je tako nastavio tradiciju koja je ustanovljena pre svega u NBA ligi, gde se hale dobijaju imena po svojim sponzorima.

Dvorana u Atini će i zvanično promeniti naziv od januara 2025. godine.  

Ekipa Panatinaikos u dosadašnjem delu Evrolige imaju učinak od sedam pobeda i četiri poraza i trenutno se nalaze na petom mestu.

Podeli:

loader

Komentari 0

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Aktuelno

"Ne napadajte nas zbog gluposti"

Američki potpredsednik Džej Di Vens oštro je reagovao na način na koji EU sprovodi svoja digitalna pravila (DSA), poručivši da Brisel ne bi trebalo da "napada američke kompanije zbog gluposti".

B92

12:18

4 h

Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu