Majk Džejms, najbolji strelac u istoriji Evrolige, otkrio je u gostovanju podkastu Šejna Larkina i Ilajdže Brajanta detalje svog sukoba s nekadašnjim trenerom CSKA Moskve, Dimitrisom Itudisom.
Događaji iz januara te godine, dok je CSKA bio u vrhunskoj formi, obeležili su njegov odnos s grčkim stručnjakom.
"Bio je januar i tim je igrao odlično. Ulazili smo u avion i dobio sam poruku od majke. Rekla mi je da je pozovem. Kada sam je pozvao, saopštila mi je da mi je deda preminuo. Nisam bio dobro. Ja sam ime dobio po svom dedi. Sutradan sam pričao sa Itudisom i rekao mi je da mogu da idem kući kada god poželim. Ali, rekao je, da zavisi od njega, rekao bi mi da odem kada budemo imali pauzu u februaru. Ali tada je bio treći ili četvrti januar. Sećam se da smo imali utakmicu u četvrtak, a da je sahrana bila u subotu. Čekao sam papire jer je let bio u petak, ali nije bilo odgovora. Generalni menadžer tima je kontaktirao sa mnom, ali sam mu rekao da je trener rekao da mogu da idem kada god želim. Rekao mi je da moram da odradim dva treninga da bih igrao na utakmici, što je značilo da imam 36 sati, a let od Moskve do Portlanda je veoma dug. Nije me bilo briga za utakmicu, ali sam igrao i povredio sam se. Imao sam svađu sa trenerom, pravu eksploziju, a sahranu sam gledao preko interneta", ispričao je Džejms, a prenosi "Sport dog".
Međutim, tragedije tu nisu stale.
"Nedelju i po dana nisam bio u treningu, a kada sam se vratio, četiri dana kasnije, preminuo mi je brat. Tada sam samo rekao da idem, nisam čekao odgovor. Kada sam se vratio u Rusiju, video sam da su doveli Ifea Lundberga. Sve je u redu među nama dvojicom, inače. Posle toga je sve išlo bolje sa Itudisom, izgladili smo odnos, ali ja sam izgubio svako poštovanje prema njemu. Pre sam ga poštovao, ali posle sam pomislio ‘umukni’ kada god bi on nešto rekao", dodao je američki bek.
Šampion Evroliga i MVP Fajnal-fora Tajris Rajs smatra da bi Tajrik Džons trebalo da napusti Partizan, upozoravajući da bi tenzije sa navijačima mogle brzo da eskaliraju.
Košarkaši Crvene zvezde kalendarsku 2025. godinu završavaju derbijem ABA lige i utakmicom protiv Cedevita Olimpije, a očekivanja pred meč izneo je trener Saša Obradović.
Fudbaleri Crvene zvezde će pripreme za drugi deo sezone početi 3. januara, a od 4. do 15. će boraviti u Turskoj gde će u Antaliji odigrati četiri pripremne utakmice
Trener Hapoela Dimtris Itudis dao je komentar posle pobede nad Crvenom zvezdom u svom prvom duelu koji su u sklopu Evrolige igrali na teritoriji Izraela.
NBA liga pokušava da reši problem "tankovanja" sistema da ekipe namerno gube da bi imale što bolji pik na draftu, a čini se da predloženo rešenje stvara još veće probleme.
Amazonov Zoox je opozvao 332 robotaksija jer su mogli da "pređu žutu razdelnu liniju i uđu u suprotnu traku ili da se zaustave ispred vozila koja nailaze iz suprotnog smera".
U francuskom selu Pon de Bare, koje broji tek oko sedamsto stanovnika i smešteno je na jugoistoku zemlje, tridesetak meštana pokrenulo je akciju deljenja jednog automobila.
Istaknuta članica italijanske poslovne dinastije Anjeli, Marija Sole Anjeli, preminula je u svom domu u mestu Tore in Pjetra nadomak Rima, u 101. godini života.
WhatsApp nastavlja da unapređuje funkciju Channels, a prema informacijama iz beta verzije aplikacije, korisnike uskoro očekuje nova, prilično zabavna mogućnost.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar