Košarka 171

22.3.2024.

22:06

Arena se poklonila Teu; Nedović: Lep osećaj; I Mitrović klicao

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Virtus 94:79 i došli do 11. trijumfa u Evroligi, uz maestralne partije Nedovića i Teodosića.

Izvor: B92.net

Autor: B92

B92
B92
Starsport

Sferopulosov tim je izgubio poslednjih šest utakmica u Evroligi, i taj niz koji je poluljao raspoloženje u taboru crveno-belih bio je, ujedno, i snažan motiv da protiv Virtusa ekipa priredi prijatno veče svojim navijačima.

Nemanja Nedović je bio fenomenalan sa 25 poena od kojih je 16 ubacio u trećoj deonici, na kraju trojkom u samoj završnici stavio tačku na svoje gotovo perfektno veče.

Virtusu je ovo inače bio četvrti uzastopni poraz.

Tornike Šangelija je briljirao kod gostiju sa 25 poena, a kod Zvezde su, osim Nedovića, najjače napadački vukli Bolomboj (15p), Davidovac (11p), Mitrović (10p), ali niko tako nije oduševljavao navijače kao Miloš Teodosoić.

Sa 11 poena i 9 asistencija vodio je Zvezdu do pobede, bio je najbolji u najvažnijim momentima, ubacivao trojke, delio one njegove asistencije, naterao na kraju navijače da ga ovacijama isprate sa terena.

Ovo je bilo još jedno njegovo veliko veče.

Najvažnije detalje sa meča u Areni mogli ste pratiti uz B92.net BLOG.

Mitrović o ovacijama za Teodosića

"Teo je svakako zaslužio sve ovo... Mislim da je prvi put u istriji jedan igrač dobio ovacije i domaćih i gostujućih navijača u istoj utakmici. To dovoljno govori o njegovoj veličini".

Starsport

21:31

Džoel Bolomboj

"Definitivno nam je ovo bilo potrebno. Bili smo u seriji poraza, mučili smo se tokom godine da budemo konstantni. Bilo je dobro sprovesti plan igre. Defanzivno smo bili dobro postavljeni, to je donelo razliku. Ofanziva je bila dobra, postigli više od 90 poena. Ipak, odbrana je ta koja je napravila razliku. Imali smo dobre rotacije u odbrani".

21:30

Statistika ekipa
Sofascore

21:18

Joanis Sferopulos

"Imali smo mnogo problema. Nije bitno kakvi su, morate se boriti. Igrali smo pametnije, borili smo se za svaku loptu, skok, posed. Kontrolisali smo meč u drugom poluvremenu sve do kraja. Mislim da smo zaslužili da pobedimo"

21:17

Nemanja Nedović

"Uvek je lepo pobediti posebno posle nekoliko poraza u nizu. Sproveli smo plan igre veoma dobro. U sredu smo igrali težak meč sa Panatinaikosom. Uspostavili smo svoj ritam, posebno u odbrani. U ofanzivi imamo sjajne igrače koji mogu da donesu odluke, ali odbrana je bila ta koja je pravila razliku. Pokušavam da uhvatim ritam. Ovo je važan deo sezone za nas. Koncentrisani smo na dobar finiš, nadam se da ćemo sezonu završiti na pravi način".

20:59

Kraj - pobeda Zvezde!

Na kraju i ubedljiva pobeda Beograđana, prva posle šest vezanih poraza.

Lepo veče u Areni.

Crveno-beli, na krilima Teodosića, Nedovića i Bolomboja, ali i uz veliki doprinos svih koji su dobili minute, slave trijumf 94:79.

20:58

40' Peta lična Šengelije – Zvezda slavi

Sve je gotovo ovde, Teodosić izlazi uz ovacije Arene!

U međuvremenu Šengelija je sa leđa sapleo Davidovca, ovaj ide na liniju penala, a Gruzin na klupu zbog pet ličnih.

Arenom se ori "Teo, Teo".

Davidovac stavlja tačku na trijumf Zvezde kojim crveno-beli prekidaju seriju poraza u Evroligi.

20:53

38' Trojka Belinelija

Za prilazak gostiju na 68:74.

Belineli je pokušao i u narednom napadu, lopta se izmigoljila iz obruča, a potom je Italijan faulirao Teodosića, a ovaj iskoristio jedno bacanje.

Nova asistencija Tea, fenomenalna za Bolomboja koji se diže i zakucava - deluje da je Zvezda na pragu pobede (87:78).

20:48

36' Bolomboj - sjajna pozicija za Zvezdu!

Važni poeni Zvezdinog centra, odmah posle tajm-auta Sferopulosa. Asistent, ko bi drugi, Teodosić. Bolomboj pogaša uz faul, koristi i dodatno bacanje - njegovih 11 poena.

Zvezda vodi 82:73.

Gostima su problem i četiri faula Šengelije, Miki je izašao upravo zbog pet ličnih.

20:41

34' Dvoručna rampa Bolomboja

Miki je osetio atleticizam i tajming Zvezdinog centra - spektakularna blokada Bolomboja.

Promašuje i Belineli potom, Miki ne pogađa iz odbojke. Serija promašaja gostiju, ali je i Zvezda van napadakog ritma.

Vođstvo je i dalje na strani crveno-belih (79:71).

20:35

32' Mitrović 2+1

Virtus otvara psolednju deonicu serijom 4:0 (Belineli, Lunberg), Miki lupa rampu Mitroviću, ali ovaj u narednoj akciji uzvraća - poeniam i odatnim slobodnim bacanjem.

Zvezda drži sigurno vođstvo (77:69).

20:29

30' Nedović "zapalio" Arenu!

Zvezda pred poslednju četvrtinu vodi 74:65 zahvaljujući sjajnom Nedoviću.

Bek Zvezde postigao je 16 poena u ovoj četvrtini, a novu trojku, za novo dvocifreno vođstvo ubacuje na asistenciju Teodosića, drugog najvažnijeg igrača Zvezde u ovoj deonici i večeras.

Veliki nalet crveno-belih.

20:23

28' Trojka Teodosića!

Koliko samo važna da se prekine serija gostiju (64:61).

Promašuje Virtus, Nedović sa penala oba puta precizan, gosti potom ponovo neprecizni, a Teo izvlači još slobodnih bacanja, i oba pogađa.

Serija Zvezde 7:0.

Starsport

20:20

28' Virtus u naletu

Istopila prednost Zvezde - gosti na samo poen zaostatka nakon dva penala Ifea Lundberga.

Danski reprezentativac, uz Šengeliju, najbolji, najefikasniji kod gostiju - 12 poena od njega večeras.

20:18

Nedović u elementu
Starsport

20:15

26' Simultanka Nedovića – gosti prate

Već 15 poena za najboljeg Zvezdinog igrača večeras - igra i pogađa gotovo bez ičije pomoći u 3/4.

Crveno-beli su u dva navrata imali +10, ali nakon tri trojke gostiju (Lunberg dve i Šengelija), Virtus se ekspresno vraća i sada ponovo gledamo gotovo egal utakmicu (61:58).

20:10

24' Nova najveća prednost Zvezde

Nedović donosi najveće vođstvo Zvezdi večeras - 54:44. Bez promašaja za dva bek crveno-belh (4/4).

Pogađa i sa linije penala, oba puta, za vođstvo 56:46, drugo dvocifreno za crveno-bele.

20:05

22' Belineli prekida Seriju Zvezde

Davidovac je zaokružio seriju crveno-belih na 8:0 (50:42), Nedović je asistent. Belineli prekida nalet Zvezde.

19:48

20' Delirijum u Areni!

Šest poena Zvezde za pet sekundi - za kraj poluvremena!

Prvo je Tobi pogodio, potom gosti brzaju i greše u dodavanju, Teodosić čita pas, diže se za tri i pogađa u poslednjoj sekundi - za delirijum Arene.

Zvezda očas posla dolazi do 48:42 na poluvremenu.

19:43

19' Dva brza tajm-auta Sferopulosa

Grčki trener je reagovao posle vezanih poena Šengelije (13p, 3sk) koji igra simultanku u ovim momentima.

Stiže i reakcija Zvezde, i to kakva, u vidu alej-ap zakucavanja Bolomboja (42:40).

Gedraitis je prethodno vezao pet poena (trojka i dva bacanja).

19:36

17' Šengelija muči crveno-bele

Centar gostiju dominira u reketu, teško Ilić izlazi na kraj sa Gruzinom - devet poena za njega večeras.

Šengelija je doneo novo vođstvo gostima (34:33) posle čega je Sferopulos zvao tajm-aut.

19:32

16' Serija Tobija 4:0

Zaboravljeni Amerikanac se izborio za loptu posle skoka, dolazi do prvih poena. Mitrović je u prethodnoj akciji doneo poene sa penala - serija Zvezde 4:0.

Virtus u kontra ritmu ali Virtus i dalje vodi (32:31).

Ali ne više!

Novi poeni Tobija, asistent Hanga, Banki zove na predah. Zvezda prelazi u vođstvo 33:32

19:26

15' Sferopulos disciplinuje Nedovića

Bek Zvezde je bio bez fokusa u odbrani, ostavio je samog igrača kojeg je trebalo da markira i stigla je kazna. Sferopulos je odmah potom izveo Nedovića iz igre.

U međuvremenu, Lunberge lako probija i donosi maksimalnih +5 Virtusu (30:25).

19:23

12' Nedović preuzima odgovornost

Šest njegovih poena večeras, probio je i poentirao uz prekršaj međutim nije iskoristio dodatno bacanje.

Prethodno Teo beleži drugu asistenciju, Mitrović nove poene, kao i Miki na drugoj strani.

Gosti vode 28:25.

19:22

Velika borba u Areni
Starsport

19:19

10' Vođstvo gostiju

Čak deset trojki ispalili su igrači Virtusa u prvoj deonici, četiri su pogodili i vode nakon prvog perioda 23:21.

Najefikasniji Tornike Šengleija sa pet poena.

19:17

9' Rezultatska klackalica

Teodosić je odmah po ulasku u igru spojio Bolomboja sa košem, potom je i Mitrović, u kontri, poentirao i doneo novo vođstvo Zvezdi.

Ali gosti imaju odgovor - trojke su vezali Pajola i Abas (21:23).

19:13

8' Preokret

Sada Virtus vodi.

Vezuju poene iz reketa Šengelija i Miki, na drugoj strani Davidovac i Smart nisu imali najbolja rešenja.

Sve je, ipak, u redu sa Nedovićem, evo ga ponovo u igri nakon ranog izlaska.

19:12

Starsport

19:10

6' Tri trojke Zvezde!

Posle Davidovca, pogodili su Ilić i Hanga van linije za tri poena, za vođstvo Zvezde 15:13.

Beograđani nepogrešivi u šutu za tri.

19:05

4' Napadački ritam Zvezde

Nedović je u elementu, njegov dobar početak - četiri poena.

Na drugoj strani Dobrić koristi nonšalantno dodavanje igrača Zvezde, lagani poeni u kontri.

Ide prva trojka Zvezde, pogađa Davidovac - Zvezda vodi 9:7.

19:02

2' Loš start Zvezde

Trojku je pogodio Belineli, u prvoj akciji gostiju, potom je Hanga promašio oba penala, a Bolomboj nakon ofanzivnog skoka napravio korake...

Šengelija lako sa Davidovcem - 0:5.

18:56

Poklon za Dobrića

Sportski direktor Zvezde Milan Dozet uručio je poklon Ognjenu Dobriću pre samog početka utakmice - u pitanju je slika sa nekoliko Dobrićevih figura u dresu Zvezde.

Aplauz hale za igrača koji je osvojio 16 trofeja u dresu crveno-belih.

Starsport

18:55

Oslabljen i Virtus

Gosti, takođe, bez važnih aduta - Banki ne može da računa na iskusnog Heketa i na Kordinijea.

18:54

Praznjikava Arena

Prema proceni reportera B92 sa lica mesta, u Areni se sabralo blizu 7.000 navijača.

18:54

Dobro raspoloženje crveno-belih
Starsport

18:51

Zvezda bez Lazića

Loše vesti po Zvezdu - kapiten Branko Lazić nije spreman za ovaj meč.

On će po strani gledati meč, zajedno sa Tompkinsom, Topićem, Jagom.

18:35

Kazna za trenera Virtusa

Evroliga je izrekla kaznu od 1.000 evra treneru Virtusa Luki Bankiju zbog isključenja na meču sa Žalgirisom u proteklom kolu.

Sa 2.000 evra kažnjen je trener Olimpijakosa iz istoga razloga na utakmici protiv Asvela.

18:32

Žižić van ritma

Samo 3.5 poena u proseku po meču doneo je hrvatski centar Ante Žižić Virtusu od dolaska u tim.

Najviše na jednoj utakmici za italijansku ekipu dao je Realu i Makabiju, po osma poena.

Minuli meč sa Žalgirisom završio je bez poena za 11 minuta.

Dobrić prvi put protiv Zvezde u Areni

Biće ovo i dirljiv susret Ognjena Dobrića i njegovog dojučerašnjeg kluba, navijača, bivših saigrača - prvi njegov u Areni protiv Zvezde.

Reprezentativac Srbije je letos, nakon deset godina provedenih u Zvezdi, prešao u Virtus.

18:05

Jago bodri ekipu!

Lep prizor iz Arene sat vremena pre početka meča - u hali je Jago Dos Santos koji je nedavno imao operaciju kosti glave.

Brazilac je već na nogama i bodriće saigrače večeras.

17:58

Sferopulos pred Virtus

"Virtus je tim koji želi da ostane u zoni plej-ofa, bore se jako, imaju kvalitet. Sa naše strane želimo reakciju nakon poraza, želimo da budemo konzistentnijii igramo bolje u odbrani i igramo pametno u odbrani i koristimo talenat na oba kraja terena. Želimo da se borimo i igramo po planu. Reakcija je jako bitna i želim da vidimo mnogo konzistentniju igru."