Najzaslužniji u timu Bajerna za ovu pobedu je bio Karsen Edvards sa neverovatnih 30 poena, Buker je imao 20, dok je Nejpir upisao deset. Srpskog košarkaša Vladimira Lučića nije bilo na terenu.
U redovima Olimpijakosa, gde nije bilo Nikole Milutinova, Saša Vezenkov je bio najefiasniji sa 16 poena.
Gledali smo jednu tvrdu i neizvesnu utakmicu tokom celog prvog poluvremena, gde nijedna ekipa nije imala dvocifrenu prednost, pa je tek krajem druge četvrtine posle mnogo promena u vođstvu Olimpijakos koji jeste bio favorit na ovom meču vodio sa 43:32.
Nastavio je tim iz Pireja u istom ritmu u nastavku meča, ali su Bavarci uspeli da istope vođstvo crveno-belih koji su sa 12 poena stigli na svega dva poena prednosti. Nisu gosti u tim trenucima dozvolili da utakmica ode u smeru tima iz Minhena, ali pa je tako Olimpijakos i posle trećeg perioda imao prednost.
Olimpijakos je bio na granici dva poseda prednosti, Bajern se nije predavao i na kraju je uspeo da najviše zahvaljujući Karsenu Edvardsu, koji je pogodio nekoliko teških šuteva.
Nije tu bio kraj uzbuđenji, Bajern je pobegao na sedam poena prednosti, ali je Olimpijakos imao odgovor, tako što je smanjio vođstvo domaćih na poen prednosti. Međutim domaći tim je na kraju bio precizniji u završnici i tako je stigao do velike pobede.
U sledećem kolu Olimpijakos će dočekati Real Madrid, dok Bajern putuje u Bolonju na megdan Virtusu.
Teže od očekivanog košarkaši Barselone došli du do pobede protiv ekipe Asvela 90:83.
Gotovo da niko nije mogao da pretpostavi da će tim Blaugrane morati da strepi do samog kraja za trijumf protiv ekipe ekipe koja kvalitetom nije ni prići timu Đoana Penjaroje.
Tek u poslednjih pet minuta domaći tim je uspeo da slomi otopr nezgodne ekipe Asvela koja se dobro držala tokom celog meča.
Barselona je posle ove pobede prvoplasirani tim na tabeli Evrolige.
Opet je dvojac bivših igrača Partizana bio u prvom planu. Kevin Panter je bio najefikasniji i na ovom meču sa 20 poena, dok je Jan Veseli utakmicu okončao sa 14 poena.
Kod Asvela Teo Maledon je bio najbolji sa 21. poenom.
Barselona u sledećem kolu gostuje Anadolu Efesu, dok Asvel ima još jedno teško gostovanje u Atini aktuelnom prvaku Evrope Panatinaikosu.
Sve je prošlo bez većih posledica i kazni, pa neće biti problema kao posle četvrtog meča kada je NBA liga kaznila Jokića zbog zaletanja na Mekdenijelsa koji je tada poentirao kada su svi već odustali od igre.
Tim Nikole Jokića bio je na pragu eliminacije, ali je pred svojim navijačima u "Bol areni" spremio pravi i snažan odgovor "vukovima", nakon tri poraza u nizu i već viđenog kraja sezone.
Trener Atletika, Dijego Simeone, odbacio je tvrdnje o dodatnom pritisku u potrazi za prvom titulom u Ligi šampiona, ističući da je to odgovornost, a ne teret, dok se njegov tim priprema za prvi meč polufinala protiv Arsenala u sredu (21.00).
Arsenal će odigrati svoje drugo uzastopno polufinale Lige šampiona kada se sastanu sa Atletikom iz Madrida (21.00), a nakon prošlosezonskog razočaranja, menadžer Mikel Arteta tvrdi da je njegov tim spreman da iskoristi ovu priliku.
Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su minhenski Bajern rezulltatom 5:4, u prvom meču polufinala Lige šampiona koje nam je donelo najviše golova u toj fazi u istoriji takmičenja.
Tim Nikole Jokića bio je na pragu eliminacije, ali je pred svojim navijačima u "Bol areni" spremio pravi i snažan odgovor "vukovima", nakon tri poraza u nizu i već viđenog kraja sezone.
Trener Atletika, Dijego Simeone, odbacio je tvrdnje o dodatnom pritisku u potrazi za prvom titulom u Ligi šampiona, ističući da je to odgovornost, a ne teret, dok se njegov tim priprema za prvi meč polufinala protiv Arsenala u sredu (21.00).
Ne postoji bolji način od da pobedom nad "večitim" rivalom (3:0) stavite tačku na još jednu superligaškiu sezonu. Fudbaleri Zvezde su to uradili, ali da li su i svi zavredeli prelaznu ocenu.
Partizan je odigrao još jedan prilično razačaravajući "večiti" derbi, iako je imao više razloga i motiva za borbu od Crvene zvezde. I ponovo je prošao isto kao i pre dva meseca.
Kao pred svaki plej-of "večiti" derbi u prethodnih osam godina, ni ove nema mnogo neizvesnosti oko pitanja šampiona, ali će po prvi put Crvena zvezda titulu moći da proslavi baš protiv Partizana.
Osnivač i izvršni direktor proizvođača električnih automobila Rivian, Ar Džej Skarindž, primio je prošle godine platu od 403 miliona dolara, otkrivaju poslovni izveštaji kompanije.
Izveštaji sugerišu da OpenAI radi na razvoju svog prvog pametnog telefona, koji bi mogao da uzdrma tržište i okonča dugogodišnju dominaciju prodavnica App Store i Google Play.
Suosnivači kompanije OpenAI, američki milijarder Ilon Mask i izvršni direktor pomenute kompanije Sem Altman, pojavili su se danas na početku suđenja u Kaliforniji.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar