Ekipa Željka Obradović ovog utorka zvanično je počela pripreme za novu sezonu, a prvi trening je imala u Maloj areni.
"Osećaj je sjajan, nemojte me pogrešno shvatiti, posle leta sam malo umoran, ali dobio sam enegriju čim sam video svoje saigrače. Veoma sam uzbuđen", rekao je Džons.
Iz opravdanih razloga nije bio na "Crno-beloj simfonji", gde je predstavljen novi tim Partizana.
"Žao mi je što sam propustio, izvinjavam se navijačima. Drago mi je da sam ovde, osetio sam ljubav koju su saigrači dobili i to je lepo videti. Uzbuđen sam zbog toga. Dobro sam se uklopio, biće mi potrebno dva ili tri dana, ali spreman sam za novog poglavlje u karijeri."
Upitan je i šta očekuje od saradnje sa Željkom Obradovićem.
"Pričao sam sa trenerom, pokušavajući da vidim svoju ulogu. Rekao mi je da budem ono što sam tokom karijere, da budem lider, plejmejker, da budem po celom teren, da učestujem u svim fazama igre. Zbog toga sam došao. U novom sam okruženju, sa novim stručnim štabom, saigrčima. Uzbuđen sam da dam sve od sebe za saigrače."
Pričao je i o svojim partijama protiv Srbije i SAD na Olimpijskim igrama u dresu Južnog Sudana.
"Bilo je lepo biti deo Olimpijskih igra. Ekipa Srbij nije na istom nivou kao SAD, onda je nešto najbliže njima, veći hajp je bio protiv SAD i uzbudljiva utakmica. U poslednjoj četrvtini protiv Srbije pogledao sam navijače, svi su pevali i skakali. Volim takav ambijent. Uzbuđen sam i zbog toga, video sam da je i na Partizanovim utakmicama takva atmosfera", poručio je Džons.
Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Bosnu i Hercegovinu u Sarajevu rezultatom 74:72 u utakmici drugog kola grupe C kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo 2027. godine.
Utakmica Partizana i Bajerna u Evroligi ostaće upamćena kao jedan od najneobičnijih mečeva koji su se ikada odigrali u beogradskom hramu košarke – a možda i mnogo šire.
I u osmini finala Kupa Srbije nije bio kraj iznenađenjima. Motivisano su delovali klubovi iz Prve lige Srbije, te su pred njima na kolena padali superligaši.
Jedna od najboljih košarkašica Evrope svih vremana i reprezentativka Jugoslavije Razija Mujanović najavila je meč BiH i Srbije u kvalifikacijama za SP 2027.
Ekstremni luksuz izgleda da prkosi svim svetskim krizama - Bugatti je već rasprodao sve planirane primerke Tourbillon modela vrednog čak 3,8 miliona evra.
Dvotaktni motori pružaju znatno veću specifičnu snagu od četvorotaktnih, a uz to su lakši i mnogo jednostavniji. Zbog svega ovoga, General Motors planira da ih vrati u život.
Evropska komisija je kaznila X u vlasništvu Ilona Maska sa 120 miliona evra, što je prva novčana sankcija izrečena po novom zakoniku o moderaciji sadržaja u EU.
Američki potpredsednik Džej Di Vens oštro je reagovao na način na koji EU sprovodi svoja digitalna pravila (DSA), poručivši da Brisel ne bi trebalo da "napada američke kompanije zbog gluposti".
Komentari 2
Pogledaj komentare Pošalji komentar