Košarka 119

14.3.2024.

23:39

Barselona prejaka za Partizan - sledi borba za goli život; Obradović: Arena neće biti dovoljna

Košarkaši Partizana izgubili su od Barselone 76:94 (24:29, 24:22, 20:23,8:20), u utakmici 29. kola Evrolige.

Dejana Popović
EPA-EFE/Alejandro Garcia

Ekipa Željka Obradovića sada ima skor od 13 pobeda i 16 poraza, dok je katalonski tim drugi sa učinkom 20-9.

Crno-beli  u Blaugrani nisu uspeli da sruše lošu tradiciju, pošto nikada nisu slavili  u ovoj dvorani.

Partizan je predvodio Aleksa Avramović sa 27 poena, uz šut za tri poena 4/8. Zek Ledej postigao je 16 poena i imao je šest skokova, Džejms Naneli dodao je sedam poena, a Kevin Panter i Frenk Kaminski po šest poena.

U ekipi Barselone Nikolas Laprovitola bio je najefikasniji sa 17 poena, uz pet trojki iz osam pokušaja, Vili Ernangomes postigao je 15 poena, Rokas Jokubaitis 13, a Džabari Parker 12 poena.

Trener Partizana Željko Obradović rekao je da katalonski tim zasluženo slavio, kao i da njegovi igrači nisu sposobni da shvate situacije kad nisu u bonusu i kad treba da se igra odbrana sa najvećom agresivnošću i da se koriste faulovi.

On je takođe dodao da to što Partizanu slede tri utakmice na domaćem terenu neće biti dovoljno, već će morati da pronađu način da igraju košarku kakva se od njih očekuje.

Riki Rubio rekao da je agresivna odbrana, pre svega na Panteru, bila ključna za pobedu Barselone, a sličnog mišljenja bio je i trener katalonske ekipe Rodžer Grimau.

Partizanu sledi duplo kolo u Evroligi, gde im u Arenu prvo stiže Baskonije 19. marta, a tri dana kasnije gost će biti Real.

Seriju domaćinstava kompletiraće 28. marta, kada će igrati protiv Olimpijakosa.

Sva dešavanja iz Barselone mogli ste da pratite u LIVE BLOG-u na B92. sport.

Obradović: Neće biti dovoljno samo što igramo kod kuće

Neverovatno je koliku smo mi i ovde imali podršku. Nažalost, nismo im vratili. Ne pričam sada o borbenosti i želji, nego o onome što se zove košarka. Moraš da razmišljaš, da donosiš dobre odluke u odbrani i napadu. Ne treba se zavaravati, neće biti dovoljno samo što igramo kod kuće. Igramo protiv izvanrednih protivnika. Protiv Baskonije, koja je naš direktan protivnik, u ovom trenutku verovatno ne više. Posle toga Real koji dominira Evroligom. Onda Olimpijakos, takođe jedan od kandidata za F4, na kraju Alba na strani i ta Valensija. Sve će zavisiti od rezultata u tih pet kola. Moramo da razmišljamo pozitivno i da se nadamo da možemo da igramo na višem nivou. Za to su nam potrebni igrači koji ovog trenutka ne igraju kako se očekuje. Kroz razgovor i kroz treninge ćemo videti koji su to problemi, šta im smeta, šta ja mogu da uradim. Ja ću do kraja da dam sve od sebe. To su ljudi koji su mnogo dali ovom klubu. Zaslužuju maksimalan respekt.

23:21

23:10

"Ovo je igra inteligentnih ljudi"

"Nesposobni smo da shvatimo situacije kad nismo u bonusu i kad treba da se igra odbrana sa najvećom agresivnošću i da se koriste faulovi. To je ono što je Barselona radila. Ne smeš da dozvoliš ekipi kao što je Barselona da se rastrči i postiže lake koševe u kontra-napadu. Veoma je važno da kontrolišeš tvoju igru u napadu. Imali smo izgubljene lopte. Iz igre jedan na jedan u prvom poluvremenu primili smo 19 poena. Branimo slabu igru jedan na jedan, ne poštujemo pravila, sve ono što pokušavamo da radimo na treningu, ali to očigledno nije dovoljno".

Pad u poslednjoj deonci?

"Ne znam koji su razlozi. Moramo da probamo da nađemo adekvatne postave. Moramo da shvatimo kontrolu igre u napadu. Imali smo prodanih lopti, neverovatno je da nismo uspeli da nađemo igrača u tranziciji, da odigramo pametnije. Da kad se igra neka vrsta odbrane, da igrači ne ispadnu. Nije koncentracija na nivou, ne vidim drugi razlog. Ovo je igra inteligentnih ljudi koja traži koncentraciju, a mi to u pojedinim trenucima nismo i rezultati su takvi kakvi su“, rekao je Obradović.

23:09

Obradović: Igrali smo samo tri četvrtine

Čestitam Barseloni na pobedi, odigrali su odličnu utakmicu. Držali smo se tri deonice, ali je poslednja četvrtina presudila. Nismo dobro započeli drugo poluvreme, ali smo imali šansu da se vratimo. Poslednji period je odlučio, Barselona je uvek tražila igrača više u napadu. Poboljšali su odbranu, a to je kasnije dalo rezultat u lakim poenima. Zahvalio bih se navijačima koji su došli da nas podrže. Nismo uspeli da im se odužimo.

22:52

Tabela Evrolige

22:43

Sofascore

22:42

Laprovitola: Promenili smo energiju

Promenili smo energiju u odbrani. Imali smo više skokova, trčali smo dobro, dobijali smo lake poene, moramo da ostanemo u takvom modu. Sada je mart mesec svi se bore za što bolje pozicije.

22:41

Trener Barselone: Odradiili smo veliki posao

Pogotovo u posldenjoj četvrtini smo uradili veliki posao u odbrani. Sada hoćemo da malo odmorimo i sačekamo naredne utakmice. Palau ja Palau, hvala našim navijačima.

22:32

Rubio: Zaslužili smo pobedu

Igrali smo agresivno protiv dobrog tima, znali smo njihovi tim, igrali smo dobru odbranu na Panteru. Igrali smo dobro celu utakmicu i zaslužili smo da pobedimo. Još moram da bolje upoznajem svoje saigrače, i da namestim svoj um.

22:30

22:30

Obradović: Bili su bolji

Igrali su bolje, zaslužili su pobedu. Igrali su odličnu košarku.

22:25

Kraj - novi poraz Partizana

Basrelona upisal a20. trijumf - 94: 76

22:22

39' Sve je ovde gotovo

Partizan pred novim porazom, samo da vidimo kojim rezulatom će biti završen ovaj meč.

22:18

37' Najveća prednost Barse

22:13

34' Nezaustavljivi Laprovitova

Psole četiri psoeda koje Partizan nije iskoristio, došla je kazna.

Laprovitola novom trojkom donosi Barseloni komotnih 14 poena prednosti - 84:70

Bila je ovo 12 trojka za Barselonu na ovom meču, peta u izvođenju Laprovitole.

22:09

32' Bilo je nade, ali...

Lako Partizan dozvoljava Barseloni da se opet odlepi na dvocifrenu razliku - 81:70

Činilo se na onih minus šest da je Partizan blizu da unese dramu u ovaj duel, ali loš izbor rešenja u napadu košato je izabranike Željka Obradovića.

Barselona greške ne prašta.

22:05

22:05

31' Počelo je poenima Avramovića
Ali tu je Veseli da drži pristojnu distancu za Barselonu - 76:70

22:00

30' Kraj 3/4, Barselona i dalje vodi

Imao ej Partizan i 15 poema zaostatka u ovom delu, ali je uspeo da osatne konkurentan pred odlučujuči deo. Prednjače Aleksa Avramović sa 24 poena i Ledej, koji  je dao 14.

Barselona vodi 74:68.

21:55

28' Trojkaški obračun Laprovitole i Avramovića

Po četiri trojke ubacila su obojica košarkaša.

Kontrola je na strani Basrelone, ali i rezultat - 74:65

21:51

21:48

26' Ledej vraća Partizan

Nanizao je šest poena Amerikanac i smanjio zaostatak Partizana na minus devet. Sjajna sekvenca igrača gostujuće ekipe.

Trener Barselone mora da zove igrače na klupu. Rezulatat je 67:58.

21:46

25' Rubio namestio ruku
Treča trojka u nizu za domačina, Partizan na samo četiri poena u ovom delu - 67:52 Najveća prednost od 15 poena.

21:42

23' Opet Kalinić!
Nova njegova trojka za plus devet Barselone - 61:52 Partizan je u krizi, a koju probudljuje Džabari Parker, trojkom iz kornera. Velikih 12 poena viška za BAsrelonu, traži tajm-aut Obradović - 64:52

21:37

21' Trojka Kalinića!

Prvi poeni u ovome delu delo su Nikole Kalinića, i to njegova trojka za otvaranje drugog poluvremena na pravi mačin.

Uspeo je Doužer na drugoj strani da poentira, ali su usledila tranziciona igra domaćina koji tako čuva svoju prednost,

Vodi Barselona 58:52.

21:35

20' Počinje drugo poluvreme
Prvi napad za Barselonu, vodi ga Riki Rubio. Bez uspeha je ostala domaća ekipa, ali ni PArtizan nije iskoristi prvi napad.

21:30

21:25

Dominacija Avramovića posle 20 minuta

Avramović je postigao 19 poena, uz odličan šut 5/6 iz igre i tri postignute trojke.

Prati ga Ledej  sa osam, Naneli ima jedan manje.

Najefikasniji kod Barsleone su Vili Ernagomes i Laprovitola, koji su postigli po devet poena.

21:17

19' Muči se Partizan

Laprovitola je nerešiva enigma, sada je ukrao loptu i poslao dodavanje  za Džabarija Parkera, koji akciju završava zakucavanjem.

Usledila je trojka Nanelija, odbranili su crno-beli poslednji napad domaće ekipe  i bila idealna prilika da se Partizan približi, ali Naneli je progešio.

Loše dodavanje za Pantera i prednost ostaje na strani Barselone - 51:48

21:16

18' Serija na seriju

Na Barselonin niz od pet poena, odgovorili su Avramović trojkom i Panter dvojkom - 49:45

21:13

17' Trojka Barselone

Laprovitola je iz kornerna pogodio novu trojku, tajm-aut Željko Obradović.

Mora da zove svoje igrače na klupu ne bi ih dao savet kako da prekinu nalet rivala.

21:10

16' Egal

Alen Smailagić koristi dva bacanja i  donosi izjednačenje Partizanu - 38:38

Nije taj rezultat bio dugo aktuelan, pošto je Veseli u narednom nadapu vratio prednost - 40:38

21:06

15' Naneli!

Pogodio jeAmerikanac na asistenciju Avramovića, a onda su košarkaši Partizana uspeli da se odbrane. Od minus devet stigli su na minus dva - 38:36

21:04

14' Dve vezane trojke Partizana

Prvo je Avramović poništio trojku Abrinesa, a ond Danilo Anđušić ou trećeg pokušaja biva precizan.

Partizan na samo minus tri  - 34:37

21:03

13' Abrines!

Kažnjava promašaj Anđušića za tri poena i odvodi  Barselonu na 37:28.

20:57

20:57

11' Barselona u seriji

Nastavili su izabrancii Rodžera Grimau tako gde su stali u finišu prve deonice. Produžili su seriju na 11:2, pa je sada na semaforu 32:24.

20:55

10' Furizna završnica domaćina

Baarselona na plus pet posle 10 minuta igre - 29:24

20:51

9' Precizan Doužer

Ubacuje dva penala, ali onda Riki Rubio na drugom kraju terena dolazi do prvih poena iz igre. Međuti, Naneli nije propustio šansu da iskoristi napad i pokazuje koliko je falio crno-belima. Minimalna prednost na strani domaćina -25:24

20:48

9' Barsa vodi

Ernangomes dolazi do svojih prvih poena po ulasku na parket, domaći tim ima tri poena viša - 23:20

Mora  Željko Obradović da traži tajm-aut na oko minut do kraja prve denice.

20:44

8' Partizan stao

Proradila je Barselona, prvo je poentirao Jokubaitis za dva poena, a onda je u kontri Ledej faulirao Džabarija Parkera za 2+1 situaciju.

Egal u Barseloni - 18:18

20:41

7' Dva minuta bez koša

Sušu prekida Kaminski, a potom Veseli pogađa za Barselonu, koja se mučila sa realizacijom.

20:38

5' Avramović!

Novi poeni beka Partizana, koji pravi prilične probleme odbrani Barselone na početku meča. Ima već devet poena. Vode crno-beli  14:9, Rodžer Grimau traži prvi tajm-aut na ovom susretu.

20:35

4' Probudila se Barsa

Satornski je povudkao domaćina, pogodio prvu trojku. Međutim, na drugoj strani, Aleksa Avramović uzvraća istom merom.

Odbranio se Partizan i još jednom iskoristio napad, ovaj put Panter je bio precizan - 12:7

20:32

2' Barsa traži prve poene

Na drugoj strani, Partizan poenima Zeka Ledaja sa penala dolazi od serije 4:0, a onda Avramović opet poentira za 6:0.

20:31

1' Počeo je meč

Prvi napad za Partizan iz kog Aleksa Avramović donosi prve pone i početnu prednost - 0:2

20:28

Petorka Partizana

20:23

Kada je Partizan slavio na gostovanju protiv Barselone?

Partizan je Barselonu dobio samo jednom  kao gost i  to u sezoni 1987/88, kada su crno-beli slavili u oba meča protiv Katalonaca u Kupu evropskih šampiona.

U ovom formatu Evrolige Partizan nikada nije upisao trijumf protiv katalonskog giganta na strani.