Turbulentno je leto 2026. godine kada se gleda iz ugla navijača Partizana jer su klub napustili Mitar Bošnjaković, Bruno Fernando, Isak Bonga, Šejk Milton, Sterling Braun, Dvejn Vašington, Nik Kalates i Dilan Osetkovski.
Partizan je ovog leta doveo Itana Tompsona, Kevarijusa Hejsa, Lamara Stivensa, Alesandra Pajolu, Nikolu Tanaskovića, Luku Vildosu, Dereka Vilisa i Kajla Olmena, a ekipi se priključuje i Džabari Parker i proći će kompletne pripreme, a posle... Videćemo.
Derek Vilis je Amerikanac koji je u četvrtak 20. avgusta sleteo u Beograd i uskoro se priključuje treninzima ekipe, a sve je dokumentovao Partizan i objavio na društvenim mrežama.
"Malo sam umoran od leta, ali sam zaista presrećan što sam ovde. Osećaj koji imam može se uporediti sa trenutkom kada sam odlučio da igram koledž košarku na Kentakiju. Otkako sam došao u Evropu i saznao za Partizan, to je bio klub za koji sam oduvek želeo da igram. Zaista se divim navijačima i atmosferi koju prave na utakmicama. To je sjajno za zemlju, grad i sve navijače Partizana, a se nadam da ćemo im ove godine prirediti odlično iskustvo. Danas, uz društvene mreže, često pokazujem ljudima kod kuće snimke i oni budu u fazonu: 'O moj bože, ovo je ludilo.' Jedino sa čim mogu da uporedim ovo rivalstvo između Partizana i Crvene zvezde jeste ono što sam doživeo na Kentakiju. Odluka da dođem nije bila uopšte teška, bilo je gotovo nemoguće propustiti ovakvu priliku. Radujem se dobroj sezoni", rekao je Vilis za Mozzart Sport.
Možda vas zanima
Euroleague
Košarkaš Partizana je u crno-bele redove stigao prošle godine iz Barselone, ali se pokazao kao veoma loše rešenje i bio pozajmljen Huventudu.
B92.sport
10:48
1
h
Euroleague
KK Partizan se oglasio povodom početka prodaje sezonskih ulaznica.
B92.sport
17:19
19
h
Njegova očekivanja su jasna.
"Cilj ove godine je, naravno, da pobeđujemo, ali i da budemo u priči za plej-of i borimo se za visoke pozicije, odnosno od prvog do šestog mesta. Ako to uspemo da ostvarimo, za mene će to biti uspeh jer ćemo imati šansu da uradimo nešto veliko."
Vilis naglašava da je borbenost ključni faktor.
"Uzbuđen sam što ću igrati sa svima. Protiv nekih sam već igrao, druge sam gledao u Evroligi ili Evrokupu. Imamo tim koji je gladan uspeha i momke koji će se boriti za klub, što je i najvažnije. Ako pristupiš sa pravim mentalitetom i borbenošću, navijači će to znati da cene, čak i kada prometaš šuteve ili ne ide sve po planu. Navijači od mene mogu da očekuju 100, ma 110% truda. Gradio sam taj identitet otkako sam došao u Evropu i ponosan sam na to što pravim poteze u službi tima", dodao je Vilis.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar