Nova vest
Moguće je... 0

26.7.2026.

23:45

Vildosa postaje Srbin?!

Argentinski košarkaš i novo pojačanje Partizana Luka Vildosa bi mogao da dobije srpski pasoš.

Izvor: Mozzart Sport

Vildosa postaje Srbin?!
Srdjan Stevanovic/Starsport

Dolazak Luke Vildose u Partizan je jedno od najvećih iznenađenja letnjeg prelaznog roka, a argentinski plejmejker bi naredne sezone mogao da donese crno-belima još jednu važnu prednost.

Kako prenosi "Mozzart Sport", Vildosa ima mogućnost da dobije srpsko državljanstvo zahvaljujući braku sa srpskom odbojkašicom Milicom Tasić. Iako u ovom trenutku još ne poseduje pasoš Srbije, prema istom izvoru ne postoje veće prepreke da ga u narednom periodu dobije.

Takav rasplet bio bi od posebnog značaja za Partizan u domaćim takmičenjima. U Kupu Radivoja Koraća i završnici Superlige Srbije važi pravilo prema kojem na utakmici mogu da nastupe najviše četiri strana košarkaša.

U prethodnim sezonama upravo je taj propis često predstavljao problem crno-belima zbog velikog broja stranaca u sastavu, pa bi Vildosin eventualni status domaćeg igrača znatno olakšao sklapanje rostera za završnicu domaćih takmičenja.

Trenutno su među domaćim igračima u Partizanu Vanja Marinković, Arijan Lakić i Nikola Tanasković, dok nije izvesno da li će u klubu ostati Mitar Bošnjaković i Mario Nakić. U prvom timu nalazi se i talentovani Uroš Mijailović, a srpski pasoš već poseduje i francuski centar Žofri Lovernj.

Ukoliko Vildosa zaista dobije državljanstvo Srbije, Partizan bi mogao da dobije značajno veću fleksibilnost pri izboru tima za Kup Radivoja Koraća i plej-of Superlige.

Podeli:

Učitavanje..

Komentari 0

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu